Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha apám lenézi...

Mit csináljak, ha apám lenézi a barátnőmet? 17/F

Figyelt kérdés

Mivel ők amolyan "egyszerű" falusi család, mi meg városi "értelmiségiek".

Szegény lány is megveti egyébként a környezetét, és akar kezdeni valamit az életével...


2013. ápr. 10. 20:50
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem lakóhely, hanem származás
2013. ápr. 10. 21:40
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Arra azért ügyelj, hogy ne "csakazértis" kapcsolat legyen. Hoigy na, majd én megmutatom apámnak, hogy nem félek tőle, meg hogy a falusi lányka sokkal szebb és jobb, stb. Aztán még arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy sokszor amig fiatal valaki, addig forrrradalmian gondolkodik, aztán, ahogy telnek az évek, egyre jobban a szülőktől hozott minta érvényesül.Különösen az első gyerekkel szokott így lenni. Aki első gyerek a családban, annak rendszerint a szülők mintájának követése valami belső igény, nem tudom miért, de figyeld meg az ismeretségi körödben, hogy így van. Ha véletlenül te is első gyerek vagy, akkor bizonny nagy koppanás lehet..
2013. ápr. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
91%
kérdezd meg apádat, hogy azért nézi le, mert anyádra emlékezteti és kudarcra, hogy nem sikerült nekik? :)
2013. ápr. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

tudod, azt szokás mondani, hogy a származásáról senki nem tehet. Arról már igen, hogy milyen emberré válik.

Tudod hány ember küzdötte fel magát a semmiből és lett értelmes, intelligens ember?

Ha a lány ez ellen tenni akar, és tesz is, akkor semmi probléma.

Édesapád megtanulhatná, hogy egy embert a viselkedése és a nemakarása miatt nézhetünk le maximum, de azt, hogy milyen családból származik, azért nem..

2013. ápr. 12. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
első: honnan a fen*ből veszed, hogy használja.......???? tipikus magyar mentalitás de komolyan...
2013. ápr. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Arra azért ügyelj, hogy ne "csakazértis" kapcsolat legyen. Hoigy na, majd én megmutatom apámnak, hogy nem félek tőle, meg hogy a falusi lányka sokkal szebb és jobb, stb. Aztán még arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy sokszor amig fiatal valaki, addig forrrradalmian gondolkodik, aztán, ahogy telnek az évek, egyre jobban a szülőktől hozott minta érvényesül.Különösen az első gyerekkel szokott így lenni. Aki első gyerek a családban, annak rendszerint a szülők mintájának követése valami belső igény, nem tudom miért, de figyeld meg az ismeretségi körödben, hogy így van. Ha véletlenül te is első gyerek vagy, akkor bizonny nagy koppanás lehet..



Több eszem van, minthogy dacból tegyek bármit :))) Most is sokmindenben követem apámat, sokmindenben nem értek vele egyet...

2013. ápr. 12. 07:53
 17/19 A kérdező kommentje:

tudod, azt szokás mondani, hogy a származásáról senki nem tehet. Arról már igen, hogy milyen emberré válik.

Tudod hány ember küzdötte fel magát a semmiből és lett értelmes, intelligens ember?

Ha a lány ez ellen tenni akar, és tesz is, akkor semmi probléma.

Édesapád megtanulhatná, hogy egy embert a viselkedése és a nemakarása miatt nézhetünk le maximum, de azt, hogy milyen családból származik, azért nem..


A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.



Én is pont ezt hoztam fel érvnek, erre mondta, hogy persze vannak kivételek meg minden, de hogy honnan jön az befolyásolja mindenkinek a jövőjét

2013. ápr. 12. 07:54
 18/19 anonim ***** válasza:
A kulturális, műveltségbeli eltérések vannak, sőt, ha életfelfogsábeli eltérések, akkor bizony egy idő múlva az konfliktusok forrása lehet.
2013. aug. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Megjegyzem, Arany János, Nagy László is falusi volt, és még számos zsenit tudnék felsorolni, akik lehet, hogy tanyasi iskolába jártak. A falusiak, a parasztok sokkal harmonikusabb kapcsolatban vannak a természettel, mint a városi ember, sokkal többet tudnak a világról is.
2013. aug. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!