Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan veszem észre valakin,...

Hogyan veszem észre valakin, hogy szeretethiányos?

Figyelt kérdés
most itt nem a családon belül érdekel hanem baráti, tanári körben
2013. ápr. 30. 18:20
 1/9 Saminho válasza:
10%
Szia nekem az egyik tanárom azt mondta hogy az öltözékünkön akarva akaratlanúl kimutatjuk valamiképpen ezt (ezt azóta sem értem na de mindegy is) azt hiszem példának a piros nadrágot vagy lehet hogy nem is fontos a piros szín lényeg hogy élénk vagy valami ilyesmi de ez szerintem egy jóó nagy f....
2013. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Tapad vagy rettentően visszahúzódó, de egy-két jó szóért a lelkét is eladná, sóvárogja a kedvességet, dicséretet.
2013. ápr. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Saminho válasza:
63%

Szerintem ha valaki szeretethiányos akkor a kedves esetleg együttérző szavak nagyon megfogják őt és ő is kedvesebb szerényeb vagy hasonló viselkedései vannak !

(mind ez csak a saját magamból ki indulógondolatok bár én nem vagyok szeretet hiányos bár ez a megfogalmazás is téves mert az ember a szeretetre éhes és szerintem szeretni szeretne ):D

Remélem segítettem valamit vagy csak érzelegtem nem tudom döntsd el !

szia :D

2013. ápr. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

A szemei nagyon szomoruak, vagy ugyanakkor mindenkivel keresi a balhét, amelyre csak idõvel lehet rájönni.

Amikor érzi, hogy mellette vagy és együttérzel vele, aki mellette van, akkor kitör belöle a sirás.

Ez attól is függ, hogy ki hogyan éli meg azt, hogy szerethiányos.

2013. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
Arrol, hogy két füle van:
2013. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Keresi a társaságodat, óra végén valahogy utolsónak marad, és szinte várja, hogy belebotolj, és szólj hozzá.

Mondvacsinált dologgal megkeres, beszélgetést kezdeményez.

2013. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Ha szeretethiányos, akkor nem kapott elég szeretetet a saját szeretetnyelvén. Mindenkinek van egy domináns szeretetnyelve az alábbi 5-ből:

-dicséret, elismerés;

-minőségi együtt töltött idő;

-ajándék;

-kiszolgálás;

-testi érintés (a pofon nem ilyen, csak a pozitív szándékú érintés);


Ha valaki ezekről tud, nem nehéz megfigyelni, kinél melyik a domináns. Az emberek többsége ezt nem ismeri, ezért mindenki a saját szeretetnyelvén próbál kedves lenni másokhoz. Aki szeretethiányos, az általában rengeteget használja a saját szeretetnyelvét. További információkért google: "5 love languages"

2013. máj. 1. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Rajtam leginkább abból lehet észrevenni,hogy amikor senkivel nem beszélgetek,szomorú vagyok és elvagyok a kis világomban.

Viszont,amikor valakivel/valakikkel beszélgetek,mindenki röhög a poénjaimon.Aki nem ismer,annak nem nagyon tűnik fel,hogy mennyire rosszul érzem magam a bőrömben.


Idén új iskolába kerültem és most már úgy viszonylag jól ismerem az osztályt és ők is engem(azt hiszik).

Valamelyik nap a fejemhez vágta az egyik osztálytársam,hogy nekem semmi gondom nincs,mindenem megvan stb...Ebből is látszik mennyire nem mutatom,hogy szomorú vagyok és nagyon egyedül érzem magam.


Viszont van egy lány az osztályban,aki az első perctől kezdve látja rajtam,hogy mi a bajom.Őt nem tudom megvezetni úgy,ahogy a többieket.Sokkal okosabb is,mint a többi osztálytársam.

2013. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Onnan, hogy a lelkét is eladná egy kis szeretetmorzsáért.

Gondolj csak egy kivert kutyára, hogy milyen a szeme; hogy bárkihez odamenne, bárkinek a kutyája lenne - csak lehetne valakié.


A szeretethiánynak nincs egyértelmű jele, inkább jelek kombinációja, amelyek egy-egy embernél mind különbözőek lehetnek. A szeme beszél a legegyértelműbben, mert minden ilyen ember szeme és nézése végtelenül szomorú, akkor is, ha egyébként véletlenül jobb kedve van, vagy elneveti magát. A szeme mindig szomorú marad.


A mosolya félénk, zárt szájjal mosolyog. A testtartása zárt, de van olyan, aki túlkompenzál: ő az osztály bohóca, a mindig vidám fiú vagy lány.


Inkább a lelked veszi észre, megérzed, hogy ki az, aki ilyen ember, nem a tudatod.


Mellesleg, aki szeretethiányos és mellette brutálisan traumatizált kisgyerekkortól kezdve, az nem tűri el az érintést. Semmilyen formában! Emiatt megkaphatja a mufurctól a vadmagyarig az összes mocsok jelzőt - főleg attól, aki bántotta és aki nem szerette -, de ez mind hamis. Retteg az érintéstől, mert az érintés egyenlő számára a bántalmazással. Belül magában nem tudja elválasztani.

2013. jún. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!