Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek hogyan esne ez az...

Nektek hogyan esne ez az édesanyátoktól?

Figyelt kérdés

31 hetes kismama vagyok, júliusra várjuk első babánkat. Nővéremnek már van egy kisfia, ő óvodás. Mivel nővéremék közelebb laknak anyuhoz (hozzánk is meg lenne oldható a kijárás, csak ugye ha valaki nem akar...) de szóval értelemszerűen anyu sokat vigyáz a kisfiúra.

A bajom az, hogy bármikor felhívom, vagy írok neki, alig beszélünk kicsit az én terhességemről, a babáról, egyből a kisfiú a téma. Én is imádom őt, félreértés ne essék, de jól esne egy kis figyelem nekünk is. Kíváncsi leszek, mi lesz ha megszületik a mi babánk, mennyi figyelem fog neki jutni. Mondjuk így is a nővérem volt a kedvenc a kettőnk közül, szóval nem ért váratlanul a dolog, de mégis rosszul esik. Most is beszéltünk, és már fél órája meg sem szólaltam, ő pedig sztorizik a fiúról.


Nektek hogyan esne, mit tennétek? Várjam meg mi lesz?


2013. máj. 8. 12:59
 1/8 anonim válasza:

Szia! Nálunk már megszületett a baba ( most 7 hónapos) . A hugomnak már van egy 20 hónapos kislánya, ő a mama és a papa szemefénye. Én is nagyon imádom őt, és tudom, hogy ő a "kedvenc" unoka. Ő régebb óta van velünk több ideje ismerik.

Lehet, hogy mert terhes vagy kicsit nehezebben kezeled a dolgokat és most úgy veszed észre anyukád nem fordít rád elég időd! Szerintem mond meg neki, hogy jelen helyzeteben fontos neked ő és szeretnéd ha kicsit több figyelmet fordítana rád :) Szóval ne vedd fel a dolgokat, majd ha megszületik a baba meglátod megváltozik a helyzet! Fiú testvéretek van? ( mert ha nincs és ő a fiúunoka akkor egyértelmű, hogy lányok után már nagyon örülnek a fiúnak) Szóval fel a fejjel !! :)

2013. máj. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elso unoka, teljesen normalis.
2013. máj. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Szia, szerintem most jóval érzékenyebb vagy a hormonváltozás miatt is, nem kell ezt ilyen tragikusan felfogni. Ez lehet pusztán figyelmetlenség is tőle, az én anyukám is van, hogy meg sem kérdezi, hogy vagyok, csak mondja mondja a magáét hosszú perceken át, amikor marhára nem érdekel. Mondok neked egy mégjobbat: ha megszületik a babád, akkor te még ennél is jobban háttérbe fogsz szorulni. Nálunk legalábbis ez volt. Addig azért kaptam anyutól ezt-azt, amikor eljött hozzánk, mostmár csak a kislányom kap :) de én ezt nem bánom, csak néha azért hiányzik az anyai törődés és szeretet.

A másik pedig, hogy az első unoka mindig is elsőszámú kedvenc lesz, erről sem anyukád tehet, amióta világ a világ, ez mindig is így volt. Nem szabad ezért haragudni, sem versenyre kelni majd, mert annak csak harag és sírás lesz a vége.

2013. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Természetes dolog, hogy egy nagymama rajong az unokájáért, és róla sztorizik. A ti gyereketek még nem született meg, arról nem lehet túl sokat sztorizni! Túl érzékeny vagy szerintem. Ha megszületeik a gyereked, majd meglátod, hogy érte is rajongani fog. Nálunk a családban mindig a legfiatalabb gyerek a sztár, mindig a kicsit ajnározza mindenki.
2013. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

NE lepödj meg, de anyukádnak a terhsség még NEM gyerek, és a legtöbb embernek - akár anyukád, akár barátnö, akár más valaki - igencsak unalmas/kellemtlen, ha a terhességedröl mesélgetsz.

A növéred gyereke meg ott van, létezö, kézzel fogható személy, aki már csinál valamit, nem pedig "elméletben" lesz valamikor. Arról lehet mesélni, hogy "Zolika" megette a rántást, felborította a felmosóvödröt, stb., mert ezt látja, átéli a nagymama, azt, hogy neked megint hánynod kellett, tíz perdenként kell pisilni, vagy hogy mocorog a baba - ezek rajtad kivül senkinek nem érdekes dolgok.


Vßard meg, amig meglesz a baba, és elég nagy lesz, hogy a mama is tudjon vele foglalkozni, egy meglévö gyerek más.

2013. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érzékeny vagy. A pocakodban lévő baba nekik még megfoghatatlan, ellenben a másik unoka ott van, megöleli, megpuszilja őket. Természetes, hogy még hozzá kötődnek, egy nagy hashoz még nem.

Én már anyuka vagyok, de a terhes ismerőseim beszámolói már kissé unalmasak, két perc nekem az, hogy kék lesz a szoba fala, megnézek pár ultrahangképet és ennyi. Több nem érdekel. Amikor már kint van, akkor igen, de nem óhajtok órákat diskurálni a terhesség minden rezdüléséről. Amikor én voltam egyszerre terhes a barátnőmmel, akkor igen, vele jó volt csevegni, de sajnos észre kell venni, hogy másnak ez nem érdekes téma.


Ha megszületik a pici akkor általában ő lesz a középpontban, szóval várj türelemmel.

2013. máj. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érzékeny vagy. Nézd neked és a párodnak, de legfőképpen neked a baba a minden most. De ő még a pocakodban van, tehát kvázi más családtagnak még nem hús-vér emberke, így nem is tud úgy viszonyulni hozzá. A nővéredék kisfia pedig az, ő már beszél, neki már vannak dolgai, amin lehet sztorizgatni. Majd ha ti babátok is megszületik, róla is biztosan fog áradozni és beszélni, de neki még nem annyira kézzelfogható ez a dolog. Ne legyél féltékeny.
2013. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem édesanyám, hanem anyósom, de ő is mindig sztorizik sógoromék gyerekeiről - viszont tudom, hogy nekik meg az enyémekről mesél. Lehet, hogy nálatok is ez lesz a helyzet.


A közelebb lévő unoka szinte mindenhol több figyelmet, törődést, időt kap, ez óhatatlan. Ettől a te babádat sem fogják kevésbé szeretni, legfeljebb csak máshogy.

2013. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!