Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan boldogulhatnék jobban...

Hogyan boldogulhatnék jobban a párom 12 éves lányával?

Figyelt kérdés
12 éves elkényeztetett hisztigép. Hozzászokott egy életszínvonalhoz, mert a nevelőapja pénzén megtehette, de most az elvált az anyjától (se munka, se pénz, se lakás). Az anyja kiment külföldre dolgozni, a lányát inkább nem vitte, mert csak nehezítette volna a helyzetet. A probléma az, hogy a párom vidéken dolgozik, így csak hétvégente jön haza. Akkor próbálja nevelni, de nem túl sok sikerrel. Már egy hónapja velünk él, egyre elkeserítőbb és reménytelenebb a helyzet. Mit tehetnék én?
2013. jan. 21. 21:34
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nem vagyok rá büszke, de sajnos ma felpofoztam, mert katasztrófálisan viselkedett és már nem bírtam tovább. Nem tudom mit tegyek. Meg sem hallgat, ha szólok hozzá. Csak követelőzni tud.
2013. jan. 21. 21:38
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
és amikor ott az apukája akkor milyen?
2013. jan. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Akkor is ilyen. A párom próbálja fegyelmezni, de heti 2 nap kevés erre.
2013. jan. 21. 21:45
 4/19 anonim ***** válasza:
88%

Konkrétan az anya és az apja is elhagyta szeretni kéne nem verni. Gondolj bele a helyzetébe mire hozzá szokik az új élethez ahhoz kell vagy egy év 1 hónap az semmi. Barátsággal fordulj felé és javulni fog a helyzet.

A nevelési tanácsadot is keresétek fel ott ingyenes család terápiát kapnátok segitene összeszokni.

2013. jan. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
az a baj hogy ez mindenhogy nehéz helyet... mert az anyja otthagyta, megszokott egy életszínvonalat, aminek most annyi, az apját se nagyon látja és egy félig meddig idegen nővel kell együtt élnie.. az az igazság hogy szerintem itt már pszichológus kéne mert ezzel ketten nem fogtok tudni megbirkózni.. amig még együtt volt az anyja a pasival akkor is nagyon rossz volt a kapcsolatotok?
2013. jan. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek nem tehet róla hogy hozzászokott a jóhoz. Felnőtt emberek is nehezen viselik ha eddig volt pénz mostmár nincs. Próbálj beszélni vele, nehéz neki szülők nélkül. Pláne ha ő is tudja hogy csak nehézséget jelent mindenkinek.
2013. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Minket semminek nézett eddig is, most is, mert nincs 100000Ft-os telefonunk és nem a plázákból öltözködünk.

Én sem veréssel akarom nevelni, de amikor beleköpött a tűzhelyen fővő ételbe, mert "ő nem fog marhahúst enni", akkor már nálam is elszakadt a cérna.

Nevelésibe járunk vele 4 hónapja, de ott is csak annyit tudtak mondani, hogy amíg ő nem akar változni, addig nem is fog.

2013. jan. 21. 22:18
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzátok vele, közösen az apukával, hogy mik az elvárások és a szabályok és tartsátok be kőkeményen. Azt gondolom így amiket elmondtál, nem babusgatásra van szüksége.


Ha ő betartja a szabályokat, akkor kaphat ezt az, kedvességet, puszit megállapodás szerint stb. Addig meg mire fel? Nekem is eldurrant volna az agyam ha köp egyet...Legközelebb megver téleged?


Fektessétek le a szabályokat és szankcionáljátok, mert a fejetekre nő.

2013. jan. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
ide tényleg szigor kell, nem csodálom hogy felképelted, ezt már én sem tűrtem volna el...sajnálom azért őt mert gyakorlatilag tényleg nem kell senkinek de ez sem megoldás amit csinál. pszichologus látta már?
2013. jan. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15%

1. Remélem a párod téged is pofán vág majd azért, ahogyan a lányával bánsz. Egyrészt szerencsétlen kislányt az anyja, apja, nevelőszülője elhagyta, egy idegen libával kell élnie, aki csak bántja...most komolyan csodálkozol, hogy ez nem tetszik neki?!

2. A rossz életkörülményeket marha nehéz megszokni. Főleg egy gyerek számára.

3. Pszichológusnak tényleg látnia kellene a kislányt

4. Én sem ettem meg soha a marhát, rágós, undorító. A levesbe nem köptem volna, de nem ettem volna belőle. Próbálj meg olyat főzni, amit egy 12 éves kislány is meg tud enni, ne olyat, ami 50 éves jó parasztembereknek való, basszus.


ÉS NE VERD szerencsétlent, az nem vezet semmire, csak még dacosabb lesz!

2013. jan. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!