Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne jobb? Hogy...

Hogy lehetne jobb? Hogy vehetném rá a bejárósságra? 15/L

Figyelt kérdés
Segítsége lenne szükségem. Szeptembertől egy tőlünk messzebb lévő középiskolába járok. Tavaly ilyenkor még vártam, mert nagyobb város, meg kolesz, stb. Aztán elkezdődött az év, és rájöttem, hogy nem nekem való. Alapból utálom a nyelvet és az osztálytársaimmal sem jövök ki jól. És lett egy barátom is itthon. Kérleltem anyát, hogy írasson át, de már nem engedte, mert így döntöttem. Kompromisszumot sem tudtunk kötni, nem engedi, hogy bejárjak. Már azt hiszi, hogy minden rendben van, meg beleszoktam, de nem így van. Ezen a héten megendegte, hogy bejárjak, mert rövidebb. Még csak ma volt az első nap, így nem tudom milyen lenne hosszabb távon, de nagyon szeretném. Hiányoznak a barátaim. A barátom is szakított velem, és ő volt az egyetlen, aki megértett és mindent őszintén el tudtam mondani neki. A másik, meg hogy eljöttem még nyáron anyához apától, és ő nem bír eltartani minket kettőnket a hugommal. (papíron apánál vagyok) Most azt szeretné, hogy azt a pénzt megpja, amit az állam ad a gyerek után (nem tudom mi), mert apa kapja, pedig nála nem lakik senki. Már fogadtak ügyvédet, volt megbeszélésük is közösen, de nem jutottak semmire. Úgyhogy, most el kell döntenünk, hogy visszamegyek apához, vagy itt maradok, de akkor bíróságra kell menni. Ezmiatt meg aggódunk, mert apa ügyvédje sokkal jobb, mert ugye neki jobban megy, és anyának mondta az övé, hogy nem tudja garantálni az ügy kimenetelét. Régebben nagyon hülye gondolatok jutottak eszembe, de elnyomtam őket. Most előjöttek a problémák, és minden kijött belőlem, sokkal erősebben, mint azelőtt. Úgy érzem, az, hogy itthon vagyok segítene, csak sajnos nem engedik.:( Nem szeretném elmondani anyának, nem akarok ezzel zsarolni, de nagyon rossz és félek, hoyg olyat teszek.. Próbálok jó dolgokat keresni az életemben, amik segítenek átvészelni ezt, de a barátommal meg a koesszal minden megszűnt.
2013. ápr. 3. 21:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú, csak nem tudom kinek elmondani:/
2013. ápr. 3. 21:19
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondd el anyukádnak is. Ha nem beszélitek meg őszintén, komolyan, felnőtt módjára, akkor nem is tudtok segíteni egymáson. Bátran ülj le vele beszélni.
2013. ápr. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már nagyon sokszor átbeszéltük, és hajthatatlan. Ő is kész van, és én is lelkileg.
2013. ápr. 3. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem egyenlőre anyukádat az köti le, hogy hozzá költözhess. Mellesleg, Téged meg fognak hallgatni a bíróságon, és fontos, hogy mit mondasz, hova akarsz kerülni.


A bejárósság amúgy nagyon ki tudja fárasztani az embert, és nem biztos, hogy a barátod visszajön hozzád emiatt. Ezt azért kalkuláld bele. Én sokáig távkapcsolatban éltem, még kevesebbet is találkoztam a párommal, mégis kibírta a kapcsolat.


Ha jól megy amúgy a bejárósság, esetleg újra leülhetsz Vele megbeszélni a dolgot. Neked is jobb képed lesz róla és esetleg Ő sem fog annyira ellenkezni, ha látja, még most is ezt találod jónak.

2013. ápr. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A bejárásos részéről én is annyit tudnék mondani, hogy ugyan konkrét távolságot nem írtál de jó ideig napi 2x50km-t buszoztam hajnalban keltem és késő délután estem haza, hosszú távon ez sem igazán jó megoldás, mert úgy lefárasztja az embert, hogy péntekre már csak azt várja, hogy végre ágyba zuhanhasson és aludhasson át a fél a szombaton.


A másik problémára pedig azt tudom mondani, hogy tényleg kegyetlen rossz szituáció mikor az embernek a szülei közt kell választani, de esetleg lehetne olyan kompromisszumos megoldást, pl. hogy hétköznap egyiküknél vagy hétvégén pedig másiknál. Bíróságot semmiképp sem érdemes szerintem sem, mert amellett, hogy anyagilag is megterhelő, érzelmileg méginkább, szóval inkább valami kompromisszum kéne, de mindenképp peren kívül.

2013. ápr. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!