Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondanátok el otthon?...

Hogyan mondanátok el otthon? (lakásvásárlás)

Figyelt kérdés
Egy éve költöztem pestre, jelenleg albérletben lakom 2 lakótársammal, de már nagyon elegem van és szeretnék egyedül élni. Jelenleg 46 ezer forintot fizetek rezsivel együtt. Mielőtt felköltöztem, beszéltem szüleimmel, hogy lehet jó lenne hitelre lakást venni, mert akkor legalább nem csak elfolyik valahova a pénz. A Nanette City Home nevű lakóparkban egy vadiúj 32 nm-es garzon 11,5 millió helyett 10 millió. A törlesztő 20 évre alig 17 ezerrel lenne több, mint amit én most az albérletért fizetek, ráadásul megmondanám, hogy a rezsi részét én teremteném elő minden hónapban diákmunkából. Suli nagyon közel, a rezsi hihetetlenül alacsony, a lakás ára korrekt. Viszont egy hét múlva nyílt napot szerveznek és azt a három lakást ami akciós azt szinte 100%, hogy elviszik. Szerintetek hogyan adjam elő. Utálják a sürgős döntéseket, de mostanában nem lesz ilyen lehetőségem.
2013. ápr. 17. 15:52
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Amit még hozzátennék: Elsőéves egyetemista vagyok, az alpképzés elvégzése után a mestert levelezőn akarom megcsinálni és természetesen miután lenne munkám, egyből átvenném a törlesztőrészlet fizetését.
2013. ápr. 17. 15:55
 2/24 anonim ***** válasza:
97%

Egy 32 nm-es garzonért kötnéd le magad (vagyis inkább a szüleidet) 20 évre???


10 millióért már 60 négyzetméterest is kapnál.

2013. ápr. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
71%
Így ahogy Te itt leírtad. Felvázolnám a körülményeket, a terveimet. Egyébként nem rossz, de én tuti nem akarnék hitelt akasztani a szüleim nyakába. Elég nekik a saját problémáik. Ha felnőtt ember vagy, a saját csatádat az élettel már neked kellene megvívnod! Szerintem már biztosan eleget tettek érted a szüleid!
2013. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Hát én a helyedben egy nagyobb lakást néznék, nézz még körül! Most pár évig jó lenne ez a kicsi is, de 20 év nagyon sok idő, addigra ha családod lesz, hova rakod őket?
2013. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Én sem 32 négyzetméterért verném magam adósságba 20 évre...


10 év múlva házasodnál, gyereket akarsz, nem fogsz ott maradni. Csak akkor vennék ekkora lakást, ha nem okozna gondot egy összegben kicsengetni.

2013. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
96%
Nem gondolom, hogy a szülőknel el kellene magukat kötelezni 20 évre azért, hogy te egyedül lakhass....
2013. ápr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
17ezerrel több,plusz a rezsi,plusz közös költség,plusz az ügyvédi költségek... S ha te nem akarsz egyetem elvégzése után Pesten maradni? Ismerősöm is elment Keszthelyre és ott ragadt.
2013. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

20 ev sok ido, nem biztos, hogy belemennek.

Gondolj bele: par ev mulva lehet, hogy egeszen mashol leszel, talan nem is az orszagban.

OK, alberletbe mehet. De talan meg ugy is rafizeteses lenne nekik. Raadasul ha videken elnek, akkor hogyan kezelnek? Mert azert az alberletbe adassal is van munka. Utazgatnak? Es ha nem birjak, akkor te utazgatsz?


Nincs olyan jo baratod, baratnod, akivel szivesen osszekoltoznel albiba?

Ennyi idosen nem biztos hogy jo egy husz evre szolo hitellel hozzakotni magad egy pillanatnyi igenyeket kielegito egy szemelyes lakashoz.

2013. ápr. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
20 évre egy szobás lakás?? ne haragudj, de mit csinálsz, ha gyereked lesz? nagyon felelőtlen és buta dolog lenne, de csak nyugodtan tedd tönkre az életed ;)
2013. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

46 rezsivel együtt és hárman vagytok?

Az majdnem 150ezer összesen? Hol a jóégben bérelitek ti ilyen drágán...


10millió sok egy 32-es garzonért,ami most még jó méretben,de 2 embernek már kicsi a garzon,pár év múlva gyerekkel meg végképp.

2013. ápr. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!