Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pénzt kezelni képtelen szülőve...

Pénzt kezelni képtelen szülővel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Én 35 éves vagyok, anyám 63. Világ életében rosszul kezelte a pénzt. Mindig volt munkája, van mist is, de hamarosan nyugdíjba megy. Adósság adósság hátán, a lakását már elvesztette, most az én lakásomban lakik. (Ami nem tőle van, saját fizetésemből vettem). Nagyon sok pénzt adtam már neki, milliókat. Hol hiteltörlesztésre, hol villanyszámlára. Mindezt úgy, hogy ő havi 150-200 ezret keres. Már most retteg, hogy ha kevesebb nyugdíja lesz, hogy fog megélni. Én is rettegek, hogy annyi pénzt egyszerűen már nem akarok, nem tudok neki adni. Mit lehet kezdeni egy nyugdíj előtt álló asszonnyal, hogy tudnám én megtanítani neki, hogy hogyan ossza be a pénzt? Az ő életstílusát nem fogom tudni finanszírozni, de ha nem változtat, megint ott fog állni, hogy nem fizeti a rezsit, és mivel az én lakásomban lakik, ha nem akarom, hogy kikapcsoljanak mindent, úgyis fizethetem én... Valahogy változtatni szeretnék ezen, de hogyan?
2013. máj. 2. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy kivetetsz vele egy albérletet, szépen beköltözteted és megmondod neki, hogy itt lehet élni szépen a saját bevételéből. Ha nem tudja beosztani, akkor éhezni fog. Ennyi pénzből egész családok kénytelenek megélni. Ha ő ezt nem tudja felfogni, akkor az az ő baja.
2013. máj. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak azt tudod tenni, mint amit az első írt.

Mellesleg az volt a hiba, hogy engedted magadhoz költözni. Főleg, hogy pontosan tudod milyen.

2013. máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem nálam lakik, egyedül él az én lakásomban. Én összeköltöztem a férjemmel és az ő lakásában élünk.
2013. máj. 2. 12:33
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem laksz ott, akkor írasd át az órát a nevére, és állíttasd be vele, hogy csoportos beszedési megbízással vonják le a számlájáról a pénzt. Ha meg kikapcsolják, így járt. És azt értesd meg vele (bőven elég ennyit), hogy ne vegyen fel hitelt. Semmire.
2013. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Megmondod neki hogy ez így nem oké, minden hónapban adjon neked x ezer forintot abból te kifizeted a számlákat és ennyi, akkor már nem fog neked adósságokat felhalmozni és nem lesz ebből bajod. Ha ennyi pénzt nem tud beosztani akkor itt valami nem kerek. Vagy jöhet egy drasztikusabb megoldás, elvenni tőle a pénzt és hetente beosztod neki hogy ennyit költhet kajára, és kész, ha kell neki valami azt beszélje meg veled, a maradékból meg fizetitek a tartozását. És ha ennyire parázik hogy nyugdíj után nem fog tudni megálni az az ő baja, nem kötelező nyugdíjba menni, ha van rá lehetősége akkor dolgozzon nyugdíj alatt is. Sokan csinálják ezt hogy nyugdíj mellett még dolgoznak hogy megtudjanak élni. Szomszédom is már 65 éves, 3 éve van nyugdíjba de még dolgozik mellette mert csak így tudnak normálisan megélni, és ott még hitel tartozásuk sincsen.
2013. máj. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha rátudod venni (mert ez a legnhezebb) akkor minden kaidását csoprotos beszedési megbízásra kérjed. ìgy muszáj fizetnie. Ha lehet csináljatok neki egy plussz bankszámlát amihez ne legyen neki kártyája, csak személyes felvétellel lehessen pénzt felvenni, ide fix havi átutalást csináljatok pl 20.000Ft-ról ez lesz neki a megtakarítása. SMS értesítést kérj a telefonodra róla.

A maradékkal meg azt csinál amit akar.

2013. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na de ezt az egészet hogy tálaljam neki? Ő nincs tisztába vele, hogy problémája van, ráfogja a magas árakra, hogy nem jön ki hó végéig. A lakásba 30 fokot csinál, minden lámpa ég, ezért magas a számla. Ha mondom neki, akkor ő fázik, ha hidegebb van, meg nem lát, ha nem ég a villany.... Kifogást mindig talál, hogy miért nem spórol.
2013. máj. 2. 13:02
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi bementünk a gyámügyre hogy tegyék otthonba! Mert mindenkit perel anyósom meg ő is vásárol minden sz@rt amire nincs is szüksége. Gyereknek is olyan ruhákat vesz amit tudja jól rá nem adok na meg a mérettel is nincs tisztába! Igaz nem láthatja a gyereket de küldözgeti a ruhákat. Ja és neki is tartozása van a lakbérnél (350ezer forinttal tartozik) söt a biróság kiadta neki hogy mennie kell, sok hitele van( hitel meg kb 2 millió) .

Ezzel nem azt mondtam hogy menjetek be a gyámhivatalba csak leirtam velünk mi a helyzet!

2013. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az órákat mindenképp átiratnám a nevére, és mondanám neki, hogyha gondja van, keressen maga mellé albérlőt (az plusz bevétel és a rezsi is ugye osztódik.) Többet nem tennék érte, ez azért elég szép pénz....
2013. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt valami baj van.

Nincsen szenvedélybetegsége?

Már a korlátlan pénzszórás is az, de akkor is meg kéne lennie azoknak a dolgoknak, amit vett. Ha ilyenek nincsenek, akkor talán drogozik vagy szerencsejátékos?...

Ne pénzeld, NEM SZABAD támogatni szenvedélybetegséget semmilyen formában!

Menj el a Családsegítőbe és a szenvedélybetegek hozzátartozóinak 12 lépéses anonim csoportjába, ott megtudod, hogyan kell hozzá viszonyulni.

Én ennek a pénznek a harmadából is megélek...

2013. okt. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!