Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éreztessem az élettársa...

Hogyan éreztessem az élettársammal, hogy most nagyon rossz, amit csinált?

Figyelt kérdés

Az alapszituáció: Van egy nyuszink, akit mindketten imádunk. Akinek volt/van állatkája, az megérti. Alapjáraton, ha otthon vagyunk mindig szabadon van engedve, de csak a nappaliban, mert az az egy szoba van teljesen biztonságossá téve számára. De még így is CSAK felügyelettel lehet szabadon. Ha elmegyünk, ill. éjszakára, mindig bezárjuk. Erre ma történt olyan, hogy párom amikor elment otthonról, nem zárta be, és mindennek a tetejébe még a hálószoba ajtaját is nyitva hagyta, így oda is be tudott menni. Jó 4-5 órát volt így egyedül a nyuszi. Természetesen bement a hálószobába, egy darabon széttépte a szőnyeget. Ami még a kisebb gond. Hála az égnek nem történt semmi baj, de be szorulhatott volna a szekrény mögé, vagy szétrág valamilyen vezetéket, amiben áram van stb.

Egy szó mint száz, a felelőtlenségével a nyuszi életét kockáztatta. Borzasztóan zavar a dolog. Bár nagyon megkönnyebbültem, hogy nem történt nagyobb baj, és nem is vagyok egy haragtartó ember, mégis valahogy éreztetni kellene, hogy ezt nem lehet egy bocsánatkéréssel elintézni. Szeretném elérni, hogy a jövőben ne történhessen ilyen.

Jó ötlet, ha kicsit játszom a haragtartót, annak ellenére, hogy már nem haragszom rá? Vagy hagyjam az egészet, megtanulta ebből is a leckét? (azért ő is megijedt, amikor hazaért)



2013. ápr. 25. 14:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
34%

"vagy szétrág valamilyen vezetéket, amiben áram van stb.

Egy szó mint száz, a felelőtlenségével a nyuszi életét kockáztatta"


Aha... Házban tartjátok. Tudtad, hogy évente házak ezrei gyulladnak fel, dőlnek össze, esik rájuk valami, meg ilyesmi? Kockáztatjátok a nyúl életét azzal, hogy házban tartjátok...


Mellesleg ha állatot tartok bent, akkor SEMMI rá veszélyt jelentőt nem hagyok szanaszét. Már ha nem akarom temetni. Ha mindketten szeretitek, akkor gondolom nem kérdés, hogy nem akarja ő se, hogy kábelt találjon, beleessen a vécébe, megegye a mérgező dísznövényt, meg ilyesmi.


Egyszer hibázott, talán sokkal több mindenre kellett ügyelnie, mint neked általában, és talán ezért nem zárta be most az egyszer a nyulat. Talán azért nem érted, mert nem voltál hasonló cipőben. Elképzelhetőnek tartom, hogy neki a szőnyeg is jelentett valamit, és simán biztos vagyok benne, hogy nem örömmel fogja venni a másikat. Abban is szinte teljesen biztos vagyok, hogy a kis szőrös gyerekpótlék nem az ő ötlete volt. Töprengj.

2013. ápr. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább közöld vele a dühöt és küld a kanapéra.
2013. ápr. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!