Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok el otthon?...

Hogyan mondanátok el otthon? (lakásvásárlás)

Figyelt kérdés
Egy éve költöztem pestre, jelenleg albérletben lakom 2 lakótársammal, de már nagyon elegem van és szeretnék egyedül élni. Jelenleg 46 ezer forintot fizetek rezsivel együtt. Mielőtt felköltöztem, beszéltem szüleimmel, hogy lehet jó lenne hitelre lakást venni, mert akkor legalább nem csak elfolyik valahova a pénz. A Nanette City Home nevű lakóparkban egy vadiúj 32 nm-es garzon 11,5 millió helyett 10 millió. A törlesztő 20 évre alig 17 ezerrel lenne több, mint amit én most az albérletért fizetek, ráadásul megmondanám, hogy a rezsi részét én teremteném elő minden hónapban diákmunkából. Suli nagyon közel, a rezsi hihetetlenül alacsony, a lakás ára korrekt. Viszont egy hét múlva nyílt napot szerveznek és azt a három lakást ami akciós azt szinte 100%, hogy elviszik. Szerintetek hogyan adjam elő. Utálják a sürgős döntéseket, de mostanában nem lesz ilyen lehetőségem.
2013. ápr. 17. 15:52
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
94%

Ha a diploma után rájösz hogy ki akarsz menni kölföldre

mert itt nincs munka vagy csak szimplán a 4 szeresét kapnád ugyanazért a lakás a 20 éves hitel komoly akadály lenne.

Azt halkan teszem hozá hogy 1 évesként még közel se biztos hogy lesz diplomád, bármikor becsuszhat egy gyerek.

2013. ápr. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jobb belátásra térítettetek, valóban átgondolatlan ez az egész. Annyit hozzátennék, hogy nem pontoztam le SENKIT.
2013. ápr. 17. 22:20
 23/24 anonim ***** válasza:
91%

Már valahol leírtam az ilyen lakásokról a tapasztalatomat. Még annyit hozzátennék, hogy sok ismerősöm, akinek kerete volt rá, az úgy csinálta, hogy vett egy jobb állapotban lévő 2-3 szobás lakást hitelre. Kicsit kipofozták és a szobák méretétől függően 2-4 embert beköltöztettek maguk mellé, akik ezért bérleti díjat fizetnek. Így gyakorlatilag a havi hitel összeg megvan a bérleti díjakból és javarészt mellette a rezsire sincs gondjuk a tulajoknak. Így viszonylag gyorsan vissza is tudták fizetni a hitelüket, nagyobb összegekben.

Ezt viszont egy ekkora lakásnál nem megoldható és örülök, hogy jobb belátásra bírt itt a többség, mert amellett hogy pénzkidobás, egyenlő az öngyilkossággal is.

2013. ápr. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ennyi idosen hulyeseg egy ekkora lakasra lekotni magad 20 evre... A mai viszonyokban en azt mondom, hogy howszabb tavon megeri csak albiban lakni...

De most pl neked ez egy jo lehetoseg, de 19 -20 evesen... Ne tedd..


Mi sajatban lakunk a parommal csak 26 evesek vagyunk, 35 nm a lakas, tervezzuk a gyereke(ke)t, a 1,5 szobas nem lenne eleg....3 eve lakunk itt de kn2 ev mulva kell egy nagyobb (jo tulzas a "kell" de szuksegunk lesz, es valoszinu, hogy meg is engedhetjuk majd magunknak) ha nem lenne mar a mienk ez akkor eszunkbe sem jutna venni, akar nagyobbat sem, de egy alappal szocpollal el lehet indulni... A semmire 20 evre...hat nem.... Azert felmerul, hogy tuti Bp. En talalsz majd allast? Stb...

De persze ez az en velemenyem, de 2 evaz annyi amenniy most vagy kb... Gondold vegig megegyszer...

Vagy hozd fel a csaladodnak, es meglatod mit szolnak, ird le az erveidet stb...

Es ezeketelmondva, lassak, hogy vegiggondoltad...

2013. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!