Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék kicsit összebará...

Hogyan tudnék kicsit összebarátkozni a párom lányával?

Figyelt kérdés
11 éves a kislány és bármit teszek ellenséges velem. Minden baj amit csinálok, amit mondok. Egy éve ismerkedtem meg a párommal és másfél hónapja költöztünk össze, már az esküvőt tervezzük. Amíg nem laktunk együtt, a lánya inkább nem is jött amikor én is ott voltam, most viszont már nem megoldható, hogy ne legyek a képben. Mit tudnék csinálni, hogy változzon a viszonyunk?
2013. ápr. 15. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
alap kérdés: te vetted el apukát az anyjától, vagy nem (mindegy, hogy te hogyan gondolod, a gyermek mit gondolhat) ... a jó kapcsolatban keményen segítenie kell a párodnak is ... 11 éves gyerekkel már lehet értelmesen beszélni a párkapcsolatról, családról, életről
2013. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek nem akarja, akkor nem nagyon tehetsz semmit, az erőltetés pedig csak rontana a dolgokon. Én tiszteletben tartanám a gyerek érzéseit, és nem erőltetném a kapcsolatkeresést.
2013. ápr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Biztosan nehéz helyzetben vagy, hiszen valószínű, hogy apuka ezek után azt gondolja, hogy majd te fogod a lánya reggelijét, ruháit, iskolai dolgait, minden vele kapcsolatos intéznivalót helyette elvégezni, így pedig nagyon nehéz, hogy ne legyen semmiféle kapcsolat köztetek.


Én beszélnék a párommal, hogy háromasban üljetek le, és beszéljétek át a dolgokat, ha te egyedül akarsz bármiben is "megegyezni" a kislánnyal, semmi nem fog részéről változni.

Ha az apja nem érteti meg vele, hogy ő így, veled, veletek együtt boldog, addig a kislány téged nem fog elfogadni.

2013. ápr. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Csak egy buli idejéig voltak együtt a párom és a kislány anyja. Az anyuka csak később szólt, hogy lehet fizetni, mert van egy lánya.

Nem akarom erőltetni a kapcsolatkeresést, de azért az sem megoldás, hogy a nagypapám és én mindig tűnjünk el 1-2 napra mikor a lánynak eszébe jut meglátogatni az apját.

2013. ápr. 15. 10:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Eltűnni nem kell, de az sem kötelező, hogy ott sürögj-forogj addig amíg ott van. Csináld azt amit rendesen csinálnál, nem kell elbújni. A vér szerinti anya befolyása mindig erősebb lesz, mint amit te nyújtani tudsz. Ha elkezdesz belefolyni az életébe, az anyja úgyis ellened fordítja.
2013. ápr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az is gond, hogy a párom sem az a tipikus apa, mert inkább csak baráti szinten van a kislánnyal, tehát nem tudom mennyire működne ez a közös megbeszélés. Az anyjával már próbáltam erről beszélni, de ő azt mondta, majd megszokja, ne foglakozzak vele.
2013. ápr. 15. 10:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Szóval ha nem laktok együtt, csak "apás hétvégén", akkor valóban nem kell erőltetni a jó kapcsolatot, de ne is húzz el otthonról. Az otthon a te és férjed otthona, a kislány "csak" látogatóban van nálatok.


A helyedben meglehet, hogy legalább egy ilyen hétvégén eljátszanám, hogy vegye észre magát (okosak ezek a gyerekek): úgy járkálnék a lakásban, hogy érezze, te vagy birtokon belül. Mindent elébe raknék, még azt sem engedném, hogy a hűbőben durkáljon, szóljon hogy mit kér, és majd én odarakom elébe, mint egy "vendéget" szolgálnám ki, de nem alázatossággal, hanem mert én vagyok otthon, én tudom, hogy mi hol van, mit hova szeretek pakolni stb. stb.

És ha ő nem szól, vagy nem szólal meg, akkor én sem kezdeményeznék.


A következő alkalommal pedig "megütném azt a hangot" vele szemben, amiből érzékelheti, hogy csak rajta áll, hogy elfogad-e, vagy visssza-álltok a 3 lépés távolságra.

2013. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én eleinte azért nem szerettem a mostohaanyámat,mert úgy éreztem,hogy miatta kevesebbet van velem az apám.

Gondolj bele a lány helyzetébe.Az apja eddig sem volt valami "apa típus"(ami elég nagy baj),erre még te is jössz,akivel pluszban osztoznia kell az apja kevés kis szeretetén.

ebből kiindulva még többet kellene együtt lennie a gyerekével(neked nem kellene elmenned otthonról,csak ne akaszkodj rájuk,hagyd,hogy legyenek csak egymással egy kis időt)és a lány is látná akkor,hogy te nem akadályozod őket,hogy együtt legyenek,és megszűnsz,mint konkurencia.Akkor jössz te a képbe,aki már előre elküldte délelőtt titokban otthonról az apukát,hogy nem segítene-e neked pl. muffint sütni?


(u.i. elnézés a tegezésért,igazából még én is csak 17 vagyok,de így valahogy közvetlenebbül megtudtam írni a mondandóm lényegét)

2013. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!