Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha lelki szinten felbukkan az ex?

Ha lelki szinten felbukkan az ex?

Figyelt kérdés

Megismertem valakit, akivel hihetetlen összhang alakult ki köztünk nagyon rövid időn belül. Mondhatni, hirtelen szerelembe estünk.

Igenám, de egyszercsak, szinte egyik napról a másikra (egy fantasztikus nap és éjszaka után) azt mondta, elemi erővel csapott le rá megint (maga sem érti, miért) az a depresszív érzés, amit sokáig az ex miatt érzett, aki megalázta és magyarázat nélkül kirúgta. Hogy talán nem is szerelmet érez iránta, de még elrendezetlen ügyük van, és (belül) nem bírja elengedni.

A sors fintora, hogy félév után most bukkant fel megint az ex a környezetében, ami felzaklatta. (Mondjuk nem hiszem, hogy véletlen...)

Úgy érzem, elveszett a "csata", mert hiába látja agyilag be, hogy működésképtelen lenne az ex-szel, képtelen leakadni róla. Ráadásul tudom milyen, én is átéltem már ezt a szituációt.

Volt valakinek ebből heppiend? (Bármelyik oldalon állt is.)


2013. ápr. 14. 15:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd... amíg valaki nincs túl az exen, addig kár is vesződni a kapcsolattal. Én - bármilyen nehéz is - megmondanám neki, hogy vonuljunk külön egy időre. Eközben rájöhet, hogy ki hiányzik neki jobban.

(És egyúttal megkérném, hogy csak akkor jelentkezzen újra, ha biztos a döntésében... + ezután lehetőleg tartsa távol magától az exet.)

2013. ápr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Érdekes.. Miután megkapott, felbukkant az ex.

Miért is Nem pár nappal hamarabb?

Ezek szerint csak Neked volt olyan fantasztikus a nap és az éjszaka.

2013. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz szituáció, de amíg ennyire foglalkozik az exszel, bármennyire is fájna, nem lennék együtt vele.

Időt adnék neki, hogy tisztázza magában a dolgot, ha kell, akkor az illetővel is és ha túlvan rajta és nyitott, őszinte szívvel tud felém fordulni, akkor járnék csak vele.

Ez iszonyú fájdalmas, hogy beleszeretsz valakibe, ő pedig csak utánpótléknak tart, meg a múlton rágódik, nem egyszer éltem át.

Aztóa hosszú hónapok után engedek csak valakit közel magamhoz, ha már nyilvánvaló, hogy lelki síkon is csak én vagyok az egyetlen (jobban fáj ez a fajta "megcsalás" ,mint a testi, de kinek hogy...)

hogy jelent meg a környezetében az ex? keresi, irogat neki, megjelenik a lakása előtt?

mert ha csak a távolban látta az utcán és csak Ő gondol rá többet, az nem ugyanaz. Akkor nem az ex tolakszik az életébe, hanem ő nem tud tőle szabadulni.

Érthető hogy fáj neki, hiszen őt dobták, az ő egója sérült. Lehet hogy megnyugodna, ha valami csúnyát odamondhatna neki :D Talán segítene ha megfogalmazna, írna neki egy levelet, de nem küldené el neki. Ezzel kiírná magából a problémát, ha már elmondani nem tudja.

Nekem segített.

2013. ápr. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Többször estem ebbe a hibába, hogy valakivel majdnem összejöttem, vagy össze is jöttem (szex nem volt), és felbukkan az ex... és rájönnek h még mindig az exet szeretik vagy nem bírják elengedni. Kb. 3szor volt ilyen esetem, és kicsit unalmas már h mindig azok találnak meg akik mögött ott van még a volt bnő. Tapasztalatból mondom h felejtsd el, mert ennek szerintem jó vége nem lehet, te beleszeretsz, ő meg az exét nem tudja elengedni...
2013. ápr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és mindhárom eset vége az lett, hogy újra összejöttek az exükkel, 1-2 évet még együtt voltak, de inkább se veled se nélkül kapcsolatban éltek.
2013. ápr. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nálam is rossz lett mindegyik vége :( 2 pasi akik nem voltak túl az exszel, amint kiderült, elhagytam őket.

Utána összejöttek újra velük, fél-1 évig se veled, se nélküled volt.

Amikor meg én nem tudtam túllenni az exemen, akkor én mondtam meg a pasinak hogy nem megy, visszamentem az exhez, de ott is ugyanúgy volt.

Semmi jó nem sül ki belőle, meg kell várni míg elmúlasztja az idő

2013. ápr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van elvarratlan szál az életemben és nagyon rossz (minket a távolság szakított el). Szeretem a mostani barátomat, ha tehetném sem cserélném el az exemre, ahogy valószínűleg téged is szeret a párod, de lelkileg nagyon nehéz. Ezt szerencsére a párom is tudta és végig támogatott ezen az úton. Kicsit talán furán hangzik, hogy ilyen megértő volt, de én hálás vagyok neki, mert szükségem volt arra, hogy valaki kihúzzon a gödörből.

Két dolgot tehetsz: szakítasz és gyorsan menekülsz a szituból, vagy megpróbálsz türelemmel és megértéssel állni a dologhoz. Az utóbbi nem biztos, hogy sikert hoz mint nálunk, sok benne a kockázat is, mert ha végül az exet választja, akkor neked nagyon rossz érzés lesz.

2013. ápr. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nagyon jókat írtok. Hát, én azt mondtam, ne keressen, csak ha az exet törölte a szívéből. Ő függ rajta, annak idején a nő csúnyán megalázta és elzavarta. (Mondom, azért tanúsítok megértést némileg, mert nemrég szabadultam én is meg lelkileg egy ilyen bántalmazó kapcsolatból - holott a szakítás konkrétan régebben történt. Tudom, milyen olyan miatt szenvedni, aki sokat bántott minket.)

Hogy újabban felbukkant az ex, az azt jelenti, hogy nem kerülte el, hanem mosolygott rá, integetett neki mikor meglátta, meg a párom (?) nővérénél érdeklődött, hogy hogy van a pasi. De mivel eddig le sem sz.rta, most ez a nagy esemény.

Úgyhogy 4 napja nem találkoztunk, de a levelei is egyre depisebbek, és úgy érzi, még valami dolguk lesz egymással (nem biztos, hogy szerelem, sőt, szerinte lehet, hogy kiábrándulna egy személyes találkozás során). Állítja, sosem volt még ilyen vele az életben.

Javasoltam neki, ne otthon nyűglődjön, hanem menjen el a nőhöz, nézzen szembe a dologgal - de nem akar.

Azt hiszem, ezt elvesztettem... Nagyon fáj.

2013. ápr. 14. 22:25
 9/10 A kérdező kommentje:
Azt nem bírja elviselni, hogy a nő magyarázat nélkül lépett le, és sosem kért bocsánatot.
2013. ápr. 14. 22:42
 10/10 anonim ***** válasza:

A felbukkanó ex lehet leléptetö szöveg is.

Lehet nem akarják megmondani a pasik, hogy nem tetszel igazan , vagy hogy meggondoltam magam, vagy túl sok vagy, túl kapaszkodó es lazitani akar, akkor bedob egy ilyen ex dolgot, azt mindenki megérti....

2013. ápr. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!