Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet olyankor tenni, ha...

Nitikeee kérdése:

Mit lehet olyankor tenni, ha elhunyt apukám és házát tesómnak ajándékozta? Tudom-e támadni, hogy Én is örököljek valamit?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 16:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%
nem vagyok jogász, de van valami olyan korlát, hogy a halála előtt mennyi idővel ajándékozta el, és megtámadható az ajándékozás ... keress egy ügyvédet
2013. ápr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
tavaly ajándékozta...köszönöm szépen.
2013. ápr. 8. 16:41
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Meg kellene nézni, hogy az ajándékozási szerződésben benne volt-e, hogy az ajándékozás osztályrabocsátási szándék nélkül történt-e, hogy ez bele van-e írva.

Szerintem mindenképpen ügyvéd kell már ehhez. Per nélkül nem fogja kiadni a pénzedet.

2013. ápr. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Andizsuzsi ***** válasza:
82%
Ha egy szerződés formailag és tartalmilag megfelelő, akkor nem érdemes megtámadni. A ház édesapád tulajdona volt, és ő szabadon rendelkezett vele. Annyit tehetsz, hogy utánajársz, hogy a szerződés a jogszabályoknak megfelelő-e.
2013. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
51%
elvileg van köteles rész is, tehát egy bizonyos százalékát akkor is te öröklöd a vagyonának, ha ő másképp nyilatkozik... ha a házon kívül más nem volt és egyáltalán nem hagyott rád semmit, akkor ezen a jogon tuti jár belőle
2013. ápr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Igen, van köteles rész is, sajnos.

Bár édesapád nyilván nem véletlenül ajándékozta a házat a tesódnak. A hagyatéki tárgyaláson meg fogod kapni a köteles részed.

2013. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd a francba.

A testvéredben kéne, hogy legyen annyi emberség, hogy még akkor is megosztja veled az örökséget, ha máshogy határozott apátok. Ha neki magától ez nem jut eszébe, akkor többet felé sem néznék, mert az ilyen nem ember a szememben.

2013. ápr. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Megtámadhatod a szerződést, de semmi értelme.
2013. ápr. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Andizsuzsi ***** válasza:
46%
Köteles rész az után a vagyon után jár, ami a hagyaték részét képezi. Mivel az édesapa elajándékozta a házát, az már a halálakor nem az ő tulajdona volt, ezért a hagyatékban sem szerepel. Következés képpen köteles részt sem lehet utána örökölni.
2013. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
5. vagyok. miért lettem nullára pontozva? :)
2013. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!