Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom reagálta túl, vagy én...

Anyósom reagálta túl, vagy én kértem hülyeséget? Vagy érti valaki egyáltalán?

Figyelt kérdés

Amikor a férjemet megismertem már túl volt egy komoly kapcsolaton. A volt barátnőjének volt egy fia. A gyerek apja meghalt még mikor terhes volt, a férjemmel korán összejöttek, 1,5 év körül volt a gyerek. 6 éves korágig voltak együtt, aztán szakítottak. A férjem továbbra is foglalkozott a gyerekkel amit megértettem. Nálunk is szokott jönni, tényleg nincs bajom ezzel a részével. Van egy két éves közös kisfiunk. (a másik gyerek 12 éves amúgy). Szerettünk volna kettesben elutazni, ezért még korábban megkértük anyósomat hogy vigyázzon majd a kisfiunkra. Vállalta, még lelkes is volt. Megvan az időpont, ami egybe esik azzal 2 napra, mikor a másik gyerek anyja elutazik munka miatt. Ezt tudtuk mi is hogy így alakul, mert úgy volt nálunk lesz. De megbeszéltük, hogy akkor ő is addig anyósomnál lesz. Szokott ott lenni. Az anyja beszélt anyósommal (jóban vannak, sőt anyósomnak ő a favoritja:)), akinek nem esett le, hogy a két gyerek együtt lenne ott. Utána mondta hogy toljuk már el (amit nem tudunk) mert ő nem tud egyszerre két gyerekkel lenni. Ezt nem értettük, de mindegy. Kicsit a férjem is megsértődött, mondta hogy akkor nem kell segíteni megoldjuk máshogy. Közben a másik gyerek anyjával beszéltem, ő sem értette, de mondta hogy leviszi a gyerek vér szerinti apjának a szüleihez, csak ők nincsenek annyira jó egészségben ezért nem akarta oda (a saját szülei távol élnek), de végül is egy 12 éves már nem kicsi, ott is ellesz.

Erre anyósom nekem állt, hogy én miért kavarok, osztom be az ő életét. Van annak a lánynak elég baja, nekem meg milyen könnyű az életem. Tisztában vagyok vele, hogy őt mindig jobban szerette, bár ezzel sosem törődtem. Tudom hogy nem egyszerű egyedül nevelni gyereket, bár úgy gondolom mindig normálisan álltam hozzá én is, a férjem is tényleg részt vesz a gyerek életébe. Arról hogy szakítottak én nem tehetek, kettőjük döntése volt. Egyébként vele nincs gond, amúgy sem az a befelé fordulós alkat, talpraesett nő. A segítséget (szeretet) persze elfogadja a fia számára, de nem azért mert rászorulna akármire.

Hogyan látjátok a helyzetet? Kavartam én valahol? Oké, én mondtam el neki hogy mit mondott, de azért mert valamit mondani kellett a helyzetről.


2013. ápr. 23. 11:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz az anyósod hülyeségeivel.

Fő az, hogy ilyen intelligensen meg tudjátok oldani ezt a nem könnyű helyzetet. Gratulálok hozzá. :)

2013. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A 12 évessel gyakorlatilag semmit nem kell csinálni, se fürdetni, se megetetni, nem értem mi a baja ezzel. Az én anyukám azt is tudta kezelni, amikor nála volt a 2 évesem, a 3,5 évesem és a nagyobb unokaöcsém nyáron.


Szóval szerintem anyósod kavart, főleg hogy csak 2 napról van szó, amikor egybe esik.

2013. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem a te szüleidhez viszitek a gyereket?
2013. ápr. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én sem értem mit kell csinálni egy 12 évessel. Főleg úgy hogy tud buszozni a suliba-vissza, mert közel a megálló hely, volt már hogy onnan ment, akkor sem kísérte el. Egyébként otthon semmit nem kell vele csinálni. Sőt a kicsivel is nagyon jól elvan, eljátszanak (egyedüli személy akire hallgat is a fiam:)) szóval csak könnyebb lenne anyósomnak
2013. ápr. 23. 11:29
 5/16 A kérdező kommentje:
Ők dolgoznak, anyósom otthon van. De már megoldottuk, anyukám vesz ki szabit. Ezek után nem kell hogy szívességet tegyen.
2013. ápr. 23. 11:30
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem anyós félt a helyzettől, és nyilván kevesebb energia egy 12 évesre "vigyázni", mint egy 2 éves után szaladgálni. Vagy valami hasonló lehet a háttérben, amit nem mond el, nem biztos, hogy azért, mert valakit jobban kedvel.
2013. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
De először vállalta a fiamat, amikor még úgy volt egyedül megy. Ha akkor mondta volna, hogy nem bírja/akarja az más kérdés. Megértettük volna.
2013. ápr. 23. 11:33
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Mindkét félnek igaza van, és mindkét fél hibázott valahol

Tudod én még fiatal vagyok (38) de amikor a húgom és a nővérem egyszerre bízták rám a két gyereket akik közül az egyik 11 a másik 4 éves volt, még én is alig bírtam velük.. Estére úgy éreztem magam mint akit kifacsartak. Pedig a srácok jók voltak, nem törtek-zúztak, de még így is kiveszik az ember erejét..Azért mert 12 éves a kisfiú van felelősség anyósodon hogy vigyázz rá. Ahogy a te kisgyerekednél is van felelősség hogy vigyázz rá. Elképzelhető hogy bár a gyerekek jó gyerekek, mégsem tud két gyerekere úgy vigyázni hogy ne aggódjon minden percben.

ÍGy meg is értem ha az anyósod nem igazán vállal be 2 gyereket.

Én azért 1 dolgot nem értek. Írtad hogy tudtad mikor megy a ex munkaügyben el. Tudtátok az időpontot. AKkor miért nem tudtátok úgy alakítani a dolgokat hogy ti 1 héttel később menjetek piheni? Miért kellett pont ugyanarra az időpontra időzíteni???

2013. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%
Csak túlérzékeny a mama,nem kell ezzel foglalkozni,de biztos,hogy nem kedvel téged,most talált valami okot is a sértődésre,ami azért elég irreális.
2013. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Olyan szépen megoldjátok az életeteket, szerintem ebből anyóst ki kell hagyni, ha nem tud/akar segíteni, ne tegye, megoldjátok és mint olvastam megoldottátok másként, ő meg hadd fortyogjon amíg jól esik neki. Ezentúl akkor kell elfogadni a segítséget ha felajánlják azt, kérni nem szabad, mert ez lesz a vége. Csak hova tart a világ ha a saját szüleinktől nem lehet segítséget kérni.....sajnos ezt el kell fogadni és továbblépni.
2013. ápr. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!