Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez valóban ok egy pofonra?

Ez valóban ok egy pofonra?

Figyelt kérdés
Ha egy feleség a saját hibájából összetöri a férje kocsiját.
2013. máj. 8. 20:09
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
83%

Én a szüleim kocsiját törtem össze. 100%osan az én figyelmetlenségem volt. Nem ütött meg senki, nem ordítozott velem.

Megijedtek elsőre, majd nem esett jól rákölteni a pénzt (2-3százezer volt). Látták hogy sajnálom, én is megijedtem, utána nem is akartam kocsiba ülni, még apám győzködött hogy előfordul, ez nem a világ vége. Nyilván senki nem direkt tör össze egy kocsit. Hülye példa, vagy inkább olcsóbb: 3 éves unokaöcsém nemrég törte össze a kedvenc bögrémet amit egy nagyon kedves barátnőmtől kaptam ajándékba. Eszembe nem jutott felpofozni.

Amúgy sem hiszem hogy van ok megütni bárkinek bárkit. De ez pláne nem az.

2013. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
70%
Nem! Inkább örülne, hogy nem lett semmi baja bárki hibája volt is.
2013. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
szerintem nem
2013. máj. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
32%

Nem szép dolog a pofon, de azt azért meg kell érteni, hogy a férfiak egy része nagyon kötődik az autójához. Szinte testrészének tekinti, vagy a legféltettebb kincsének.

És ezzel most nem akarok senkit provokálni, de egy ilyen férfi, ha odaadja a nejének az autóját, azzal tényleg egy nagy gesztust gyakorol, hiszen a legféltettebb dolgát rábízza a nőre. Legalábbis a férfi ezt így éli meg a maga részéről. És ha a nő ezt elhebrencskedi, hát el tudom képzelni, hogy emberünknél kiüti a biztosítékot. (Mondjuk a pofonnal én sem értek egyet.) Amúgy én is nagyon ideges lennék, ha a Porschémat összetörné a párom, amikor nekem az az autó nagy kincs. Egy előző, szintén Porschét én húztam meg, mert mellettem ült a párom és beszólt egy olyat, hogy akkora gázzal tolattam be az udvarunkra, hogy eltaláltam a kaput a kocsival. Na akkor nagyon pipa voltam, de végülis én voltam a fazs, a páromat csak szóban rámoltam le, hogy máskor ne tolatás közben bosszantson fel :)

De a karosszériát én fizettem, de a párom szerezte a mestert :)

2013. máj. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ok. Véletlenül törte össze. Majd legközelebb az lesz az ok hogy nem elég meleg a vacsi..
2013. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Én úgy vagyok vele, hogy tettlegességet csak és kizárólag önvédelemből alkalmaz kulturált ember. Persze, a feleség hibás volt ebben az ügyben, de inkább ordítsa le a férfi a fejét, ha ennyire ki van akadva, de ne pofozkodjon, mint vmi sudribunkó...
2013. máj. 9. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 anonim ***** válasza:

Pár hete jártunk a férjemmel (munkaeszköz az autója, ha kiveszik alóla, meg van lőve), amikor megkért, hogy segítsek neki. A város egyik feléből a másikba kellett átvinni egy kocsit. A másik túl batár volt, nem láttam ki rendesen (nagyon alacsony vagyok) belőle, így az övét vezettem.


Az út végén egy szűkületben nem adott elsőbbséget egy szembejövő. Az lett volna a helyes, ha megállok és hagyom elmenni. Valamiért pánikba estem, gázt adtam és jobbra rántottam a kormányt - ezzel kivégezve egy kukát.


A kocsinak letört a tükre és végigverte az oldalát a repülő kuka. A férjem a visszapillantóból végignézte. 5 percig néztem a féklámpáját és húztam a nyakamat, hogy én most tuti elvernem magamat, baj lesz, baj lesz...

Kiszállt végül (síkideg volt, jogosan), rám se nézve megnézte a kocsi oldalát, visszaszállt és továbbment - intve, hogy kövessem, majd intett, hogy álljak félre egy parkolóba.


Utólag mondta, hogy abban a pár percben számolt magában, mert nagyon ideges volt. Nem volt se üvöltözés, nemhogy pofon. 10-15 percre eltűnt, sétált egyet, lenyugodott, akkor jött vissza a parkolóba hozzám.


Később már saját hibának tartotta, mert ő kért meg, annak tudatában, hogy kevés vezetési tapasztalatom van. Elmagyarázta, hogy mit csesztem el, hogyan csináljam másképp legközelebb.

2013. máj. 9. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:

Sőt, volt egy másik, még durvább eset is.

Vidéken buli, ismerős, aki kivitt (fővárostól kb 20 km), merevrészegre itta magát.

Tudni kell, hogy szerelmes a kocsijába, simogatja, nevet adott neki, odafelé is ömlengett róla.

Hazafelé be akart szállni vezetni. Némi erőszakoskodással elvettem tőle a kulcsot, mert én csak egy fél sört ittam órákkal korábban.


Hajnal volt, szürkület, ő meg bíztatott, hogy nyomjam neki, "érzed a ménest?". Egy kanyart benéztem és nem az útra kanyarodtam, hanem beszálltam a talpfás villamossínekre. Akkor is meg volt győződve róla, hogy itt leszek agyonverve.


Kipattant a kocsiból, megkért, hogy szálljak ki. Beült, kiszedte a kocsit a beragadt helyzetből - és visszaültetett!!!

Remegtem, mint a nyárfalevél, még ő biztatott, hogy ilyenkor vissza kell ülni a "lóra" és hazáig én vezettem.


Szerencsére csak egy sárhányót törtem le (ezt ott és akkor nem tudtuk, azt hittem hazavágtam az egész futóművet).

2013. máj. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 anonim ***** válasza:

Ha egy feleség a saját hibájából összetöri a férje kocsiját.



nem mindegy hogy hogy: mert az is saját hiba ha nem veszi észre a táblát és így nem tartja be a Kreszt s azért töri össze az autót... azért nem adnék pofont...



nah de ha direkt 100km/h-val bele megy a falba hogy totálkárt csináljon a férjnek bosszuból nah azért kaphatná a pofont.. (bár ilyen szerintem csak a filmekben van)

2013. máj. 9. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
Én a szüleim autóját törtem össze, és nem volt veszekedés. Beletolattam egy kocsiba, így az ő első fele és a mi kocsink hátsó fele tört. Anyukám örült, hogy nekem semmi bajom. Biztosítást meg casco elintézték és már másnap is vihettem az autót.
2013. máj. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!