Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apukám rákos és nem tudom...

Apukám rákos és nem tudom feldolgozni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 2,5 hónapja diagnosztizálták nála. Jár kezelésekre,de én még mindig nagyon félek és össze vagyok törve.

2013. ápr. 13. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy... Sajnos nálunk a családban szinte állandóan napirenden van. Ha éppen nem a családban, akkor ismerősök között. Ezt nem lehet feldolgozni, egyszerűen borzalmas és a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom, hogy átélje ezt akár betegként, akár legközelebbi hozzátartózóként/barátként.

Feldolgozni nem lehet, meg kell tanulni együtt élni vele. Próbálni kell pozitívan szemlélni a világot, mosolyogni a beteg mellett, biztatni, mindent megtenni, hogy érezze, van miért küzdeni és igen is olvasni, utánajárni és a számotokra legjobbnak tűnő természetes gyógymóddal is kísérletezni az orvossal egyeztetve!! Általában a dokik nagy része is egyet ért abban, hogy a kórházi kezeléseket kiegészítve próbálkozni kell és lehet mással is! Ami fontos, hogy a kettő egymást ne zavarja, ezért mindenképpen konzultálni kell erről.

Ezen felül a beteg számára is rendkívül fontos a pozitív gondolkozás. Ne adja fel, tartsátok benne a lelket!


Sajnálom ami apukáddal történik és sok sok kitartást kívánok neki is és a családodnak is mielőbbi gyógyulással!

2013. ápr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen rákja van? Milyen stádiumban?


Az én apukám is rákban halt meg, de vannak nagyon jól gyógyítható rákok egyrészt, másrészt, meg meg kell neki adni a tiszteletet, hogy úgy gyógyuljon és úgy tegyen most mindent, ahogy ő szeretné.

2013. ápr. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak idővel lehet feldolgozni. Barátnőm apja is rákos, a nyelőcsövében van egy elég durva daganat.

Szerencséjére műthető a dolog de még kell járnia kemóra hogy kicsit összemenjen, de műthető és hamar rendbe fog jönni ha minden igaz.

Ugyan akkor az unokahúgom is rákos, neki mellrákja van 19 évesen. Ő nagyon le van törve miatta szerencsére nem nagy neki, de mindenképp kemóra küldik műtét előtt őt is, és nagyon kivan miatta hogy bánhatja a haját is ami nagyon szép neki, meg fél hogy teljesen lefog miatta épülni szegény.

Tehát ezt csak idővel lehet feldolgozni sajnos.

2013. ápr. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én apukám is rákos volt, áttétes. Mégis meggyógyult, már a 8. éve teljesen eltűnt a rák a szervezetéből. Úgyhogy harcolni kell! Felvenni a kezeléseket és alternatív gyógymódokat is keresni, nem egyet, sokat! Meg kell találni, mi az, ami használ. Mi is így csináltuk és megérte a fáradtság.
2013. ápr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy pécsi kutató feltalálta a rák ellenszerét .Bárcsak hamarabb térre volna...az én apukám rákban halt meg...anyukám halálába betegedett így bele...nem lehet feldolgozni.A deuterium mentes vizet jótékony hatásúnak tartják .
2013. ápr. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad elhagyni magad, az én apukámnak hasnyálmirigy rákja volt, műtét, aztán kemo, de rendbe jött szerencsére. Sikerülhet ne aggódj!
2013. ápr. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy nem gyógyul meg, csak valamit változtatni kell az életvitelében. Ismerek olyat, aki így gyógyult meg.
2013. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Napsugar11 válasza:

Az én Apukám is rákban halt meg, de több, mint 10 éve. Akkoriban még nem voltak olyan ismertek azok az alternatív megoldások, amik most vannak. Nehezen dolgoztam fel, sok-sok év kellett hozzá, hogy el tudjam fogadni, hogy ő már nincs közöttünk, de azóta teljesen másképp látom a világot.


Mivel azóta sem hagytam abba a kutatást, hogy mit lehetett volna tenni, ezért sok mindenre rájöttem. Nem lehet és nem is szabad egy csodaszert keresni, hogy az majd segíteni fog, mert nem... Ennek sok-sok összetevője van.


- méregtelenítés,

- test lúgosítása,

- emelt szintű D-vitamin!!!

- étkezés fokozatos megváltoztatása, (sok nyers növény, gyümölcs, főleg préselve, ill. csak a leve)

- máj tehermentesítése és regenerálása,

- immunrendszer fokozatos erősítése

- mozgás fontossága (oxigén miatt is)

- életvitel

- gondolkodásmód

- lelki okok

- hit a gyógyulásban, stb.


Ha gondolod, egyenként is szívesen kifejtem, célzottan az ő esetében, hogy min kellene/lehetne változtatni. Jósolni persze nem lehet, mert sajnos minden beteg, és minden daganat más, de vannak olyanok, amiknél sürget az idő, és vannak olyanok, ahol a lassabb módszerek is elégségesek lehetnek.


Szerintem a terápiának, ami kisegíthet valakit, minden területet ötvöznie kellene.


- hagyományos, nyugati orvoslás

- alternatív terápia

- lelki oldal


Ha ez a három megfelelően harmóniában van, az a jó. Sokan hajlamosak valamelyiket kihagyni és nem szabad. Valamint nem szabad kívülről várni a gyógyulást. Olyan nincs, hogy "majd az orvos meggyógyít". Sajnos ez nem az a fajta betegség. Itt 1000%-osan szükség van a beteg hitére, a szokások, életmód, gondolkodásmód megváltoztatására, ami sajnos a férfiaknak kicsit nehezebb, de nem lehetetlen.


Fontos, hogy a hozzátartozók is tudjanak hinni a gyógyulásában. Jajj, még annyi minden lenne... Ha gondolod, megadom a számomat privátban és felhívhatsz. Elmondok mindent, amit tapasztaltam, összegyűjtöttem azóta.

2013. ápr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késői reagálás miatt!

Köszönöm mindenkinek a bíztató szavakat és tapasztalatokat!

Apukámnak prosztata rákja van és nem műthető. A hitünk nem hagy el, próbálunk erősek lenni és teljesen átrendezni az életvitelünket! Minden betegségnek mondandója van, ahogy ennek is.

2013. ápr. 15. 13:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Na mi lett?
2022. júl. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!