Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ne nyírjam...

Mit csináljak, hogy ne nyírjam ki anyámat?

Figyelt kérdés

Míg nem találunk albit, hogy elhúzzunk itthonról, egy fedél alatt kell élni ezzel a "nővel".

Alkoholista, gyógyszerfüggő. Apám szarik az egészbe, ha nem én adagolom a némber nyugtatóit, teljesen kiüti magát. Mindennap áll a bál...

Folyamatosan sérteget engem, ha józan, ha nem. Sokszor már nem állom meg, hogy hozzá ne vágjak valamit, tisztára kiidegel.

Párom dolgozik, nemsokára remélhetőleg én is, de már mennénk, ha lenne albérlet a környéken, nézzük ezerrel.

Hogy bírjam addig is idegileg???


2013. máj. 6. 14:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Költözz a párodhoz.

Anyám is ilyen, mondjuk ő "csak" iszik, én meg leléptem és nem keresem. A párommal élek, nem tökéletes, de sokkal-sokkal nyugodtabb így az életem. Ők meg csináljanak, amit akarnak, ha ennyi eszük van, tegyék tönkre az életüket, csak engem hagyjanak ki belőle. :)

2013. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem lehetne anyukádat egy olyan intézménybe vitetni, ahol megfelelő kezekben lesz? Még mielőtt kárt tesz magában. Mert ahogy a szavaidból kivettem, hajlamos túladagolni a gyógyszereit, ha valaki nem figyeli állandóan. Tehát önveszélyes. Szerintem egy elmegyógyintézetben jó helyen lenne. Félelmetesen hangzik az, hogy "elmegyógyintézet", de ott alkoholisták, gyógyszerfüggők is szép számban vannak. Elhiszem, hogy te már ki vagy készülve, és apukád túl "türelmes", de előbb utóbb nála is elszakadhat a cérna.
2013. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom, aki ítélkezik, mennyire van tisztában azzal, milyen az élet egy ilyen beteggel?

Mi már MINDENT megpróbáltunk vele. Többször volt elvonón, a család mellé állt, minden támogatást megkapott, hiába. Legjobb megoldás az lett volna, ha apám elvált volna tőle évekkel ezelőtt, kidobta volna a házból, és mostanra kb. az utcán koldulna borért.

Sajnos nincs kényszergyógykezelés, ő meg nem fog tenni a változásért, neki ez így kényelmes. A balga férje dolgozik rá, el van tartva, míg dolgozott, a fizetéséből apám semmit nem látott, most azt a pénz issza. Besétál érte a takarékba, az ő nevén van; nem tudjuk megakadályozni. Ha pedig van pénz, lesz bor is. Zárjam be? Kimászik a pinceablakon (Igen, volt rá példa!). Többször már kórházba juttatta magát, mert elesett piásan és betört a feje. Önveszélyes. Látta ideggyógyász, mégis itt van. Ez a magyar egészségügy. Gumiszobába lenne a helye, helyette minket juttat oda...


Olyan vagyok, mint egy 14 éves? Nos, bár annyi lennék lelkileg egyaránt! Mert akkoriban még gyerek ésszel nem éreztem akkora katasztrófának, hogy anyám sunyiban iszik. Könnyen ítélkezel, kedves 80%-os! Próbáld ki, milyen érzés, ha ilyen anyád van, aki hozzád vágja, hogy bár megdöglenél (oh, és mindezt teljesen józanul...)

2013. máj. 6. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!