Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok el otthon?...

Hogyan mondanátok el otthon? (lakásvásárlás)

Figyelt kérdés
Egy éve költöztem pestre, jelenleg albérletben lakom 2 lakótársammal, de már nagyon elegem van és szeretnék egyedül élni. Jelenleg 46 ezer forintot fizetek rezsivel együtt. Mielőtt felköltöztem, beszéltem szüleimmel, hogy lehet jó lenne hitelre lakást venni, mert akkor legalább nem csak elfolyik valahova a pénz. A Nanette City Home nevű lakóparkban egy vadiúj 32 nm-es garzon 11,5 millió helyett 10 millió. A törlesztő 20 évre alig 17 ezerrel lenne több, mint amit én most az albérletért fizetek, ráadásul megmondanám, hogy a rezsi részét én teremteném elő minden hónapban diákmunkából. Suli nagyon közel, a rezsi hihetetlenül alacsony, a lakás ára korrekt. Viszont egy hét múlva nyílt napot szerveznek és azt a három lakást ami akciós azt szinte 100%, hogy elviszik. Szerintetek hogyan adjam elő. Utálják a sürgős döntéseket, de mostanában nem lesz ilyen lehetőségem.
2013. ápr. 17. 15:52
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%
A szüleiddel akarsz felvetetni 20 évre hitelt?
2013. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

Ezek szerint a következő 20 éven belül nem szeretnél családot, mert 32 nm-es garzonban nem fér el több ember.


Biztosan le akarod kötni magad húsz évre? Havi több, mint 60ezer forinttal??

Amikor ennyi pénzért nagyobb lakást is bérelhetsz?


Egyébként nem folyik el a pénz, lakhatásra költöd. Tulajdonosként sokkal több költséged van, mint bérlőként egyébként.


A havi hatvanezres törlesztőn felül a rezsit is fizetni kell. Ezt is tudod fizetni?


Szerintem nem gondoltad végig.

2013. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%

Jajj ez a lakópark megőrjít már. Mindenhol ezt reklámozzák, nálunk is a fél egyetem meg van őrülve, hogy mekkora lehetőség húú. Totál bezizülnek a fiatalok és képesek beleugrani, pedig csak egy átlag lakópark.

Én laktam egy ilyen garzon lakásban, lakóparkban, mély garázzsal, portaszolgálattal. Valóban szép és baromira tetszett az új hangulata (nem az a tipikus panel), még azt mondom jó helyen is volt, de ez csak addig oké, amíg egyedül él az ember.

Engem kifejezetten frusztrált, hogy nem volt egy ajtó (fürdőt leszámítva), amit magamra csukhatnék, igazából nem volt ott semmi.

A kedvencem az volt, amikor itt feltettem egy kérdést, hogy mit csináljak a cserepes virágommal, mert az ablakban (radiátor fölött dögledezik), azt mondták tegyen másik ablakba... Ühüm... :D Ha lenne...

Ezen felül a hangszigetelést is baromira rosszul oldották meg, U alakú elrendezése volt az épületnek, minden reggel arra ébredtem, hogy sír egy baba, valaki tüsszent egy hatalmasat, vagy éppen énekel. BIZTOSAN nem élnék olyan lakóparkban, akik most kifejezetten egyetemistákra próbálnak rámenni és ezekszerint sikerrel is. Amíg én is egyetemista vagyok, addig buli, hangzavar oké, belefér. De az ember a saját lakásában tudjon már pihenni is olykor és ez később még fontosabb lesz.

20 éves hitelt egészen biztosan nem vállalnék be egy ekkora lakásra.

2013. ápr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
Menj kollégiumba és akkor vegyél lakást ha minimum hitel képes vagy és nem a szüleidtől várod el. A lakás árának 20% önerő kell.
2013. ápr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
93%
20 év hitel, a mai világban?? Tudod, mennyi minden történhet az életben ennyi idő alatt? Gondolom, fogalmad sincs róla. Hitelt fizetni még két évig is nyomasztó, nem 20 évig. Ráadásul a tíz millás lakás 2
2013. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
93%

Folyt: Ráadásul a 10 millás lakásra kiszámoltad, mennyit fizetnétek ki kamatokkal és egyébbel a 20 év alatt...???

Felejtsd el az ötletet!!

2013. ápr. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó a kérdezőt nem érdekli ezek hisz a szülei veszik fel a hitelt, jogilag az ég világon semmi köze nem lesz hozzá. Jól kitalálta ezt.
2013. ápr. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%
Erre a részéére azért nem reagáltam, mert már megtették előttem.
2013. ápr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
96%
Gondold végig hosszú távon, most van diákmelód de pár év múlva már nem lesz, hiába lesz menő diplomád semmi nem garantálja hogy találsz munkát és akkor ott lesz a nyakadon a hitel a rezsi ja és te még egy falatott nem etél.
2013. ápr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
96%
Elfeledkeztél a járulékos költségekről, ami kb 600 ezer. Gondolom, ezt személyi kölcsönből teremted elő.
2013. ápr. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!