Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az apám?

Miért ilyen az apám?

Figyelt kérdés

Mostanában apám olyan bunkó lett velem.

Tegnap kezdődött minden.

Este mikor hazajött, és mentem hozzá hogy köszönjek neki, köszönés hwlyett mérgesen megkérdezte hogy elvittem-e a kutyát sétálni, és mennyi időre. Mondtam hogy 45 percre. Erre elkezdett morogni hogy mér csak annyi időre miért nem 1 órára. Mondtam mert tanulnom kell, dolgozatot írunk. Ő meg elkezdte hogy persze persze, dolgozat...

Nem értem, mi volt ez.

Ma reggel meg hazajött kutyasétáltatásból, és köszönés helyett csak elviharzott mellettem. Nagymamám megkérdezte hogy miért nem abba a cipőbe megyek suliba, amit vettünk. Mondtam neki mindig abba megyek, amióta megvettük.

Apám most reggel elvitt suliba. Közben elkezdett kioktatni, hogy hogy beszélek én a nagymamámmal, nem tisztelem az öregeket, stb.

Már majdhogynem ordítozott. Én nem szóltam semmit, mert igazságtalan a dolog.

Régebben is voltak kisebb-nagyobb összezördulések az apámmal. Most már nagyon elegem van belőle, kezdem utálni...

Már nem is akarok vele beszélni semmiről. Olyan egy dühös, bunkó ****...

Ha 18 leszek, úgy elhúzok innen mint a szél.

Sajnos anyám nem veszi észre hogy a drága apám bunkózik velem. Annyira irigylem mások apukáját. :(

Ti mit tanácsoltok, mit kéne tennem?


2013. ápr. 16. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:

"Annyira irigylem mások apukáját"

Ne tedd, otthon ők sem olyanok mint idegenekkel. Millió egy oka lehet, hogy most ilyen lett az öreged, ne törődj vele.

Nehéz ez az időszak, te kamasz vagy, a felnőtteknek meg manapság egyre nehezebb boldogulni, munka, család, stressz.

Attól még szeret :-)

Keresd meg a kulcsot, hogyan kell vele beszélni, és kezeld a konfliktust.

Később lesz bunkóbb tanárod, főnököd, kollegád, apukádon gyakorolhatsz, hogyan szereled le a mérgét.

Dehogy költözöl te el :-D

2013. ápr. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet valamin ő is stresszel és olyankor pl én is ingerlékenyebb vagyok "kötekszek"
2013. ápr. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én apám is ilyen, én kerülöm, nem szólok hozzá és kerülök vele minden érintkezést. Szerintem csak valami baja van és rajtad vezeti le.
2013. ápr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Neki nem veled van baja, hanem a saját életével. Tele van feszültséggel, mert boldogtalan. Tudom, hogy tiniként úgy érzed, te vagy a centrum és a világból jött jelek neked szólnak, de nem így van. Nem mondom, hogy ez így rendben van, csak azt mondom, hogy nem ritka, hogy a szülő feszültségét megérzik a gyerekek otthon. Attól még nem te vagy az oka az ő szerencsétlenségének. Mindenki a saját életéért felelős. Mit tanácsolhatnék? Ha nem akarsz vele beszélgetni, ne tedd! Ha egyszer nyugodt hangulatban találod, és érdekel, hogy mi okoz neki problémát, esetleg megpróbálhatsz beszélgetni vele róla. Ne arról, hogy NEked milyen rossz, hogy így beszél, hogy VELED mi lesz, ha így marad. Kicsit szállj ki az önzésből, és esetleg azt kérdezd meg, hogy Vele mi van!
2013. ápr. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sok gyerek örülne, ha csak ennyi problémája lenne a családjával, mint neked.

Túlérzékeny tini vagy. Az apád nem volt "bunkó" csak talán egy kicsit türelmetlen, mert rossz napja volt. Te sohasem voltál türelmetlen senkivel? Mit szólnál hozzá, ha fordított helyzetben az apád is ilyeneket írna rólad itt? Milyen lenne, ha nyilvánosan lebunkózna mások előtt? Jól esne?


Majd eljön az az idő, amikor elveszíted őt és mélységesen fogod szégyellni magad a mostani kirohanásod miatt.

( Ezt még talán most nem érted, de sajnos el fog jönni az idő, amikor igen)

2013. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tegnap kezdte és ma már bunkó? Kérdezd meg mi a baja veled.
2013. ápr. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, elismerem, kicsit erős volt a kirohanásom.

Most már bánom.

Megpróbálok beszélni vele, hátha jobb lesz.

Köszönöm a válaszokat.

2013. ápr. 16. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!