Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék segíteni valakin,...

Szeretnék segíteni valakin, de hogyan tegyem?

Figyelt kérdés
LEhet nem jó a kategória de hátha. Nagyim szomszédjában van egy idős néni, akinek nincs senkije, és most már nagyon sok közüzemi számlával van elmaradva, elég nagy összeg, majdnem egy év. A kikötés, kikapcsolás fenyegeti, gyógyszerei nagyon drágák, el tudjátok képzelni. Én nagyon sajnálom, szeretném kifizetni a felgyűlt számláit, de hogy fogjak hozzá? CSak néhány szót szoktam a nénivel beszélgetni, mikor megyek a nagyimhoz, és ő is kinn van a kertben. Mindig megkínálom édességből sütiből amit viszek a nagyimnak, azt örömmel el is fogadja, de azért ez mégiscsak más...
2010. okt. 9. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Egyszerű. Bemégy a szolgáltatóhoz, és befizeted a számláját. Megmondod, te vagy az unokahúga. Nem fognak tiltakozni, nyugodt lehetsz.
2010. okt. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Honnan, kitől tudod, hogy el van maradva? Mert aki ezeket a háttérinfókat adta a néniről, az elég jóban van vele ahhoz, hogy szóba hozhassa ezt. Akkor pedig rajta keresztül tudsz segíteni.
2010. okt. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon rendes vagy, jó lenne ha minél több ilyen emberke élne ebben az országban.
2010. okt. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pesten lakik?Szívesen odaköltöznék és segíteni is tudnék, nagyon komolyan gondoltam...
2010. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kedves vagy, de nem nem pesti a néni. Bács megye. Egyébként tőle magától tudom, ő szokta mondani néha a nagyimnak.
2010. okt. 10. 12:16
 6/8 anonim ***** válasza:
szolgáltatóhoz ha bemész,tesznek rá ki vagy,csak tudd a nevet meg a pontos cimet
2010. okt. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én most jártam meg családon belül. Egyszer 60e és egyszer 200e Ft-ot adtam (papír nélkül) kölcsön, hogy kimásszanak a kilakoltatásból. Azóta nem lehet elérni Őket és mivel nincs papír, azt a választ kaptam, bizonyítsam be hogy így volt.

Drága volt ez tanulópénznek!

2010. okt. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azzal segítesz,hogy kifizeted helyette,mert előbb-utóbb ismét nagy számlát fog felhalmozni.

Segíts neki,menj be vele az önkormányzathoz.Kérjetek neki gyógyszertámogatást,rezsitámogatást,és azt hiszem évente 2x lehet kérni felnőtteknek rendkívüli pénzbeni támogatást.

Most más nem jut eszembe,de szerintem biztos itt tudnak még adni tanácsot,hogy hogy tudsz még neki segíteni.

2013. ápr. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!