Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegye, h ne legyek vele...

Mit tegye, h ne legyek vele ilyen?

Figyelt kérdés

Nagyon ingerült vagyok folyamatosan. És általában a barátomon csattan. Tudom h rettentő gyerekes. De amint ellentmond nekem vagy kijavít már ideges leszek, ha vmi nem úgy történik, ahogy elképzeltem. És rögtön durcázni akarok. Szeretnék erről leszokni, de aki hasonló típus az talán megérti h baromi nehéz. Nem megy úgy h eldöntöm h mától nem...kis lépésekben kell, de mik ezek a lépések?

22n


2013. ápr. 8. 22:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is ilyen vagyok. Próbálkozom, megy is egy ideig, de nálunk a párom sem nagyon partner benne, mert néha olyan, mintha direkt idegesítene. Nem tudom mit kéne tennem, tényleg igyekszem, de iszonyat könnyen felkapom a vizet, ha olyat mond. Én mindenen megsértődök,ő pedig semmin. :( 22 vagyok én is.
2013. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Ugyanez van velem is, várom én is a tippeket.. 18l
2013. ápr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

na ennek "örülök" sorstársak:)

engem ma azzal húzott fel, h külföldön élünk, a közös nyelvünk egyikünknek sem az anyanyelve. Kérdeztem tőle valamit és kioktatott a nyelvtant illetően. holott tuti nincs igaza. Meg ha lenne is elég lenne ha kijavít, nem h kioktat...grr

2013. ápr. 8. 22:43
 4/15 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kontrolálni magad méghozzá úgy, hogy meggondolod a válaszod arra a bizonyos ingerre, amit a párod sugall feléd. Ne kapkodj, először is légy türelmes, úgy vele, mint önmagaddal, aztán mielőtt felidegesednél, csinálj egy gyors mérlegelést:

pl.

-Most miért húztam fel magam?

-Hogy reagáljak erre?

Tehát akármilyen nehéz az első lépés az kell legyen, hogy türelmessé válsz. Mielőtt leordítanád a fejét, gondold át, vajon tényleg igazad van-e. Légy empatikusabb. Jó, hogy ezt a problémát felismerted és ki akarod küszöbölni.

Esetleg, ha hirtelen ismét ilyen fellángolásod lenne mondd azt inkább, hogy:

-Rendben!/oké! Időt adhatsz magadnak, hogy átgondold a későbbiekben, hogy valóban neki volt igaza. Inkább ezt mondd, minthogy gyerekesen viselkedj.

Ja és az olvasás türelmesebbé tesz, segít jobban megérteni a dolgokat.

Na és minden a szokáson múlik, szoktasd meg az idegrendszered, a mentalitásodat nyugodtabbra váltani. Mindezt gyakorolni és lassan szép szokássá válik. Nugodtabbá válhatsz anélkül, hogy észrevennéd.

2013. ápr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én is ugyan ilyen voltam. Ma már mielőtt megszólalok elszámolok 10-ig és átgondolom mielőtt kimondok valami bántót teljesen ok nélkül. Vagy kimegyek a szobából.

Megtanultam, hogy nem mindig nekem van igazam illetve nem csak az én véleményem lehet a legjobb. Nem fogja sokáig ezt tűrni és teljesen jogosan... 20L

2013. ápr. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a hasznos választ!

Az a baj h van h érzem h le kell állnom, szinte utálom magam amiért így viselkedek és azt érzem h képtelen vagyok abbahagyni. Nem üvöltözök hanem gyűlnek a szememben a könnyek, és teljesen megbántva érzem magam majd belekezdek vmibe h mi a problémám ami általában tök hülyeség és mondvacsinált dolgok, h mert ő értem sosem hoz áldozatot meg ilyesmi szemrehányások amik utólag belátva tökre nem igazak

2013. ápr. 8. 22:47
 7/15 anonim ***** válasza:
Először is fontos,hogy felfogd azt,hogy felesleges egyszer felhúznod magad,ha utána meg megint ugyanúgy ágyba bújsz vele,ugyanúgy szereted...stb.Meg hogyha nem haragszol meg rá,akkor nem veszted el a női büszkeségedet.
2013. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is ezzel küzdök már egy ideje! Ráadásul még ilyenkor elég agresszív is vagyok, ami nem csak idegesítő hanem ijesztő is! Ami nekem eddig technika bevált, hogy mikor érzem közeleg a zöld hulk arrébb állok bemegyek a fürdőbe vagy ki a teraszra és megvizsgálom a dolgot végig gondolom, addig lehiggadok és már odakoncentrálva az esetleges feszültség kialakulására figyelve folytatom a beszélgetést.. egyszer, egyszer már az is sikeres volt hogy pont mikor bekövetkezett volna ez a kellemetlen állapot eszembe jutott, hogy koncentrálnom kell így volt már, hogy sikerült elkerülni.. :S

Amiről még hallottam, hogy jó az ha le van vezetve az energia így a feszültség is.. Most jön végre a jó idő és kipróbálom a futást a parkban hát ha az segít :P

2013. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Igen, ez a gond, hogy a kijavít és a kioktat sokszor egymásba mosódik. Iktasd ki azt a szót, hogy "kioktatni", olyan negatív töltésű, na meg egy bizonyos mentális hierarchiára utalhat, amit valljunk be a mai ember nem néz jó szemmel, ebbe nem mennék bele.. Jobb talán, a "megpróbált kijavítani". Ne idegesítsd magad ilyeneken, inkább bizonyítsd be, hogy igenis neked van igazad aztán lenyugszanak a kedélyek azután majd, mikor kiderül az igazság. Ezt a bizonyítást meg ne arrogánsan tedd.
2013. ápr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
nálunk örök vitatéma a nyelv. Legtöbbször poénosan de néha komolyan képesek vagyunk 10-20 percig magyarázni egymásnak h miért gondolja rosszul. Ahelyett h megkérdeznénk rögtön egy helybélit. na mindegy szóval alapból nem baj ha kijavít csak nem szeretem ha úgy teszi, mintha ő annyival jobban beszélné a nyelvet, miközben száz százalék h téved
2013. ápr. 8. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!