Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan fogadtathatnám el a...

Hogyan fogadtathatnám el a szüleimmel, hogy meleg vagyok, és fiúkkal szeretnék randizni?

Figyelt kérdés

Kb. 2 hete elmondtam itthon, hogy nem a nőket szeretem. A szüleim teljesen jól reagáltak, de én annyira zavarban voltam, hogy egy szó is alig jött ki a beszélgetésnél... Annyiban maradtunk, hogy meg kell próbálnom lánnyal, és ha látják, hogy tényleg nem megy nekem, akkor könnyebben elfogadják a dolgot. De féltem megmondani (mert apám a Bibliával jött), hogy nem szeretném megpróbálni lánnyal, hisz ismerem magam, már régóta vívódom magamban a ferde hajlamom miatt, próbáltam megváltozni is sikertelenül.

Szóval nem szeretném az egész nyaramat csajozásra pazarolni, mert srácokkal szívesebben ismerkednék. Ezt hogy mondhatnám el nekik? (Amúgy volt már fiúval kapcsolatom, lánnyal nem.)

19/f


2013. máj. 9. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodtan állj oda eléjük és közöld, hogy te nem tudod megpróbálni lánnyal, mert számodra az olyan érzés, mint más embernek a saját nemével. Nem vonz, sosem vonzott, sosem tetszettek a lányok, stb.


Édesapáddal pedig nyugodtan közöld, hogy a bibilia egy elavult útmutató, ráadásul nagyon rosszindulatú is (sokmindent elítél, a mai életre vonatkozóan lehetetlen szabályokat hoz, korlátolt), és nem hiszel benne. Ennyi.


Ha nem fogadják el, ne izgasd magadat. Nem érdemled meg, hogy miattuk szenvedj. Egy szülőnek a gyereke akkor is a gyereke kellene hogy maradjon, ha a saját neméhez vonzódik. Nem a nemi identitásunk határozza meg, hogy kik vagyunk. Ha emiatt akad problémájuk veled, akkor sajnos nem szeretnek igazán...

2013. máj. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És nem értik, hogy ez hogyan alakulhatott ki nálam. Hogy ők ronthatták-e el, vagy engem rontott-e meg valaki... Én azt gondolom, egyik sem, de képtelenek elfogadni, hogy genetikailag mindenkiben benne lehet.
2013. máj. 9. 14:42
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
a szülők ilyenkor általában magukban keresik a hibát. Pedig erről senki sem tehet!Nem te akartál meleg lenni!Így alakult, ez ellen nem tudsz tenni, és szerintem nem is szabad megpróbálni tenni.Csak magadat kínzod azért hogy másnak örömet szerezz egy ideig. Felesleges!Meg kell mondani nekik hogy ezt nem te választottad.Fogadják el!Egy idő után mást úgysem tudnak.Ezt szerintem nem kell se neked, se a szüleidnek szégyelni.
2013. máj. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
98%
Keress egy tanulmányt az interneten, ahol azt taglalják, hogy ez genetikai dolog. Hátha úgy megértik...
2013. máj. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne pazarold az időd arra, hogy lányokkal ismerkedj szerintem. Ez kb olyan, mint amikor egy heterót erőltetnek arra, hogy saját nemével kezdjen kapcsolatot. Ha őszinte vagy magaddal, és egészen biztos vagy ezekben az érzéseidben a fiúkkal kapcsolatban, akkor nem kéne a lányokkal próbálkoznod egyáltalán. Ettől nem fogsz megváltozni. Sok sikert kívánok!
2013. máj. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

És mégis miért lett volna a saját döntéséből meleg?

Mert az olyan jó dolog?

Hát nem, pont erről szól maga a kérdés is.

2013. máj. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem a saját döntésem... Ha dönteni lehetne, nem léteznének melegek a Földön.


Többi hasznos választ köszönöm!

2013. máj. 9. 16:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Öööö azért rossznak nem mondanám. Nem rossz ember az, aki a saját neméhez vonzódik. Kedves kérdező, te se szégyenként éld meg!
2013. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
9-es, szerintem nem erre gondolt, hanem arra a beszűkült gondolkodásra, kirekesztésre, furcsállásra, esetleg elítélésre, ami részben a szüleire is jellemző, ami sugárzik az egyházból, a legtöbb konzervatív vagy jobboldali beállítottságú emberből és még sorolhatnám... a házasság és gyerekbefogadás kb. lehetetlensége...emiatt negatív dolog, nem maga a tény az, hanem az, hogy emiatt sokan képtelenek normális emberként tekinteni rá, holott az, hogy mit csinál a magánéletében, és főleg a hálószobában, nem tartozik senkire.
2013. máj. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
10-es abszolút fején találta a szöget
2013. máj. 9. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!