Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy alkoholist...

Mit lehet tenni egy alkoholista ellen aki nem ismeri el hogy az, de a családja életét már tönkre tette?

Figyelt kérdés
2010. máj. 10. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
erre én is kíváncsi lennék...most akartam kiírni a kérdést de láttam h itt van úgy h én s várom a válaszokat...
2010. máj. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

hát elvileg nem lehet az akarata ellenére elvonókúrára kényszeriteni :S és ilyenkor általában a szép szó sem segit, ha józan, ha be van rúgva :S

el kell válni, ott kell hagyni sajnos

2010. máj. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. tapasztalatból mondom. Ha ő nem akar tenni ellene, akkor semmit. Én, meg anyukám megtapasztaltuk, napról napra tök részeg volt apám, és a keze is járt rendszeresen ilyenkor. Egyszer betelt a pohár, elköltöztünk anyával, 14 éves voltam akkor. Ennek 8 éve, apám azóta sem kíváncsi rám. Szoktunk találkozni véletlenül, de nem is köszön, még mindig iszik. Ott kell hagyni, ez az egyetlen megoldás, már anyám is sajnálta. hogy 10 éven át tűrte. Mikor 12-13 éves voltam, emlékszem kihajigálta az összes ruhám a szekrényből, míg anyám dolgozott (apám nem, mert nem talált megfelelő állást magának) a "dugi" pénzemért. Váltig állította, hogy van egy csomó pénzem, csak eldugtam előle....
2010. máj. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Megmenteni nem lehet, az soha ne gondold. Amíg önmaga el és fel nem ismeri, képtelen elindulni a változás útján.


Ha semmi nem segít (orvos, addiktológus, AA, önsegítő csoportok stb.), magára marad... Muszáj magára, sorsára hagyni.


Ne engedjétek, hogy tovább rongálja a családotokat és teljesen tönkretegye!

2010. máj. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk múlt csütörtökön volt a szenvedély betegségről előadás. és ha abol a fajtábol van aki nem éjjel-nappal részeg akkor akkor egy jozan pillanatában mond meg neki hogy egy napig birja ki pia nélkül a családjáért ha nem akor orvoshoz kell fordulni.


Remélem segitettem ha nem bocsi.

2010. máj. 10. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom.

A legjobb ha elhagyjátok (elhagyod). Egy ilyen ember csak tönkre teszi mindenki életét. Főleg ha gyerekek is vannak...

2010. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én apám is sokat iszik és ivott is életében,mert olyan családban nevelkedett.Anyám már nem törődik vele.60 éves létére apám tönkre van,a teste olyan rozzant,mint egy 70 évesé,és már volt olyan is,hogy nem tudta tartani a vizeletét(képzelhetjük,hogy mi történt),és persze volt olyan is,hogy a földön fetrengett,mikor hazaért anyám,meg én is pont akkor néztem be a nappaliba.Tiszta sárga volt a feje,és nagyon szánalmas volt.

NEM LEHET SEMMIT SEM TENNI ELLENE!!!!

Én "apám"at már nem tisztelem,mert egy ilyen embert sajnos nem lehet tisztelni.Szerencsére nem a vérszerinti apám.-Szégyen lenne,ha ráhasonlítanék!!-

És anyámat tisztelem a legjobban,ő segít nekem mindenben,ő nevelt mindig is,mindenre ő tanított.

"apám"mal sehova nem fogom majd engedni a gyerekemet.SZégyen,amit ő művel,és majd ha lesz férjem,őt sem akarom szégyenbe hozni!Szerintem,ha lesz anyagi biztonságom,elköltözök.Minnél hamarabb,annál jobb.

2010. máj. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én apám is ilyen, hét, nyolc éve napi szinten iszik és már józanul is egy idóta. Mindig mindent jobban tud, beleköt és az alaphangjáraton is üvöltözik. Pár háznyira tőlünk vett egy kisprésházat s felújitotta, oda megy ha "mindenki bántja és velünk nem lehet birni". Mert ugye bármit tesz s visszaszólunk akkor ő a védtelen "áldozat"! Ilyenkor pár napig nemlátjuk s ithon béke van. Tegnap abba kötött bele, hogy anyupárnájához fészkolódott s krákogva közvetketlenül a fülébeköhögött (jó hangosan és minden este eljátsza ezt) mire anyu mondta ne a fülébe. Erre ő azt vette le, hogy: itt már köhögni se lehet a saját házamban?! na ezzel nem lehet semmit tenni, főleg mert nekem itt a 6hónapos babám és a párom akit meg lenéz mert egy csepp piát nem iszik (mivel náluk is ez van othon). Fennen hangoztatja, hogy milyen hitvány ember a párom mert nem iszik de majd az unokáját pár hónap múlva sörözni viszi ,az anyatej meg fujjj...:P
2010. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
el kell hagyni. az ilyen emberekkel nem lehet mit kezdeni. ha vele maradsz csak tönkretesz idegileg. ilyen a 42 éves W. Nándor is.
2019. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!