Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családon belül nektek is...

A családon belül nektek is időpontra kell menni?

Figyelt kérdés

Férjem szülei, ha elhívnak magukhoz, akkor mindig ki van adva, hogy délRE/délután kettőRE stb. KELL menni. A férjem is így beszél róla, hogy ekkorra és akkora KELL odaérkezni.

Nekem ez olyan fura nálunk ilyen sose volt.


2013. ápr. 26. 12:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
38%
Nálunk ez valahol természetes. Nem megyünk 'valamikor délután', mert másnak is van élete, és más elfoglaltságai, nem csak az, hogy ránk várnak. Amit elvárok, cserébe azt adom. Én sem bírom, ha tudom, hogy pl. szombaton jön valaki, de nem tudom, hogy hányra. Vagy, ha megbeszléjük, hogy 2kor, és ideér fél4-re. Tisztelem az ő életüket, és ők is a miénket. Sosem megyünk csak úgy hozzájuk, csak ha előre megbeszéltük, ezért nekem esm kell azon idegeskednem (nem úgy, mint az itteni családok jó részének, akik panaszkodnak), hogy anyóspajtásékat nem lehet kiebrudalni, meg beleszólnak mindenbe. Tartjuk a három lépés távolságot és így vagyunk boldogok.
2013. ápr. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

20-as ezt marha jól megfogalmaztad, tényleg ezért fura nekem, hogy mintha idegenek mennének idegenekhez.

Valaki itt írta, hogy milyen már, ha épp kávézik vagy füvet nyír. Nem tudom nekem nem kellemetlen, ha a saját anyám pizsamában lát, meg neki se, ha én őt... 20 évig folyamatosan ott éltem, utána is volt, hogy hazaköltöztem a férjem 30 éves koráig lakott otthon, és most mégis mintha valami távoli rokonhoz mennénk.

2013. ápr. 26. 13:57
 23/32 anonim ***** válasza:
67%

Egyáltalán nem "idegenes". Tök mindegy, hogy hányszor 20 évet élt le ott, már elköltözött, és nélküle a szülőknek lett egy ritmusa.


Ha anyukám átjönne reggel 8-kor, én még ágyban vagyok, azt sem tudom, mi a nevem. Bejönni nem tud az ajtón, hiába van kulcsa, mert belülről van bezárva. (Nincs mindenhol terasz meg üdcsi.) Fél óra, mire magamhoz térek, addig ha beszél, nem fogom fel, tévézhet, de azt otthon is teheti.


Szerintem az egészben az a lényeg, hogy mikor te elindulsz otthonról, te már kész vagy. Onnantól semmi dolgod, csak az utazás. El van pakolva minden, le vagy fürödve, fel vagy öltözve, hajad kész, stb. A másik lehet, hogy le van maradva; neki is el kell készülnie. Akár csak azzal, hogy odatesz egy csomag ropit az asztalra.

2013. ápr. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Három óra míg odaérünk, de mindegy. Ezek szerint van aki örül, ha mégy mindegy mikor, van aki meg egész nap otthon ül, mégis ahhoz kell alkalmazkodni, hogy ő percre pontosan mit ír elő. :)

Azért ne essél már túlzásokba, hogy rád törnek egy szó nélkül, mikor még alszol, azért azt nem említeném egyforma szentségtörésként azzal, hogy hétvégén szombat délután jövünk.

2013. ápr. 26. 14:27
 25/32 A kérdező kommentje:
Mármint bejelentjük a dolgot, hogy hétvégén szombat délután.
2013. ápr. 26. 14:28
 26/32 anonim ***** válasza:
33%
Miért olyan nehéz elfogadni, hogy nem mehetsz másokhoz akkor, amikor neked jólesik? Az ő otthona, az ő ritmusa. Igen, ott élt a párod, 30 éves koráig (szomorú, de mit tehetünk), de most már felnőtt, és külön családja van. A hangsúly azon van, hogy KÜLÖN. SZerintem van egy pont,a mi után fel kell fogni, hogy a szüleink is külön élnek, és igenis szeretnék beosztani az idejüket. Nem az a kérdés, hogy neked hogy kényelmes, te a vendég vagy. Az diktál, akihez mész. Neked kell alkalmazkodnod.
2013. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Van igazság mindkét hozzáállásban. De azért 3 órás utat, gyerkőccel, nem lehet olyan percre pontosan kiszámolni. Én bőven megelégednék azzal, hogy megbeszélünk egy nagyjábóli időpontot (szombat délelőtt/délután) és felhívtok, amikor elindultatok.
2013. ápr. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Csak szombat délután lehet egytől hatig bármi.
2013. ápr. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
52%
Mi mindig megbeszéljük előre mindkettőnk szüleivel. Nekik is van dolguk, én nem várom el, hogy vigyázállásban várjanak, mert anyumat nem zavarná,ha én pizsamában látnám, de az már igen, ha a férjemet is így fogadná. Te nem éltél velük, bizony frusztrálhatja őket, ha nincs minden rendbetéve, meg az ő korosztályuknál fontos az EBÉD és bizony rosszul fogja érezni magát, ha nem frissen rakja az asztalra. De én bárki mással találkozok, és megbeszélünk egy időpontot, akkor pontosan ott vagyok, miért a szüleimet ne tisztelném meg ezzel? Ha tudom hogy 3óra az út, akkor elindulok 3 órával hamarabb és kész. Ha esetleg dugó/járatkimaradás vagy bármi előfordul, akkor meg odatelefonálok egyből, és nem fognak kiakadni, mindenkivel előfordul évente egyszer. Mi kb. 20 éven keresztül jártunk a nagyimhoz minden vasárnap (családunk meg anyu testvérének a családja) fél12-re ebédre és sosem késett senki.
2013. ápr. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:

Éltem ott egyébként, meg éltünk nálunk is, mikor a lakásunk készült.


Mindegy felfogtam, vannak a három lépés távolságos családok, ahol ha a gyerek kikerült otthonról akkortól kb. idegenként van kezelve, meg van, ahol nem így megy. Ennyi. Vagy csak van, aki túlbonyolít mindent, vagy nem tudom, de én még valahogy nem tudtam ideges lenni attól, ha valaki nem jelentkezett be három héttel hamarabb, pontos időpontra. Akkor se, ha kaja van. De mint mondtam itt nem a családi összejövetelekről van szó, itt arról van szó, hogy ha simán látogatni mégy a saját anyádat, akkor az úgy működik-e, hogy szombaton felkelünk, összeszedjük magunkat és majd jövünk, vagy közlik, hogy szombaton délre kell jönni és kész.

2013. ápr. 26. 23:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!