Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha utálom az...

Mit csináljak ha utálom az öcséimet?

Figyelt kérdés
18 éves fiú vagyok, és van egy 7 és egy 8 éves kisöcsém. Rendszeresen feleselnek velem, nem fogadnak szót, egyszerűen ki nem állhatom őket. Ha bejönnek a szobámba, elborul az agyam és rájuk szólok hogy menjenek ki, ha meg nem mennek, akkor üvöltök hogy takarodjanak. Egyszerűen nem bírom elviselni őket, kihasználják, hogy ha nekem nem fogadnak szót, akkor anyuék nemigen szídják le őket ezért.
2013. ápr. 12. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Elhiszem,hogy baromi idegesítőek,de azért több eszed is lehetne,pl zárd be az ajtót,hogy ne tudjanak csak úgy egyszerűen bejönni és zaklatni téged.

Mégis mit vársz 7-8 évesektől?

2013. ápr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Esetleg beszélj a szüleiddel. Kérd meg őket, hogy szóljanak rájuk többször, mert téged nagyon sokszor zavarnak ha pl. tanulnál. Biztosan megértik.

Vagy csinálhatod azt, hogy megtudod, mit szeretnek nagyon (pl. egy játékot), és ha nem fogadnak neked szót, akkor elveszed tőlük, nem adod vissza, amíg nem hagynak téged békén. Vagy adsz nekik csokit vagy valamit, hogy békén hagyjanak.


Nem utálod őket egyébként (és ezt most két lány nővéreként mondom, higgy nekem), egyszerűen csak a helyzetet nem bírod elviselni - ami érthető. Hidd el, ki fogják nőni, legkésőbb akkor, amikor majd 13-16 éves korukban a nagy tesó segítségére lesz szükségük kb állandóan :) Ezt sajnos tűrni kell.

2013. ápr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!