Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek az ANYÓSA irányítani...

Akinek az ANYÓSA irányítani akarja őt ( gyereknevelés pl. ) az mit csinált és hogyan?

Figyelt kérdés
2013. máj. 7. 13:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
89%

Akkor ki kell tenni a lakásból ha elkezdi...


Én egész hamar leépítettem.Szülés után közölte,hogy beköltözik hozzánk 1-2 hónapra segíteni.Néztem egy nagyot,és megmondtam hogy felejtős,saját anyám nem költözik,hárman leszünk,nem kérek segítséget,megoldjuk.

Duzzogva fogadta,ahogy azt is,hogy nem jöhetett minden nap a nyakunkra.

folyamatosan hallgattam,hogy mit hogy csináljak,amit a doki mond az nem úgy van,amit a védőnő az még úgyse,páromnak nem dolga foglalkozni a kicsivel,férfi menjen haverozni.

Persze mindezt úgy hogy páromm ne hallja.

3 hetes volt a fiunk,amikor betelt a pohár,és kitettem anyóst a lakásunkból azza,hogy majd akkor jöjjön ha nyugton tud babázni engem nem kioktatva.

Hápogott egy sort,nem jött 2 hétig,aztán páromat hívta,hogy átgondolta,csendben marad,jöhet-e.

Azóta nagyjából csend és békesség van.

2013. máj. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%
Volt olyan, hogy elmentem sétálni a kicsivel. Hív anyósom, hogy nálunk járt, hozott pitét. Mondom sajnos nem vagyunk otthon. Nem baj, ő már betette a hűtőbe (volt kulcsa) és most épp mos egy adagot, majd találkozunk, ha hazaérünk. Hm, örültem. Sok ilyen volt. Olyan is, hogy szombat reggel 7-kor kopog az ablakon (körfolyosó) kibotorkálok, jajj ő csak beköszönt, megy piacra, csak egy puszit ad a kislánynak. Mondom dehát alszik, meg mi is. Jajj ő csak bebújik, ad egy puszit és megy tovább. Már suhant is el mellettem, be a kicsihez, aki egy puszitól nem ébredt volna fel, de anyós kivette, hogy megölelje. Örültem. :D
2013. máj. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
63%

Én drága anyósommal nem élünk együtt, de hetente látogatjuk, ő soha nem jön. Ha odamegyünk a nyuszis storry következik, ha van rajta sapka az a baj, ha nincs sapka az a baj:) Meleg volt, de rettenetesen fújt a szél és adtam alányomra egy vékony fül- haj pántot, "Kell ez idemég?" Mondom igen, mert fúj a szél. Másik héten dögmeleg volt, rövid újjú volt rajta, "Olyan hideg a akarja, minek nem adtál rá egy hosszú újjút?" Mondom 30 fok van, szélcsend, napon vagyunk, nem fog megfázni, de hoztunk, és elényújtottam, majd ha úgy gondolom ráadom.

Minden látogatásnál van valami megjegyezni valója, amitől ugranék, de még bírom, reménykedem észre veszi majd valamikor magát.

2013. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Dettó ! Én 9 kilenc hónapig bírtam :D
2013. máj. 7. 14:00
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Te meg mond meg a mentornak hogy te meg úgysem fogod beengedni, csak nem mondod el neki :-)

Jesszus!! Keményebb, határozottabb hangnem kell ide nem?

Megmondani ha ötletel hogy , kösz a tanácsot de úgy lesz ahogy mi akarjuk, mi így szeretnénk és kész. Tartani magatok hozzá, csírájában belefojtani ha jön a tegyél így, mi lenne ha, ezt úgy kell hogy... kezdetű monológ, hogy nem mi ez nem úgy csináljuk, ha pakolni kezd odamenni szépen megkérni hogy hagyja abba és becsukni a szekrényt, akárhányszor csak rákezdni, talán mondhatnád neki hogy ha már segíteni akar takarítsa ki a wc-t vagy teregessen ki, cserébe felmosol náluk..

Hatásos lehet még ha náluk te is fogod magad és pakolgatsz, bár ez szerintem nem méltó egy olyan embertől aki toleranciát vár mástól, úgyhogy hanyagold inkább.


Múltkor anyós meglátott egy levélformára hajtogatott papírt az asztalon, rögtön lecsapott rá és kinyitotta...

Akkor úgy leesett az állam hogy torkomon akadt a szó!

Mit képzel, csak úgy beleolvasna bármibe???


Sok erőt nektek! :-)

Nem mellékesen fontos hogy férj is lássa mama törekvését a kormánylapátnál, különben nehéz lesz és a házasságod is bánhatja, sajnos!

2013. máj. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
Nekem kidobta a tangáimat amíg a kórházban voltam szülés után. Azt mondta, már úgysem fognak kelleni. Én meg őt dobtam ki, mondtam neki úgysem fog kelleni.
2013. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16-os :DDD
2013. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
74%

Mindenképpen körbe kell pisilni a területünket. Vagy így, vagy úgy, de jobb mielőbb.

A "nektek ezt így meg úgy kellene csinálni" okoskodásra annyit szoktam válaszolni, hogy elég nagyok vagyunk már ahhoz, hogy magunk döntsük el, mit hogy és miért csinálunk. Ha elcse..ük, majd mi isszuk meg a levét. (Egyébként ritkán szoktuk.)


A gyereknevelést előre látom, hogy mekkora harc lesz. 100 évvel ezelőtt gyermekgondozó volt. Látom lelki szemeim előtt, hogy ahol csak tud megkerül(ne) majd engem. Az a típus, aki a gyereket kérdezi meg akar-e fagyizni (vagy inkább a kezébe adja), és nem a szülőt, hogy adhat-e neki.


Komolyan vannak akik még tűrik, hogy pakoljon? Velem kb. 2x csinálta meg, hogy távollétemben rendezkedett a lakásban. Az utolsó esetnél mikor itt találtam a lakásban látta rajtam, hogy valami nagyon kitörni készül belőlem (és az nem büfi vagy ilyesmi lesz :)), 3 perc alatt összeszedte a sátorfáját. Akkor addig nem szóltam a páromhoz, amíg el nem beszélgetett anyuval, hogy ez nem igazán így működik (majd bele döglöttem én is, de valamit tennie kellett). Persze volt vagy 3 különböző verziója, hogy miért is jött fel akkor, csak éppen nem szétnézni/turkálni. És ez volt hatásos, mert ha már a pici fia elbeszélget vele, akkor veszélyes úton jár. Beolvashattam volna én is (szívem szerint meg is tettem volna), de páromra való tekintettel nem akartam "örihari"-t. Azóta nem merészkedett fel hozzánk, pedig egy társasházban lakunk (sajnos. még előttem vette a lakást a párom).


De minden más apróság itt is megvolt ám.

Volt hogy elejtettem egy gombóccá gyűrt blokkot nála. Kb. mire kijöttem a wc-ből, azt is megnézte, és kérdezte, hogy vettetek ezt vagy azt? (valami lényegtelen kis apróságra gondoljatok, ne plazma tv-re) Komolyan eljátszottam a gondolattal, hogy "veszek neki" terhességi tesztet is, azt nézegesse.

Hány xanax-ot kapkodna be?

2013. máj. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát nálunk is mindenbe beleszólt régebben, elég idegesítő volt és nem igazán használtam a szavak. lényegében 100%osan függetlenítettük magunkat tőle (korábban sok dolgunkat elintézett a vállalkozásunkkal kapcsolatban) és a távolság is sokat segített. Most már csak kíváncsi, elég sokat érdeklődik az anyagi helyzetünk iránt.
2013. máj. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!