Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan boldogulhatnék jobban...

Hogyan boldogulhatnék jobban a párom 12 éves lányával?

Figyelt kérdés
12 éves elkényeztetett hisztigép. Hozzászokott egy életszínvonalhoz, mert a nevelőapja pénzén megtehette, de most az elvált az anyjától (se munka, se pénz, se lakás). Az anyja kiment külföldre dolgozni, a lányát inkább nem vitte, mert csak nehezítette volna a helyzetet. A probléma az, hogy a párom vidéken dolgozik, így csak hétvégente jön haza. Akkor próbálja nevelni, de nem túl sok sikerrel. Már egy hónapja velünk él, egyre elkeserítőbb és reménytelenebb a helyzet. Mit tehetnék én?
2013. jan. 21. 21:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, szerintem ha a kiscsaj normálisan elmondta volna hogy ő nem szereti a marha húst akkor a kérdező is máshogy állt volna hozzá, de az hogy beleköp a kajába az igen is rohadtul gáz. ha én beleköptem volna itthon bármibe a saját anyámtól kaptam volna akkorát hogy leszakad a fejem. mindent meg lehet beszélni de nem így..
2013. jan. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Az lehet, de a kérdező egyrészt nem rokona a kislánynak, nemhogy anyja, semmi joga verni, úgy hogy egy hónapja lakik náluk!


Ráadásul a történetet EGY szemszögből látjuk, ezt ne felejtsd el. MArhára nem tudjuk, hogy a kislány szólt-e előtte akár 10x is, hogy utálja a marhahúst.


Igen, a beleköpés nem megoldás, de ne felejtsük el, hogy egy gyerekről van szó, aki jelenleg rohadt nagy stressz alatt áll, és minden "szerette" magára hagyta, idegen környezetben van, és valószínűleg úgy érzi, hogy vele senki nem foglalkozik, és ő senkinek nem kell. Erre csak rátesz az, ha olyan körülmények között kell élnie, amihez 12 évig nem volt hozzászokva, olyan ételeket kell ennie, amit életében nem piszkált volna meg, ha nem muszáj, stb.


A kérdezőnek KELLENE annyira felnőttnek lennie, hogy felismerje, hogy ennek a gyereknek valószínűleg orvosi segítségre lenne szüksége ilyen szintű megrázkódtatások után! Nem hiszem, hogy egy kislány olyan könnyen feldolgozza, hogy a szülei eldobják! Én biztosan összetörtem volna ettől 12 évesen. És azt sem kell elfelejteni, hogy már kiskamasz, így eleve nehezebb vele...


A gyerekverés NEM megoldás!!!

2013. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
93%

gyerekverés?! Régen bezzeg a fenekelés és pofon sima nevelésnek számított és semmi bajom nem lett tőle:D nem lelki sérül a gyerek az ilyentől,nem szabad persze mindig ezzel élni de olyan időben és helyzetben igenis nem csak"jaj ezt mégsem kéne" szavakkal kell csitítgatni a gyereket, mert mi lesz a vége?: a gyerek ebből azt látja azt tehet amit akar mindenre csak azt mondják jaj ezt nem szabad, de nincsenek meg a határok

ennyi,manapság természetes hogy a gyerek még egy pofont sem kaphat aztán rohangálnak a dokihoz,hogy jaj leveti magát a földre és bőg mit tegyek

igen jó hidegvizes fejmosás és a hisztinek annyi

2013. jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%

"Gyerekverés?! Régen bezzeg a fenekelés és pofon sima nevelésnek számított és semmi bajom nem lett tőle:D nem lelki sérül a gyerek az ilyentől"


Nekem meg lett bajom tőle! Elég nehéz volt megérteni 4 évesen, hogy más gyereket miért nem vernek a szülei, ha 10 perccel tovább akar maradni a játszótéren, engem meg miért igen!


Soha nem tudhatod, hogy később mennyire bántod majd meg ezzel a gyereket, attól, hogy neked nem okozott maradandó sérülést. Abban viszont biztos vagyok, hogy a fent említett, egyébként is lelki sérült kislánynak nem tesz jót!

2013. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Szó sincs arról, hogy rossz anyagi körülmények között élnénk, a páromnak is befolyik annyi mint a nevelőapjának és én is dolgozok, de nálunk ez vele együtt 8 emberre oszlik el és nem az a rendszer, hogy amit kiejt a száján azt megvesszük, mert addig legalább nem dühöng. Otthon megszokott volt neki, hogy hisztivel mindent elért, ha mégsem, akkor tört-zúzott. Itt bevezettük, hogy amit szándékosan tönkretesz, az le lesz vonva a zsebpénzéből. A zsebpénze havi 5000Ft, ami szerinte nevetséges, mert csak a fodrásza ennyi egy hétre.

Lehetne hétköznap az apjával, mert a lakásban jutna neki is külön szoba és iskola is lenne ahová felvennék, de szerinte vidéken csak a 'parasztok' élnek, így ő oda soha be nem tenné a lábát. Az anyjával is mehetett volna, de "ő inkább megszökik, mint hogy egy takírítónő lánya legyen". Az végképp nem hiányzik, hogy Németországban kelljen keresgélni egy a nyelvet nem ismerő gyereket, ezért végül nem vitte magával.

Tudom, hogy nem szereti a marhát, ezért csináltam grillcsirkét is, de az sem nyerte el a tetszését, ezen háborodott fel ennyire.

Pszichológushoz már jár jó ideje, mert eddig 2 iskolából csapták ki a viselkedése miatt és a mostaniba csak azzal a feltétellel vették fel, hogy jár orvoshoz. Az orvosa szerint a fegyelmezés hiánya volt a legnagyobb baj és ehhez jött elkényeztetés. Mást ő sem tud mondani, csak azt, hogy kitartással és fegyelemmel talán sikerül változást elérni nála. Remélem igen, mert így elég sanyarú sors vár rá.

2013. jan. 22. 14:43
 16/19 anonim ***** válasza:
A gond az, hogy a szülei nem beszélnek vele. Megértelek nagyonis, mert a szülei otthagyták rád a hisztis spinédzsert, akivel szemben jogaid nincsenek, de erkölcsi kötelességeid igen. A legjobb lenne, ha a párod venne ki pár nap szabit, és egy igazán jó gyerekpszichológust keresnétek fel együtt a gyerekkel. A gyereket is sajnálom, mert nem ő tehet az egészről, de ez nem mentség arra, hogy kiskirálynőt játszik, és nincs tekintettel senkire sem. A tiszteletről nem is beszélek... De te: Nem tudnál esetleg kicsit közelebb férkőzni a lelkéhez? Lehet, hogy senkiben sem bízik, mert mindenki lepattintotta eddig, azért ilyen elviselhetetlen...?
2013. jan. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

oda írtam hogy pofont nem szabad mindig adni mert akkor meg nem érti miért kapja,de ha már naaagyon messzire megy és semmi(ismétlem semmi)nem segít akkor igenis jöhet a pofon,ha pedig egy gyerek hiszti rohamot kap mert hamarabb kell elmennie a játszótérről és nem lehet bírni vele nem is árt,nemrég egy esős napon is mit látok gyerek vörös fejjel bőg, ordít hogy ő nem akarja-kérdem mit nem akar?Erre közel érnek és ezt hallhatom:

-Neeeee anya nem akarok buszozni gyalog akarok hazamenni(mindezt esőben esernyő nélkül)

-de kicsim hideg van fáradt vagyok és a házunk naagyon messze van.

-de nem érdekel én nem akarok buszozni(ekkor belerúg az anyja lábába és kérdőn néz rá aztán látja nincs semmi és tovább hisztizik)

szóval van helyzet amikor igenis nem árt a fegyelmezés,persze csak ésszel és utána meg kell magyarázni miért lett leordítva vagy kapta a pofont különben a pofont vagy más egyéb büntetést(sarokba állítás)nem köti össze a rossz dologgal amit tett és nem tudja levonni a megfelelő következtetést.

2013. jan. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

amúgy én is nagyon ritkán kaptam pofont csak max hideg zuhanyt(megmosta anyám az arcom hideg vízzel),de egy 12 éves az már nehezebb eset, nem hallgat az észérvekre mert épp nagylány akar lenni elért az önállósulás korszakba,de még nem tudja mit kezdjen magával stb. öcsémnél a szemet-szemért elv vált be, ha valami rosszat tett:

1.)vagy elvettünk tőle valamit ami kedves volt számára(pl számítógép)

2.)akkor valami plusz házimunkát kapott avagy ha valamit tönkretett levontuk a zsebpénzéből a kár árát

és ha ekkor elkezdett hisztizni,hogy ez nem ér és milyen sz@r az élet brühühüüü akkor közöltük vele,hogy majd 18 évesen azt tehet hivatalosan is amit akar de addig követni kell a szabályokat

2013. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
változott egy év alatt valami?
2014. febr. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!