Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tesómmal meddig közösködjünk?

Tesómmal meddig közösködjünk?

Figyelt kérdés
Minden ünnepre együtt vettünk ajándékot a tesómmal, míg nem volt keresete. Én már feleség és anya vagyok, tehát "külön" család. A férjem tesójáékkal csak ritkán,nagy értékű ajándékokban közösködünk. Már a hugomnak is van egy kevés keresete, de még a szüleinkkel él. Most, anyák napjához közeledve felhozhatom vajon a dolgot? Hogy külön vigyünk virágot a nagyiknak is?
2013. máj. 2. 14:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Anyák napja nem biztos, hogy a legjobb alkalom arra, hogy ezt előhozd, hiszen mind a ketten anyukátok gyerekei vagytok, sztem ilyenkor az anyukák még örülnek is a közös ajándéknak. De bármilyen más közeledő ünnepnél, ha úgy érzed, hogy a tesód megpróbálja rádlőcsölni a munka oroszlánrészét vagy többet fizettetni veled, úgy is, hogy most már lenne pénze, akkor meg lehet mondani, hogy szted ez nem igazságos, és ideje lenne külön ajándékot venni.
2013. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a szüleim a mai napig közösen vesznek a nagyszüleinknek ajándékot a nagynénémékkel....

De anyáknapjára pl nem....

2013. máj. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a nővéremnek van keresete, nekem nincs még. A anyukámék tartanak el, a zsebpénzemből ügyeskedek ilyen ajándékokra, teszek félre rá.. engem kifejezetten zavar, hogy együtt kell ajándékoznom a nővéremmel, mert sajnos ő ezt egyáltalán nem veszi figyelembe, hogy nekem nincs fizetésem.. Mindig a legdrágább dolgot veszi meg, sosem kéri ki a véleményem, csak utólag közli, hogy ezt meg ezt vettem, ennyi a fele kérek pénzt.. Nem anyukámra sajnálom a pénzt, de tudom olcsóbbra is telne, vagy lehet jobban örülne, ha rajzolnék valamit vagy készítenék valamit.. Persze az lenne a legjobb megoldás és szerintem kérdező a te esetedben is, ha ilyenkor mindig leülnétek és megbeszélnétek szépen kinek mennyi pénze van, mire futja.. Így senki nem kerül olyan helyzetbe, hogy rossz szájízzel ajándékoz, hiszen itt tényleg az a lényeg, hogy szívből, örömmel adjunk.. Akármit akármikor..
2013. máj. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!