Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegye, h ne legyek vele...

Mit tegye, h ne legyek vele ilyen?

Figyelt kérdés

Nagyon ingerült vagyok folyamatosan. És általában a barátomon csattan. Tudom h rettentő gyerekes. De amint ellentmond nekem vagy kijavít már ideges leszek, ha vmi nem úgy történik, ahogy elképzeltem. És rögtön durcázni akarok. Szeretnék erről leszokni, de aki hasonló típus az talán megérti h baromi nehéz. Nem megy úgy h eldöntöm h mától nem...kis lépésekben kell, de mik ezek a lépések?

22n


2013. ápr. 8. 22:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Aki felismeri magában ezt, annak már nyert ügye van. Az a baj, hogy a gyerekkorban mindenkit agyonfegyelmeznek. És az iylen agyonfegyelmezett gyerek,, ha felnő, már nem bírja a fegyelmezést. Először is ezt gondolt át, hogy talán veled is ez a helyzet.

A másik ok - ami persze nagyon hasonlít az előzőhöz - hogy nem bírod, ha uralkodnak rajtad. Valószínüleg uralkodásnak érzel minden apróbb vagy nagyobb ellenkezést, vagy ha másképp vannak a dolgok, mint te szeretnéd stb. Ezt is át kell gondolnod, hogy ez a helyzet, vagy ne.

És ha azt válaszolod, hogy "hááát igen....", akkor a legközelebbi esetnél gondold ezt: "na nézzük csak, most uralkodik rajtam? Most fegyelmez engem? Vagy nem volt benne ez a szándék, csaak én nagyon ki vagyok élezve erre a lehetőségre? " Ha így elgondolod, akkor időt nyersz, nem kall azonnal csattanni, van idő meggondolni.

Ha végképp nem tudsz döntei, nem tudod elfogadni, hogy nem úgy van ahogy te szeretnéd, legjobb, ha elhagyod a helyszint. Kimégy a fürdőszobába, fontos teendőd akad a konyhában, vagy leszaladsz sót venni a közértbe, stb. Közben gondolkodhatsz, lecsillapodhatsz, és mikor visszamész, úgy teszel, mintha semmi lényeges nem történt volna.

2013. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

fú utolsó de igazad van!! Én nem bírom elviselni ha uralkodnak rajtam. Meg ha nem én irányítok. Közben meg utálom a papucs pasikat szóval direkt olyat választok aki nem hagy elkanászodni :D Érdekes dolog ez. Erre fogok figyelni h bár elég domináns vagyok, tudatosítsam h nekem az jó, ha nem mindent én döntök el(most nem a nyelvi dolgok, hanem eleve ha választás előtt állunk)


Mindig éjjel kéne feltennem a kérdéseimet, annyi jó és kedves válasz érkezett, azt hittem le leszek ugatva h hisztis liba vagyok és megérdemlem ha elhagy a barátom...köszönöm nektek!!

2013. ápr. 8. 22:57
 13/15 anonim ***** válasza:
Ugyanez van a párommal, neki is ilyen problémái vannak. Nem tudom, hogy egyáltalán meg lehet e ebből változni. Én egyre jobban azt látom, hogy nagyon nagy eltökéltség kell hozzá és nem elég csak 10-ig elszámolni. Nem könnyű, de aki igazán akarja, az képes megváltozni. Tehát rajtad múlik, hogy szereted e annyira a párod, hogy félretedd a "gyerekességed" és keress egy szakembert. De az, hogy beismerted, jó dolog és ez már fél siker.
2013. ápr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Azért teszed, mert megteheted. Te vagy az "alfahim" a kapcsolatotokban. (Bohozati szerep? Igen. Kiküzdötted magadnak.)Ha a btod nem teljesen puha-öcs hamarosan vége lesz ennek a kapcsnak. Következö kapcsban hasznositsd ezeket.
2013. ápr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ugyanez van a párommal is, de ő azt mondta, így fogadjam el. Nem tudom, meddig bírom még mellette. És most meg is ismertem valaki mást...
2013. ápr. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!