Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyedül, magányosan, megbélyeg...

Egyedül, magányosan, megbélyegezve élek. Mégis jobb így, mint korábban. Érzi ezt más is?

Figyelt kérdés

Annyi mindent írhatnék a korábbi életemről. Szíjjal vert apám, fojtogatott, kést tartott a nyakamhoz a bátyám, anyám lelkileg terrorizált. Ez a gyerekkor.


Fiatal felnőttként az első pasim megcsalt, a második vert, a harmadik szimplán csak teherbe ejtett és lelépett.


Barátok. Addig voltak, amíg nem született meg a gyerek és tudtam nekik segíteni, eljárni, volt szabadidőm, volt autóm etc...


Már három éve egyedül élek. Messze távol tartom magam a családomtól, a pasiktól és barátoktól. A játszótéri, babaklubos ismeretségek is csak alkalmiak.


Lassan vissza megyek dolgozni. De félek tőle. Nem vágyok emberek közé. Antiszociális lettem azt hiszem. Jó lenne itthon végezhető munkából megélni és nem keveredni másokkal.


Nem kérek kioktatásokat, hogy biztos az én hibám, hogy így alakult. Igen biztos.

A gyerkőcöt féltem és sajnálom. Nincsenek nagyszülei, nincsen semmilyen rokona, nem lesz testvére sem, apját sosem látta. Csak én vagyok neki, egy begyöpösödött anya. Persze még kicsi, még nem gond talán...de később nehéz lesz neki nagyon.

Bár ilyenkor csak az vígasztal, hogy annál nem lesz nehezebb, mint nekem volt a roh.adék családommal. Jobb ha nincs, mint ha rossz van. Így talán álmodozással kompenzálhat majd...


Van más is hasonló cipőben? Kinek hogy alakult az élete ilyen háttérrel, életstílussal? Milyen lett a gyermeke nagyobbacskaként, felnőttként?


2013. ápr. 22. 13:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok egy részből, de ide nem írnám ki inkább (priviben szívesen).


Szerintem a munka, és a munkahelyi kapcsolatok jót fognak neked tenni. Elhiszem, hogy antiszociális vagy, de pont az tenne jót, ha lassacskán emberek közé mennél. Akár "gyerekes" programok is jók lehetnek. Tudom, hogy nehéz, de kicsit nyitnod kellene.

2013. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyitnod kellene, de nem csak a gyerek érdekében, hanem miattad is. Próbálj meg újra bizalmat szavazni az embereknek. Vannak jó emberek is, nemcsak olyanok akikkel eddig találkoztál! Sok boldogságot kívánok neked !
2013. ápr. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tényleg muszáj "nyitnod". Ha bezárod a világot, akkor egy idő után az zár ki Téged.

Én biztosan tudom, hogy nem vagy egyedül ilyen háttérrel, múlttal. És azt is tudom, hogy van kiút, de ezt tényleg akarni kell.

Ne hagyd, hogy elhatalmasodjon rajtad ezt a fajta negatív hozzáállás, érzés. Vedd úgy fel, hogy mindennek a vége egy újnak a kezdete. Egy jobbé! De erről Neked kell gondoskodnod.

Gondolj bele! Senki nincs, aki bántson, verjen, terrorizáljon. Nem kell megfelelned senkinek, a magad ura vagy, Te döntesz, és aszerint élsz, ahogy Neked a legmegfelelőbb... TE IRÁNYÍTASZ!

Ha a múlton felül tudsz kerekedni, át tudod lépni, ott tudod hagyni a kuka mellett valahol, akkor jönni fog egy belső "lelki egyensúly", és ez csak úgy sütni fog belőled, amely vonzani fogja a jobbnál jobb és rendesebbnél rendesebb férfiakat is, akik közül egy akár az életed végéig a legjobb társad lehet...


Én drukkolok Neked!

2013. ápr. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A gyerekedet nem kéne ebbe belenevelned, ez a te életed, a te múltad. Neki az oviban-bölcsiben lesznek majd barátai. Te is csak azért fordultál be, mert nem volt kihez szólnod x évig. Majd a munkahelyed egy kicsit felráz. Meglátod, jó lesz, hogy van akit érdekel, majd hogy vagy és nem csak a gyerekkel leszel bezárva a 4fal közé. Oviban is lesznek anyukák-apukák akik majd beszélgetni fognak veled és barátokra is fogsz lelni. A barátok jönnek-mennek, ritka az, amikor az ált.iskolai barát megmarad, mert mindenki változik. Nincs ebben semmi. Eggy kicsit depis vagy úgyhogy menj a napra, meg kirándulni :)
2013. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
5%
az a baj hogy az ilyen rossz sorsó emberek bevonzzák a se..fejeket,legyél inkább leszbi lehet hogy szerencséd lesz
2013. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem gyermekem sincs, de én is annyira megszoktam az egyedüllétet, hogy már el sem tudom képzelni másként.
2013. ápr. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kérdésedre érdemi választ nem tudok írni. Viszont, az hogy játszótérre, babaklubba jársz nekem azt tükrözi, hogy igenis képes vagy a gyermekedért olyat is megtenni, ami talán nehezedre esik. Miatta ne aggódj. Az óvoda és az iskola is megfelelő hely lesz számára a társas kapcsolatok kialakítására. És ha otthon már "csak" Te leszel neki, az is elég. Viszont a Te érdekedbe, ne elégedj meg ennyivel! Ne a gyermeked miatt, hanem saját magad miatt próbálj meg új kapcsolatokat kialakítani. Nehéz már ebben a korban, de úgy látom Te elég erős vagy hozzá, hogy sikerüljön. Sok sikert!


És ha picit beszélgetni szeretnél, nyugodtan írj privit! N/35

2013. ápr. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm. (Féltem, hogy majd támadó válaszok lesznek...)


Igazából jól érzem magam. Sőt úgy érzem, hogy ezek az évek voltak életem legszebb évei. Én így voltam boldog, kettesben vagyis inkább egyedül, (mert a baba/gyerek mégiscsak más). Nem tudom magamat boldognak elképzelni társaságban csak a magányomban.


De már megvan az új munkahelyem. Könyvtárban leszek, ott bár sok ember megfordul, csend lesz és nyugalom. Talán jó lesz.

Köszönöm a sok jókívánságot.

2013. ápr. 22. 14:43
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak gyerek oldalról ismerek néhány már kamaszkorú fiatalt ilyen csak anya van és más senki... élettel.

Nagyon érettek, empatikusak. Teher alatt nő a pálma, így igaz.

Minden jót Nektek! A könyvtár remek lesz. :)

2013. ápr. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi is hasonló helyzetben vagyunk. Gyereked nem lesz magányos. A gyermek intézményekben és programokon talál társaságot. Új munkahelyeden is jól érezheted magad. Én ilyen körülmények között sosem éreztem magamat egyedül. Dolgozni is itthonról dolgozom. Jól feltaláljuk magunkat a lakásban is. Az egyház községben is jó kapcsolataim vannak.
2013. ápr. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!