Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? Pénz nélkül,...

Mit lehet tenni? Pénz nélkül, gyerek segíthet?

Figyelt kérdés
Anyukám testvére munkanélküli már egy ideje, alkoholista, egyedül lakik, nincs pénze,Tb kártyája, testvérei szoktak segíteni kifizetni a számláit, vesznek ennivalót,de már ők sem tudják mindig megoldani. Vannak felnőtt gyerekei ,akikkel nincs kapcsolata. Régen elvált, nem gondoskodott róluk, gyerektartást sem fizetett. Lehet nekik szólni a gyerekeinek, hogy ez történt az apjukkal?
2013. máj. 10. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Szólni szólhattok nekik de szerintem nem fognak segíteni, mert nem volt rájuk kíváncsi az apjuk sosem. Te segítenél egy ilyen embernek?
2013. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Szólni éppenséggel lehet, de ne lepődjetek meg, ha nem fpgja őket meghatni a helyzete, hiszen éppen Te írtad, hogy nem gondoskodott róluk, akkor ők miért törődnének vele most? Ha nem lenne alkoholista, akkor sem, de így meg aztán pláne...
2013. máj. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
*jav: fogja
2013. máj. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szólhatnál, kisujjamat sem mozdítanám anyámért. Nem kimondottan utálatból, de ő sem tett értünk semmit az égvilágon (jó persze megszült.. nagy érdem), most nem a gyerekeimtől venném el a pénzt azért hogy őt segítsem. A testvéreim ugyanígy vannak vele. Férjem nagymamáját szoktuk segíteni, szegény ledolgozta az életét, most meg alig tud megélni. Ő megérdemli. Én hiszek abban, hogy aki nem kap a gyerekeitől/unokáitól segítséget idősebb korára az nem véletlen van.

Lehet lenne egy kis lelkiismeret furdalásom egyébként - ne kérdezd miért, tényleg nem érdemelne meg egy forintot sem - de akkor sem adnék, mint írta magunktól nem venném el ezt a pénzt, hogy neki adjam. Szóval szerintem inkább ne szólj.

2013. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Igen, de nem csak a gyerekeknek, hanem a volt feleségnek is. Talán ő talpra tudja állítani. Neki kell a legjobban ismernie az illetőt, hogy tudja mit lépjen vele kapcsolatban, és a lépése jó is legyen.
2013. máj. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

ma 09:47

szerinted ha tudod volna tenni bármit is akkor elvált volna az asszony??? Egy megrögzött alkoholistával nem lehet mit kezdeni. A volt feleség akárcsak a felnőtt gyerekek simán ajtót mutatnának ha a kérdező elmenne és beszélne az apjukról.

Na itt is kijön a mondás:

"Úgy fognak bánni veled a jövőben,a hogyan te bántál másokkal a múltban"

Végül is a pasas megérdemli a sorsát.

2013. máj. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
6 Senki nem érdemli meg az ilyen sorsot.Nekem ez a véleményem.
2013. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

nem érdemel meg senki...de nagyjából az ilyet azért magának köszönheti az ember...feltételezem nem kényszeritette senki bele ebbe az élethelyzetbe...

nem szólnék a gyerekeknek..felesleges....én sem segítenék ilyen emberen...

24L

2013. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%
4es vagyok. Lehet senki nem érdemli meg az ilyen sorsot, de nagyon úgy tűnik magának csinálta ő is. Szerinted mégis mi a megoldás? Ha a gyerekeiért ő semmit nem tett akkor miért maguktól vonnák meg a pénzt? Ennyi erővel segítsen neki a szomszéd, te, akárki.
2013. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szólni mindenkinek, csak nagyon valószínű, hogy felesleges. Ha a gyerekek, vagy a volt feleség valamennyire is kíváncsi lenne rá, hogy mi van vele, valamilyen szinten tartanák a kapcsolatot, ha máshogy nem, évente néhány alkalommal egy-egy telefon, vagy látogatás erejéig. Úgyhogy nem hinném, hogy segítenének. Sőt még az is lehet, hogy neked sem fognak örülni, hogy ilyenre kéred őket.
2013. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!