Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista? Hogyan tudnék...

Alkoholista? Hogyan tudnék segíteni, ha nem ismeri el?

Figyelt kérdés

Férjemmel 15 éve vagyunk házasok, van két gyönyörű lányunk (15 és 12 évesek). Már régebben is gondja volt az alkohollal, járt orvosnál is de abbahagyta, mondván nem ér semmit. Most megint elkezdett inni, napi 6-8 sör (és még ki tudja mi). Szinte minden este KO, nem lehet hozzá szólni, mert kötekedik, veszekszik mindenkivel. Kértem szépen, kértem csúnyán, hagyja abba, keressünk másik orvost de szerinte én láncon akarom tartani, és már ezt a kis örömét is sajnálom tőle. Sose mondtam, hogy ne menjen haverozni, ismerem, szeretem az összes barátját, hozzánk is járnak. Belefáradtam az örökös vívásba, abba, hogy ha be van nyomva akkor lehülyéz, elküld az a...ba. A gyerekek is szégyellik, hogy nem lehet elmenni apával sehova mert vagy boltot keresünk, vagy budit....

Mit tudnék még csinálni? Én mellette vagyok, de nem tudom, hogy van-e így értelme? Jobban teszem, ha a gyerekeim érdekét nézem és lépek? Anyukámhoz tudnék menni.... Attól félek, ha elhagyom még jobban lecsúszik. Viszont így pokol a mi életünk is :(


2013. ápr. 14. 09:01
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Nagyon nehéz ez a döntés, hiszen szeretem, a férjem, a gyerekeim apja, és rossz nézni, ahogy tönkreteszi magát. Mindent megtennék érte, hogy lejöjjön az alkoholról, de neki is akarni kell. Ha nem megy, akkor nincs más megoldás, el kell mennünk.
2013. ápr. 14. 15:51
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor hallottam hogy egy elhagyás észhez tériti a másikat.

Akkor döbben rá hogy mindent elveszthet.

Kemény de a részedről jogos ha emiatt elhagyod.

És ha elhagytad adhatsz neki uj esélyt ha észhez tér.

Persze megeshet hogy fogadkozik minden más lesz aztán mikor ujra biztonságban érzi magát akkor visszaesik.

De akkor még mindig ujra elhagyhatod.


Szerintem alapfeltétel, alapelvárás a józanság, főleg gyerekek elött.

Én is szeretem az alkoholt. S volt barátnőm aki mikor ezt megtudta 55 fokos házi pálinkát vitt nekem randira, ezzel kedveskedett. De mikor mondta hogy ő egyáltalán nem akar belőle inni, én se huztam meg pedig jól esett volna. Hanem eltettem mind egy ajándékot s késöbb chaten meséltem neki hogy igen finom amit kaptam tőle mikor már mindketten otthon voltunk.

A párod látszik hogy nem tud mértéket tartani se mennyiségben se időben.

Ez pedig baj, jogosan hagyod el emiatt a gyerekekkel, de ha hagysz neki ezáltal lehetőséget hogy ujraértékelje mit a fontos neki s a családot választja az alkohol helyett akkor - ha időben hagyod el - adhatsz neki uj esélyt. Mindenki hibázhat, akár ő is. Ha szereted akkor akkor hagyod el amig nem hibázik tul nagyot s lehetősége van az ujrakezdésre. A jelek szerint még nem verekszik, se téged se a gyerekeket nem verte meg. Most még "csak" kellemetlen a helyzet. Bár ez a lehülyézés stb. a gyerekek személyiségfejlődésének sem tesz jót. Az apa képük is amit látnak messze nem jó. Ugyanakkor egy ilyen problémáján felülkerekedő apa képe még bőven beleférne, nem feltétlenül kell tökéletesnek hinniük az apjukat, de egy olyan apát megérdemelnének aki belátta saját hibáját és felülkerekedett rajta.

2013. ápr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Viszont, ha csak taktikából akarod elhagyni, hátha megváltozik, az nem biztos, hogy jó ötlet. Én is ezt csináltam, viszont amivel nem számoltam: az alkohol tompítja az érzéseket... És ha még ivócimbora is akad, aki tömi 'okosságokkal' a párod fejét, az nagyon sz@r. Nálunk az van, h ő azóta is iszik, én most jutottam el arra a pontra, h lelkileg is elengedem, mert nem tudok mit tenni. Szeretem még mindig, és ő is szeret, viszont nem akar velem lenni, mert mindig összeveszünk. De én nem tudok nem veszekedni vele az ivás miatt, ő meg nem tud nem inni...
2013. ápr. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Sajnos ez igaz.


Nem egészen taktikára gondoltam. Elhagyod, ha téged választ megbocsájthatsz, s orvosi segitséggel ujrakezdhető minden, de ha ivó cimborát választ... Nos tudni kell jelenleg is az ivócimborát választja a család helyett...


Nem hiszem hogy mindkettőt joga van választania egyszerre. Vagy az egyiket vagy a másikat.

2013. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem kötekedni akarok, mert igazad van! :-) Viszont amit leírtál, azt a csak józan fél számára logikus! A részeg ember teljesen másképp látja a dolgokat, számára ez a logika, pl.hogy a család mellett a helye, nem a kocsmában, nem állja meg a helyét! Ő iszik, mert miért ne? Megteheti, jólesik, ennyi jár- ezerféle indok akad. És te, aki ezt szóvá teszed, h talán mégsem így kéne, te vagy a szemét, te nem érted meg a problémáit, meg különben is, miattad iszik, mert te folyton veszekszel... Á, nem is írom tovább, szerintem tudjátok, miről írok...

Esetleg érdemes lenne akkor elkapni, amikor józan. És nemcsak aznap nem ivott, hanem tényleg tiszta az agya. És akkor higgadtan elmondani neki, h ez téged miért zavar.

Elhagyni meg csakis úgy szabad -szerintem- ha tényleg képes vagy nélküle folytatni.

2013. ápr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Igen igazad van neked is, a részeg ember szemszögéből ez valóban igy lesz. Eleve másra fogja kenni a felelősséget.


És való igaz csak akkor szabad elhagyni ha nélküle tudja valaki folytatni. A gond az hogy eljön a pillanat mikor már csak nélküle lehet folytatni de addigra az ember már nagyon összetörik... Lelki de akár testi értelemben is.

És ott vannak a gyerekek is.


Szóval én is igy értem: el kell hagyni nélküle élni, és ha tényleg szereted akkor esélyt adni neki a változásra - de csak akkor ha ő maga is akar változni. Amig csak Te akarod - kérdező - addig nincs miért vele lenni.

Előfordulhat hogy az ivócimboránál keres vigaszt s vele lesz addig amig az meg nem hal. Az is lehet talál utána mást vagy ép mikor meghal akkor már annyira leromlott állapotban lesz hogy már nincs visszaút.


Ismertem egy ilyen embert. Akit az asszony elhagyott két gyerekkel akkor amikor már a két első foga hiányzott. A részeges meg élt tovább egyedül. Elöbb a villanyt kapcsolták ki, majd gázt kapcsolták ki, végül a vizet zárták el. Hajnalban felfelt elvánszorgott a kocsmába. Elötte a járókelőktöl kéregetett aprót. Mikor összejött a mennyiség akkor elitta a kocsmában. Hazavánszorgott. Délután magához tért hogy elfogyott belőle a szesz. Ujra elvánszorgott a kocsmába. Igy ment évekig, s egy nap összeesett és meghalt. A háza még ott áll, évről évre roskadozik, dől.

2013. ápr. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
32%
Nehéz döntés? Mit képzelsz te, a gyerekeid miatt mindenképp le kell lépjél, hogy merészeled kitenni őket egy alkoholista állatnak. Mi ezen a nehéz döntés? Úristen mennyire tehetetlen szolgalelkű ártány némelyik nő...
2013. ápr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen beszélsz. Vajon akkor is ilyen nagy lenne a szád ha benne élnél ilyen helyzetben?
2013. ápr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
74%
Igen akkor is pont ekkora lenne a pofám. Az ilyen nőnek aki ezt teszi a gyerekeivel nincs mentsége. Zéró tolerancia. Gyereket megkérdezte valaki arról hogy meg akar-e születni? nem ugye? A nőci meg az idióta alkesz férje döntése volt. Nincs joguk akkor ilyen életre és gyerekkorra kárhoztatni őket.És mit adsz neki mentségeket ezzel a sz*r dumával? Hú de sajnálom hogy a saját hülyesége miatt rossz az élete. nem érdekel, az ő felelőssége, magának csinálta. Nem sajnálom, sőt röhögök rajta hogy mennyire gyenge és szánalmas. De a gyerekei baromira nem tehetnek semmiről és semmi felelősségük abban, hogy ilyenhelyzetbe kerültek. Ezért az anyjának le kéne lépnie akár a híd alá is, még az is jobb mint egy undorító alkoholista állattal együtt élni.
2013. ápr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Utolsó! Ugye, te még nem voltál ilyen helyzetben?

Elárulok egy titkot: az alkoholizmus nem olyan, hogy az addig totál absztinens férfi egyik napról a másikra átváltozik agresszív alkoholistává... Ez egy olyan lassú folyamat, amikor csak akkor kapcsolsz, amikor már nagy a baj. És nem oltogatni kéne a kérdezőt (vagy bárkit, aki ilyen helyzetbe került).

Mostanában tényleg mindenre az a megoldás, h 'Hagyd el, de azonnal!'? Bűn az, ha vki próbálja megmenteni a kapcsolatát?

És ne is haragudj, de ez a hangnem nagyon sértő.

2013. ápr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!