Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos a kiadása?

Szerintetek jogos a kiadása?

Figyelt kérdés

Nagymamámnak és leendő anyósnak nagyjából ugyanolyan betegsége van.Mindkettőn van bőven súlyfelesleg amit le kellene mozogni,gyógyszert kell szedni,sokat inni,diétázni.

Nagymamám nem tartotta ezt,de ha ellenőrizve van és nyaggatva,akkor beszedi,iszik,mozog.Így naponta hivom,megkérdezem mit evett,ráveszem hogy tornázzon,emlékeztetem a gyógyszerre.Ha kell veszekszem,leszidom.De eredményes,mióta így csináljuk,az orvos is megdícsérte,hogy javul szépen.

Leendő anyós ugyanilyen,de őt nincs jogom ellenőrizni,ő dolga ha nem csinálja amit az orvos mond.

Valamelyik nap épp náluk voltam amikor nagymamámat kellett hívni,félrevonultam,és mondtam a szokásos dolgokat.Nagyim elcsábult,jó zsíros ebédet evett,így muszáj volt kis lelkiismeret furdalást kelteni benne,hogy így hogy fog dédunokázni,stb.Hatás mindig megvan,aznap többet tornázik.

Leendő anyós utánam jött hallgatózni,végighallgatta a telefonbeszélgetést.

Utána kiakadva letámadt,hogy ez betegség,nem szabad leszidni a beteget,ő sem tehet róla,hogy késztetést érez a zabálásra,nincs ereje mozogni,ez neki milyen megalázó,hogy nem pátyolgatjuk,támogatni kellene ,ahelyett mi őt biztos kibeszéljük,hogy dagadt.


Normális az ilyen?


2013. ápr. 26. 09:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze van hozzá,hogy a saját nagymamáddal mit beszélsz?

Amúgy meg kihallgatni más magánbeszélgetését meg még gusztustalanabb mint leszidni valakit,segítő szándékkal....

2013. ápr. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagymamámnak nincs azzal baja,hogy ellenőrzöm,kérdezem,emlékeztetem,mert enélkül nem csinálja amit az orvos mond,tudja hogy neki is érdeke meggyúgyulni.És vele van olyan kapcsolatom,hogy kedves gondoskodást lát ebben.Ő nevelt fel.
2013. ápr. 26. 09:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
a nagymamad tisztaban van vele hogy te jot akarsz neki, es kulonben is ne az anyosod dontse el h kinek mit es hogy mondasz. Ha magara veszi az meg az o dolga, ne foglalkozz vele
2013. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális az anyósod, eleve milyen alapon hallgatózik? Ha meg már végighallgatta, el is gondolkozhatna rajta..
2013. ápr. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Rajta is csak az segítene,ha valaki minden nap cseszegetné,de ő ezt senkitől nem viselné el.

Neki azt se lehet megmondani,hogy kövér.


Én ezzel nem tudok mit kezdeni,látogazjuk hetente,illedelmesen végighallgatom,hogy szenved a betegségtől,hogy elfelejti bevenni a gyógyszereit,látom,hogy zabál.De nem mondok semmit,nem az én dolgom,így sem szeret.

2013. ápr. 26. 10:09
 6/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj ezen. Valószínű azért nem tetszik neki a dolog, mert maga is tudja, hogy változtatnia kéne, csak neki nem megy...

Az pedig nagyon szerencsés, hogy nagymamádnak segítesz, akár tetszik a módszer anyósodnak, akár nem. A nagyinál működik, ez a lényeg.

2013. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyimmal nem változtatunk ezen,orvos szerint még fél év ugyanígy és még 15 kilótól megszabadul,akkor teljesen elhagyhatja a gyógyszereit.Ennél semmi nem fontosabb. (fél éve még gyógyszer nélkül pár hét alatt meg is halt volna)


Leendő anyós tudja hogy változtatnia kellene,orvos mindig lecseszi,hogy nem csinálja amit mond.

De nem a mi dolgunk könyörögni neki,hogy ugyan tegyen már valamit a saját érdekében.

2013. ápr. 26. 10:20
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem olvastam mindent, de anyósom ilyen. Cukros, 20 korul van az átlag cukra és a súlya meguti a 120 kg. Férjem mindég szidja, hogy ne zabáljon annyit, ne igyon cukros udítot (csak az issza), de még o van megsértodve. O szerinte beteg és ez ellen nem tud tenni. Ja persze. Volt egy hét,amikor vigyázott magára, szépen lement a cukra, de utána megunta. Hát ennyit errol.
2013. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

"...De nem a mi dolgunk könyörögni neki,hogy ugyan tegyen már valamit a saját érdekében."


Azt írod a nagymamádnál ez a dolgod, az anyósnál meg nem ez a dolgod. Tehát a lényeg az, hogy a nagyidat szereted és törődsz vele. Az anyóst meg nem. Itt meg kibeszéled.

Gratulálok.

Probléma megoldva.

2013. ápr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagymamám 70 éves,ő nevelt fel,kötelességem gondskodni róla,segíteni ahogy tudom.

Leendő anyóst nem túl sok éve ismerem,sosem szeretett,50 éves sincs,fiatalosnak mondható,ő szimplán lusta.

Párom dolga lehetne,de ők nincsenek olyan viszonyban.

2013. ápr. 26. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!