Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meddig mondható fiatalnak egy nő?

Meddig mondható fiatalnak egy nő?

Figyelt kérdés
és mikor mondják mondjuk, hogy vénlány már?
2013. ápr. 20. 12:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Amíg ő annak érzi magát.
2013. ápr. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
2013 van, nem mondjuk, hogy vénlány.
2013. ápr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A vénlányt nem az öreg nőre mondják, hanem arra, aki már nem olyan fiatal, de még nem tudott férjhez menni.

Viszont igaza van az előttem szólónak; 2013-ban már nem nagyon mondjuk. A legtöbb idősebb szingli nő sokszor önszántából választja a szingliséget.

Már nem ciki, ha valaki akár 40 évesen is hajadon, holott anyáink korában még az volt.


És hogy meddig fiatal? 16 évesen öregnek gondoltam a 33 évest. 33 lettem, és pont tegnap mondta nekem egy néni, hogy irigyli a fiatalságom. Szóval relatív.

2013. ápr. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Én most 27 vagyok, szerintem én még objektíven nézve is fiatal vagyok. Nekem még nincs gyerekem és férjnél sem vagyok, de ez manapság teljesen megszokott. Nagyanyám idejében temetnivaló vénlány lennék így, de ma egy átlagos fiatal nő vagyok. Én azt mondanám, hogy olyan 35-40 éves koráig mindenképp fiatalnak számít egy nő, ha férjezett ha nem.
2013. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem 40-ig. 40-60-ig középkorú. 60- idős. De inkább, ki mennyinek gondolja magát.
2013. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

31 éves fiatal nő vagyok, de fiatalabbnak látszom, nincs gyerekem, nincs férjem és nem is akarok :)


Ilyen, hogy vénlány manapság nincs, mivel a régi hímsoviniszta világ kezd fellazulni. Így a nőknek nem kell leharcolt, öregedő, vén háziasszonyoknak lenniük fiatalon és idősebben sem.

2013. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul régen alacsonyabb volt az átlagéletkor, így ez is eltolódott.
2013. ápr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
13%
Hát egy harmincas nő már nem fiatal. Biológia is van ám!
2013. ápr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
De igen, pont, hogy még biológiailag is fiatal. Ha csak azt veszed számításba, hogy 500 éve egy 50 éves ember már szép kort megértnek számított... Szóval evolúció...
2013. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kifejezés még ma sem halt ki, mert aki már idősödik, de még nem talált magának olyan párt, akivel összeházasodhat, az magában folyamatosan ezen kattog, hogy nem akar vénlány maradni. Szerintem 30 évesen még nem gáz, ha valaki szűz, mert kitolódott a fiatalkor, bár furcsa, de lehet, csak nem volt szerencséje az illetőnek, pedig egyébként egy teljesen normális ember. Van 2 ilyen ismerősöm is. Bár ők nem szüzek, de nem is valami szerencsések a szerelemben. Igazából ez akkor rossz, ha ők is őrlődnek. Viszont ha 40 évesen se talált valaki magának párt, akkor már kevesebb az esélye, mint fiatalon és akkor már biztos, hogy furcsán néz rá a környezete.
2013. ápr. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!