Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családon belül nektek is...

A családon belül nektek is időpontra kell menni?

Figyelt kérdés

Férjem szülei, ha elhívnak magukhoz, akkor mindig ki van adva, hogy délRE/délután kettőRE stb. KELL menni. A férjem is így beszél róla, hogy ekkorra és akkora KELL odaérkezni.

Nekem ez olyan fura nálunk ilyen sose volt.


2013. ápr. 26. 12:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
62%

Az én szüleim ilyenek, hogy állandóan firtatják, mire érünk oda, ha "késünk", onnantól izgulnak. Addigra rendbe szedik magukat :) Mintha valami fontos látogató menne.

Anyósom az ellentéte, ha ott vagyunk, sem zavartatja magát, ha dolga van.

2013. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
95%

Mi is mindig megbeszélt időpontra megyünk,vagyis úgy kb fél órás behatárolással a közlekedés miatt.

hozzánk is így jönnek,nem szeretek fél lábon állni.

2013. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha valami nagy családi összejövetel van, szülinapi ebéd/vacsora, akkor illik anyósomékhoz időbe menni, de ha valamiért késünk, akkor sem mérgesek. Az én családomban ez nem szokás, de feléjük ilyenkor sok vendég van, akit meghívnak. Ha csak simán látogatóba megyünk, akkor nincs időpont megszabva.
2013. ápr. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
60%

Nem vagyunk soha pontosak egymás között. Vagyis ha megyünk ebédelni akkor valamikor már ott vagyunk fél12 körül, akkor segítek. Vagy azt mondjuk majd délután megyünk 2-3 körül, amiből lehet 4 óra lesz.

Nálunk a közeli családban, baráti körben így van.

2013. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%

Bizonyos kereteken belül igen. A családdal szemben is modortalanság, ha mondjuk ebédre várnak, és az ember délután 4-kor fut be, aztán akkor vagy várhatnak ránk x órát az ebéddel, az tönkremegy, állott lesz stb. vagy esznek, de akkor ott a maradék...


Nyilván nem percre pontosan, de ha megbeszéltük, hogy 6 körül érkezünk, akkor mondjuk 3/4 6 és 1/4 7 közt csak illik befutni. (Persze ha valami komoly dolog közbejön, lehet telefonálni, szólni, az előfordul.)


Másfelől ha mondjuk sok a dolguk vagy ilyesmi, akkor sem kellemes, ha csak úgy beesnek hozzájuk, amikor pl. szerelnek valamit, nagytakarítás van, vagy épp el kell menniük otthonról.

2013. ápr. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy addigra kerülnek vendéglátó állapotba. Ez azért nem a világ egy csodája, hogy ennyire el kelljen ámulni.
2013. ápr. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
86%
Szóval csak azért, mert közeli rokonok, még megtiszteljük őket azzal, hogy nem várakoztatjuk őket órákig, vagy nem törünk rájuk váratlanul. Én se örülnék, ha anyósom bejelentés nélkül csak úgy bevonulna a nap bármely órájában, pedig imádom őt, tisztelem, szeretem, ő is engem, de attól még a másik privát szféráját tiszteletben lehet tartani.
2013. ápr. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
81%

Nagyjából. Megbeszéljük, hogy 10-11 között érünk oda pl.


És viszont. Bevallom, nem értekelném ha bárki ideállítania csak úgy.

2013. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
47%
Hmmm.Érdekes.Nekünk nem kell időpontra menni hozzájuk.Akkor megyek amikor akarok.Akár szó nélkül.Most lehet kapom majd az ívet,hogy nem vagyok rájuk tekintettel de nekik ez tök természetes.Úgy mellékesen visszagondolva volt már 1-2 olyan szitu mikor lehet nem kellett volna mennem de...Elmesélem.Volt már olyan,hogy egy buli után bemásztam a kapun,mert láttam még fent vannak mert megy a tv.Hozzáteszem persze buliból nem szín józan állapotban mentem:-)Adtam anyámnak 2 puszit,elmondtam hogy szeretem,apámnak is mondtam valamit és eljöttem.Pasim ezt furcsállotta mert náluk ez nem volt "szokás"sőt.De nálink van ilyen is.Hozzáteszem még azt is hogy apám éjjeli bagoly,hajnali 2-3-ig is TV-t néz néha.Na mindegy.Nálunk van ilyen is.-)
2013. ápr. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
95%

az én szüleimhez ugy járunk, hogy az az én otthonom...oda bármikor megyünk, amikor akarunk...mindentől függetlenül...ha csak ott lenni van kedvünk akkor ott vagyunk mindenféle bejelentés nélkül...ott a szobám...oda hazajárok...völegényem is igy érzi...párom szüleihez amúgyis ritkán megyünk...max azt löjjük be, hogy pl szerdán délután megyünk...vagy vasárnap ebéd körül...de ez is akkor van ha muszáj menni...

24L

2013. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!