Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek szerethető?

Hogyan lehetek szerethető?

Figyelt kérdés

Van az a mondás, hogy ha nem szereted saját magad, senki más nem fog szeretni. Most jöttem rá, hogy én sosem szerettem magam, nem tudom miért. Sok barátom volt, de egyik sem szeretett igazán, mindegyik elhagyott.

Úgyhogy lehet benne valami igazság.

Változtatni szeretnék, szerethető szeretnék lenni!

23/L


2013. ápr. 25. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem szereted magad?
2013. ápr. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

akkor talán a mondás alapján, szeresd önmagad.


amúgy meg a fejedben dől el, hogy milyen az életed. legyen célod. olyan, amit nem könnyű elérni, és küzdeni kell érte, de azért ne is legyen lehetetlen.

törődj önmagaddal. a külsőddel is, meg a belsőddel is.

valamint legyenek autentikus, alkotó jellehű hobbijaid, ne csak a fészbukk.


szerintem ezek kellenek ahhoz, hogy szeresd önmagad,és ahogy az elején mondva volt, az meg kell, hogy szerethető legyél.

2013. ápr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

én szeretlek :D


csinálj valamit amit értékesnek tartasz, fejleszd az önismereted. nem egy sétagalopp mert a személyiség lassan változik. keress egy új hobbit. bárcsak lenne erre tuti recept hogy pozitívan változtassuk a felfogásunk. szerintem nincs. viszont ha próbálkozol ,változtatsz a dolgaidon, akkor valamerre tuti változni fogsz. a változás pedig jó dolog. azt mondják.

2013. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért nem szeretem magam.

A külsőmmel elégedett vagyok, sok pasinak tetszem, de valamiért senkinek sem "kellek".

2013. ápr. 25. 11:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez egy hatalmas nagy baromsàg, ne hidd el. Én sem szeretem magam, de tudok szeretni, imàdom a pàrom, szeretem, mint embert, szeretem az anyàm, a nagyszüleim, baràtaimat.

Most akkor aki nem szereti magàt, az rossz ember? Ugyan màr...

2013. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem az, hogy rossz ember. Hanem hogy igazi belső békét nem fog találni, ergo békét adni sem tud, aki nem szereti saját magát.


A kereszténységben is mindig elfelejtik a "szeresd felebarátodat mint tenmagadat" kitételben, hogy elősör is tehát magunkat kell JÓL szeretni.


Ugyanakkor meg a kettő együtt jár. Vagyis ha találsz néhány embert, akik elfogadnak szeretnek így, amilyen vagy, akkor fogod tudni magad is jobban szeretni.


Valójában szerintem kizárólag önbizalomhiányod van, azt kéne kicsit rendberakni.

2013. ápr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Simán elképzelhetőnek tartom, hogy annyira első osztályú a megjelenésed, hogy nem akad ember, aki ne riadna vissza tőle! :)
2013. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!