Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan éreztessem az élettársa...

Hogyan éreztessem az élettársammal, hogy most nagyon rossz, amit csinált?

Figyelt kérdés

Az alapszituáció: Van egy nyuszink, akit mindketten imádunk. Akinek volt/van állatkája, az megérti. Alapjáraton, ha otthon vagyunk mindig szabadon van engedve, de csak a nappaliban, mert az az egy szoba van teljesen biztonságossá téve számára. De még így is CSAK felügyelettel lehet szabadon. Ha elmegyünk, ill. éjszakára, mindig bezárjuk. Erre ma történt olyan, hogy párom amikor elment otthonról, nem zárta be, és mindennek a tetejébe még a hálószoba ajtaját is nyitva hagyta, így oda is be tudott menni. Jó 4-5 órát volt így egyedül a nyuszi. Természetesen bement a hálószobába, egy darabon széttépte a szőnyeget. Ami még a kisebb gond. Hála az égnek nem történt semmi baj, de be szorulhatott volna a szekrény mögé, vagy szétrág valamilyen vezetéket, amiben áram van stb.

Egy szó mint száz, a felelőtlenségével a nyuszi életét kockáztatta. Borzasztóan zavar a dolog. Bár nagyon megkönnyebbültem, hogy nem történt nagyobb baj, és nem is vagyok egy haragtartó ember, mégis valahogy éreztetni kellene, hogy ezt nem lehet egy bocsánatkéréssel elintézni. Szeretném elérni, hogy a jövőben ne történhessen ilyen.

Jó ötlet, ha kicsit játszom a haragtartót, annak ellenére, hogy már nem haragszom rá? Vagy hagyjam az egészet, megtanulta ebből is a leckét? (azért ő is megijedt, amikor hazaért)



2013. ápr. 25. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Aranyosak vagytok, de hagyd, ha megijedt, szerintem tanult belőle ő is.
2013. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Vihar a biliben. Én hülyét kaptam volna a szőnyeg miatt, egy vagyonba kerülnek.
2013. ápr. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, egy élet többet ér, mint egy szőnyeg.
2013. ápr. 25. 14:53
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Persze, játszd a haragtartót.
2013. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

a kérdésed, szövegezésed alapján fontosabb a nyuszi, mint a párod ... úgy kell neki ... a párodnak


játszd a haragtartót, mert megérdemli ... a nyuszi ... meg a párod is (úgy kell neki)

2013. ápr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Lakásban NEM tartunk nyulat. De ha igen, nem mászkálhat szabadon. Ki kell vinni a szabadba szaladgálni.

Nem tehető tönkre a lakásban levő dolgokat!

Nagyon sok pénzetek lehet, ha neked a nyúl élete fontosabb, mint a tönkre tett szőnyeg.

2013. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

Két tengerimalacom van,ők is szabadon időnként az egyik szobában,tehát értem amit irsz.


De csak egy állat,ezen veszekedni?

2013. ápr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A haragtartót játszani szerintem a lehető legrosszabb lépés.

Miért nem elég, hogy szegény így is megijedt?


Különben is, balesetek mindig előfordulhatnak. Minden elővigyázatosság ellenére még akár veled is bármikor megeshet az, hogy véletlenül nem zárod be a nyuszit. Gondolj már bele, milyen érzés lenne, ha a lelkiismeret-furdalás mellett még a párod is játszaná a haragtartót?

2013. ápr. 25. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Ha valami zavar, akkor nem játszani kell az eszünket, hanem kerek-perec megmondani. Ha meg nem egy 5 éves gyerek a párod, akkor valószínűleg többet nem fogja kiengedni, most se direkt csinálta.

A nyúls.ggnyalás mellett azért nem ártana kicsit tanulnod az emberi kapcsolatokról is, hogy legközelebb ne forduljon elő ilyen(mármint hogy egyáltalán felmerül benned, hogy "játszd a haragtartót".)


Mert amíg a kis tündibündit fontosabbnak tartod, mint a békességet a pároddal, addig talán nem lenne érdemes férfit tartanod a lakásban.

(Van állatkám, de emberkém is...)

2013. ápr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%
Hogy jön ahhoz bárki is, hogy megmondja, hogy a kérdező hogy tarthat nyulat? Komolyan el sem hiszem hogy a sok kretén ember mit meg nem enged magának. Meg hogy mennyi pénze lehet hogy fontosabb a nyuszi élete. Mert ha ő csóró, dögöljön meg az is, akinek van épp pénze egy új szőnyegre, vagy ha nincs is, örül, hogy legalább az állatnak nem lett baja. Ha a gyereketekre borulna a szekrény akkor is azon aggódnátok hogy úristen új szekrényt kell venni?
2013. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!