Mi az oka hogy ennyire megváltoztak a párkapcsolatok, kapcsolatok manapság?
Régen alig volt szerelem egy párkapcsolatba, nem maguk választották a párjukat a fiatalok, hanem a szülök.Megtanultak alkalmazkodni a másikhoz. (most eltekintünk a durvább helyzetekről) Most meg mindenki maga válszt és elbagatelizálja pár év múlva már képtelen élni a másikkal, nem alkalmazkodunk, mindenki önző azt várja hogy a másik fogadja el jojannak amilyen, minimális változáa nélkül, vagy csak annyi változással amit egyébként is meg tud tenni.
Nézem, hogy ma mindenki külön él. Régen 4 generáció élt egy házba. És jól megvoltak segítettek egymásnak. (megjegyzem ezért is szültek korán) Most meg nem bírjuk elviselni egymást, mindeki siránkozik, hogy jaj de egyedül van, de ha változtatni kéne nem akar.
Szia!
Azért ne keverjük össze a dolgokat! Amikor régen két fiatalt csupán a pénz vagy a földek miatt szerelem nélkül összeadtak, ott az esetk 90%ban nem összeszoktak, hanem a nő kénytelen volt tűrni. Még akkor is ha a férje ívott, verte, vagy csalta. Az asszonynak ez volt a "dolga", nemigen teregették ki a családi szennyest, szégyen volt. Amikor jött az emancipáció, a nők felszabadultak a sok évszázados teher alól, és az áhított szabadságba 3szorors erővel vetették bele magukat. Ennek a mai csúcspontja a szingliség, ami egy életforma. Na de az egyénileg változik, hogy ki milyen természetű, hogyan képes változni a szeretett férfi érdekében. És igaz, hogy egy 21. századi nőnek most már 21. századi gondolkodású férfi kell!
Az én olvasatomban pedig régen simán leélték az életüket teljes boldogtalanságban, aminek sokszor a gyerekek látták a kárát (veszekedések, verekedések, ivászatba menekülés, satöbbi). Ma ilyen ritkábban fordul elő, a gyerekek gyakrabban nőnek fel csonka csaádban, de boldogságban, nyugalomban, szeretetben.
Én is így nőttem fel (italozó szülő, válás, boldogság és nyugalom), úgyhogy szerintem ez egy jó dolog.
Én ebben csak ajót látom.
Az okok igen sokrétűek. Dióhéjban mindazon dolgok számlájára írható a folyamat, amelyek a család egységét igyekeznek megbontani.
Ha tetszik, ha nem, de ide tartozik az emberek olyan szintű szegényítése (fokozatosan), hogy a háziasszonyi 'állás' megszűnt, de, ha volna is, akkor az utódok minimum az iskola kezdetétől többet tartózkodnának idegen környezetben (ami számukra nem idegen), mint otthon.
A 4 generációval is jó helyen jársz: az ostobaság elhomályosítja az emberek fejében azt a tényt, hogy egy nagy házat olcsóbb minden tekintetben fenntartani, mint több kicsit. Ugyanakkor észre kell venni, hogy azok, akik a kormányt irányítják, úgy intéztetik a dolgokat, hogy egy többgenerációs ház egészen biztos a vagyonadó alá esne.
A családot halálra ítélték, mert ez minden összetartozás alapja, ha vér szerinti nincs, akkor másmilyen sem lesz, ezért nincs társadalmi összetartás se.
nagy volt/lehetett a "boldogság", ha más döntötte el, hogy ki kivel élje le az életét. az egész kapcsolat függőségekről szólt. a nő függött a férfitől anyagilag, a férfi függött a nőtől, mert nem volt képes megfőzni magának egy teát vagy elmosni egy tányért. és mindketten függtek attól, hogy megfelelnek-e a külső elvárásoknak.
azt sem tudták előre, hogy szexuálisan kompatibilisek-e, aztán jöttek a csalódások, de kifelé ment a képmutatás, a háttérben meg az alkoholba vagy erőszakba menekült nagyon sok ember.
egy párkapcsolat nem akkor egészséges, ha nem tudok a másik nélkül élni, hanem akkor ha azt mondhatom, hogy "igen, képes vagyok nélküled, de nem szeretnék nélküled"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!