Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista? Hogyan tudnék...

Alkoholista? Hogyan tudnék segíteni, ha nem ismeri el?

Figyelt kérdés

Férjemmel 15 éve vagyunk házasok, van két gyönyörű lányunk (15 és 12 évesek). Már régebben is gondja volt az alkohollal, járt orvosnál is de abbahagyta, mondván nem ér semmit. Most megint elkezdett inni, napi 6-8 sör (és még ki tudja mi). Szinte minden este KO, nem lehet hozzá szólni, mert kötekedik, veszekszik mindenkivel. Kértem szépen, kértem csúnyán, hagyja abba, keressünk másik orvost de szerinte én láncon akarom tartani, és már ezt a kis örömét is sajnálom tőle. Sose mondtam, hogy ne menjen haverozni, ismerem, szeretem az összes barátját, hozzánk is járnak. Belefáradtam az örökös vívásba, abba, hogy ha be van nyomva akkor lehülyéz, elküld az a...ba. A gyerekek is szégyellik, hogy nem lehet elmenni apával sehova mert vagy boltot keresünk, vagy budit....

Mit tudnék még csinálni? Én mellette vagyok, de nem tudom, hogy van-e így értelme? Jobban teszem, ha a gyerekeim érdekét nézem és lépek? Anyukámhoz tudnék menni.... Attól félek, ha elhagyom még jobban lecsúszik. Viszont így pokol a mi életünk is :(


2013. ápr. 14. 09:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%

Szia! Sajnos nem tudsz mit csinálni. Ugyanezen mentem át az exemmel, az alkohol 'nyert'.

Nem te vagy a hibás, nem neked kell változni/változtatni! Sajnos tehetetlen vagy, ha ő úgy érzi, neki így a jó...

2013. ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Tehetelen vagy...

Az elso lepes hogy felismerje, hogy alkoholista, amig tagadasban van semmit nem tehetsz.


Nincs ertelme igy mellette allnid, talan, ha megtenned a lepeseket az elhagyasara, az felrazna,.

Ha nem, akkor tvabb kell lepni, mert a ferjed nem csak a sajat eletet teszi tonk, hanem plusz 3 emberet...

Lattam mar nem egy ilyet...

Az anyosom parja is alkoholista, de 7 eve nem iszik, de ninden heten meg most is elmegy az A ba

Vesz alkoholt, kitolti, iszsik alkoholmentes sort (ugye tudjuk, hogy egyik sem0 %os) nem inditja b, van olyan alkoholista akit mar a sor elmenye is.

Ennek ellenere azt vallja, hogy nagyon jo az A mert egy nem alkoholista ember nem lathatja sosem azt az oldalat, mint ok.

Neki majdnem meg kellett halnia, hogy rajojjon akar elni(a veseje es a maja tropara ment), a felesege elhagyta ot akkor mar ez sem erdekelte elmondasa szerint, most 20 ev utan hozza rendbe a gyerekevel a kapcsolatat...

Erdekes dolgokat mesel.

Azt mondta, hogy o tidta, hogy alkoholista, de nem erdekelte, azt mondja, hogy o megerti a feleseget, es orul neki hogy elhagyta, mert egy gyereknek nem ilEn kornyezetben kell felnoni, pedig o sosem volt agressziv az alkohol miatt...ha valaki a csaladjaert nem teszi le, az nem erdemes arra, hogy miatta tobben tonkremennyenek bele. Ezt o mondta...

A gyerekeknek nincs valasztasuk, de neked van, adj neki ultimatumot, es lepj, ha nem megy maskepp


Sajnalom

2013. ápr. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Tudta

Ilyen

Tonkremenjenek


Bocs a hibakert

2013. ápr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én apám is így kezdte és ez még tart is aktívan 20 éven át.

Anyumat többször megütötte ha valami olyat mondtak neki,hogy nem tetszését nyerte..

Én így nőttem fel,hogy nem, volt egy értelmes ünnepünk itthon mivel az ital volt az első.Karácsonykor csak simán az ajtón kidobta a fát..

Apám nem ismeri be még mindig,hogy alkoholista(!!!!!)

Járt orvoshoz meg pszichólogushoz de nem kezelteti magát rendesen.

Kapott gyógyszert amit ha bevesz és iszik rá,akkor beteg lesz mint az állat..

De persze inkább iszik, nem iszik hanem vedel..

Beszéljétek meg,hogy nézze a gyerekeket is ne csak magát.

Meg majd ne csodálkozzon,ha eltávolodnak tőle.

2013. ápr. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
A gyerekei már eltávolodtak tőle, nem mernek elmondani neki semmit, mert félnek. Az ő fejüket is leordítja, ha olyanja van. Annyira tehetetlennek érzem magam....
2013. ápr. 14. 09:48
 6/29 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Minden alkesz társa ezen ment keresztül! El kell fogadnod, h ez NEM a te kereszted! Ha esetleg le akar szokni, állj mellé! Annyiban tudsz segíteni! De TE nem tudod őt észhez teríteni!
2013. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tudsz csinálni.

Az ilyen embereknél az 1 pohár után elveszik a mérték, csak akkor tudják abbahagyni, ha már teljesen lerészegedtek. Néha tartják magukat, de vannak akik már néha sem.

Sajnos a férjed megindult lefelé a lejtőn és meg sem fog állni.

Ha ő maga nem ismeri el, hogy nagy baj van, ha ő maga nem kér segítséget és ha neki nem jelent annyit a család, hogy értelme legyen egy nagyon nagy harcot megvívni az alkohollal, akkor sajnos ez élete végéig így marad.

És ha mellette is maradsz, csak a te életedet is meg fogja keseríteni. Ebből az emberből másik ember már nem lesz, csak illúzióba ringatod magad, ha elhiszed, hogy az ő akarása nélkül te bármit fogsz tudni tenni.:(

2013. ápr. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

talán az a legjobb ötlet ha most hagyod el.

ebben az állapotában talán még észhez terhet egy ekkora pofontól s felkeres s kéri probáljuk meg ujra, vállalja az orvost, stb.


ha késöbb hagyod el erre már nem lesz képes és mikor már muszáj elhagynod tényleg le csuszik.


és neked is jobb monokli nélkül egyhagynod mint monoklival.

2013. ápr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

és ujra kezdened is könnyebb ha nem megy utánad.


ismertem olyant ahol a nő csak akkor szánta el magát az ujrakezdésre mikor már hiányzott az első két foga s nem volt pénz megcsináltatni.

2013. ápr. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Ez csakis rajta múlik, az ő akaratán, nem rajtad. Ha ő nem akar leszokni, akkor nincs értelme. És azt is számon kell tartanod, hogy az alkohol egy olyan függőség, amiből egy idő után már nincs visszaút. Én a helyedben elhagynám, hogy ne legyen a gyerekeknek is pokol az életük.
2013. ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!