Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány gyereketek van?

Hány gyereketek van?

Figyelt kérdés

Nekünk egy van és nem tudom szeretnék e második babát. Szeretném megtudni, van e olyan közöttünk, aki úgy érzi jó döntés volt az egy gyerek, aki esetleg megbánta a második, harmadik babát, tudom, ez csúnya így kimondva, átfoglamazva: könnyebb lenne egy gyerekkel. Vagy egyértelmüen jobb a többgyerekes családnak, kicsit általánosítva....

Anyagi gondjaink jelenleg nincsenek, jól keresünk mindketten, természetesen ez lehet egy átmeneti időszak is. Vannak megtakaritásaink, kb egy ház ára, elférne még egy gyerek, de nem tudom akarom e, a férjem szeretne, én pedig időt kértem.


2013. ápr. 7. 13:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk most jön a kistesó, én rettegek egy kicsit, a párom nagyon örül. Egész nap azon agyalok, hogy mi lesz a fiammal, amIg kórházba leszek és, hogy a második baba elvesz engem tőle, mondják, hogy badarság, 8 hetes vagyok, de egyszerűen sajnos a második gyerekre most még úgy gondolok, mint egy bitorlóra.
2013. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

MÉg nincs.


Egyelőre 2 gyereket tervezünk, de nem zárkózom el egy 3.tól sem.

Viszont ez még változhat, mivel még egy gyerekünk sincs, lehet az első után azt mondom én nem vagyok képes még egy gyereket nevelni, nem tudhatom akkor mit fogok érezni, persze a párom is érezhet ugyanígy...

szerintem amúgy jobb ha valakinek van testvére, saját magamból kiindulva, szerettem volna második tesót is...

mindeninek saját magának kell éreznie mind anyagilag, mid érzelmileg tud-e vállalni több gyereket, vagy akár egyet is...

2013. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
1 gyerekünk van, júliusba lesz 3 éves, kislány. Nem lesz testvére. A vége felé problémás volt a terhességem, 35 év felettiek vagyunk, nem merjük megkockáztatni. Szeretnék tesót, de nem lesz :-(. Ha előbb szültem volna, 2-3 év múlva lenne még egy baba.
2013. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Egy sincs. Nem is lesz. 42/N
2013. ápr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
69%
Egy 6 éves kislány.Testvére nem lesz.33/N
2013. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Két gyerekem van. Egyik 2 éves múlt a másik nemsokára 1 éves. Én nagyon örülök, hogy ketten vannak. Egy gyerekkel nekem sokkal nehezebb volt. Akkor sokkal kevesebb időm volt mindenre. Vannak nehezebb napok, főleg hogy a kicsi elkezdett érdeklődni minden iránt, ami a nagynak nem tetszik :) de mikor csak odamegy a nagy és megöleli a kicsit és mondja neki hogy szeretlek, akkor határozottan azt mondom, hogy megéri :)
2013. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%

Én is hasonló helyzetben vagyok. Ami nekem jó, hogy mindketten fiatalok vagyunk, nem kell csak azért még egy gyerek nehogy kifussunk az időből. Most lesz a lányom 2 éves, én megyek vissza dolgozni, 1-2 év múlva újra visszatérünk a dologra.


A párom szeretne még egyet, de amikor arról van szó hogy mondjuk ő lesz vele itthon 1 éves kora után, vagy hogy éjszaka keljen ő is, akkor annyira nem sürgős. Márpedig egyedül nem akarok 2 gyereket, szóval még várunk. Ha a lányunk elkezdi az iskolát, utána már nem nagyon szeretnék szülni.

2013. ápr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

1 gyermekem van 15 éves 42/N


Kedves első, éveket gondolkodtam és ugyanazt éreztem, hogy hogy ha akarnánk második babát hogy bírnám ki a lányom nélkül azt a 4-5 napot a kórházban. Ha a férjem nagyon akart volna még egyet, akkor most lenne. De mivel rám volt bízva és Ő sem kardoskodott a tesó mellett, így úgy döntöttem, annak az egynek próbálok mindent (nyaralások, hobbi, elindítás az életben) ésszerű határok között megadni. Néha fáj a szívem hogy nincs egy tesó, de nem tudom milyen lenne az életünk, ha lenne.

2013. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%
Egy gyerekünk van, 2 éves lányka, nem lesz testvére.
2013. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
31%

Egy gyermekünk van, csodaszép kislány (lehet elfogult vagyok, de ez így jó). 8 hónapos nem sokára. Nem tervezünk kistestvért neki. Nehéz terhességem volt, rettenetesen vizesedtem, és 1 hónappal hamarabb elfolyt a magzatvizem, így 36 hétre jött. Császároztak, mert nem fordult be, medencevégű, lábtartásos volt, ráadásul a "hátával volt előre felé" (remélem érthető). 3 hónapig volt tejem, utána tápszereztük. 2 hónapja nem hízik, picike. Ha minden jól megy a héten elkezdik a kivizsgálásokat, valószínűleg felszívódási zavara van, ami örökletes. Szellemileg viszont semmi gond vele szerencsére. Rettenetesen félnék még egyszer átélni ezt az egészet. Lehet önzőség a részemről, de a páromnak elmondtam az okokat, és teljesen megértett, támogat a döntésemben. Lehet, ha túl vagyunk ezen az egészen máshogy fogom gondolni, ez még a jövő titka.

23/N

2013. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!