Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Teljesen szétesett a családunk...

Teljesen szétesett a családunk, mit csináljak?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a felállás a következő. úgy éltünk régen, hogy apa, anya, meg én - nővérem a lányával külön laktak (férjétől elvált).


namost apukám meghalt tavaly, ezért a család összeköltözött egy albérletbe, 4en vagyunk. nővérem 2x annyit fizet, mint én, mert ők ketten vannak a lányával. a viszony elég borzasztó köztünk, napi szinten hallom, hogy én éhenhalnék nélküle, meg én tőle függök anyagilag, és nincsen jogom beleszólni abba, hogy a lánya kajával a szájában áll fel a wcről, és csurog végig a pisi a lábán, mert a bugyit a nappali közepén kezdi el visszahúzni magára. igen, azért pattant ki a balhé, mert erre azt mondtam, hogy "nevetséges".


a lényeg, hogy azért fizet 2x annyit, mert ketten vannak.. ezek szerint anya is (aki annyit fizet mint én) tőlük függ? vicces. mit gondol magáról? arra van a gyerektartás, amit kap - hálistennek nem kis összeg - , hogy a lánya dolgait is rendezze. miért kellene elosztani a lányka költségeit hármunk között? ( félreértés ne essék, ő az életem szerelme, de nem értem, nekem miért kellene a költségeit állni, mikor alaphangon 2x annyit keres tesóm, és nem az én gyerekem?)


a lényeg, hogy már ott tartunk fél év együttélés után, hogy nem tudunk egy légtérben megmaradni anélkül, hogy megbántsuk egymást marhanagy mélységekben, és ez nem állapot, tarthatatlan.


minden gond nélkül fognám a sátorfámat, és elköltöznék innen, a gond csak az, hogy itt van anyukám is. anyukám nem jönne velem a kislány miatt, tudja hogy a mamájára szüksége van, és én meg nem tudok menni anya nélkül. ha mégis elmennék, anyának többet kellene fizetnie havonta, azt meg már nem tudná kifizetni, szóval teljesen ördögi kör ez az egész.


mi a jó istent lehet tenni egy ilyen helyzetben? a nővérem vérmérséklete, meg az enyém is hasonló. a napokban visszafogtam magam, sokszor le sem reagáltam semmit, így csak csendes feszültség volt a levegőben, ami elég kellemetlen, de pl. a mai látványt nem tudtam szó nélkül hagyni, és csak megjegyeztem, hogy ez gáz. persze sokkal jobban eldurvult a veszekedés, végén már az egész ház fülelt szerintem. ti mit tennétek?


2013. ápr. 6. 14:41
 1/9 A kérdező kommentje:
ja igen, a kulcsmondat az egész vitában, hogy ha mégegyszer mondok valamit, akkor ki leszek b*szva, szó szerint.
2013. ápr. 6. 14:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne engedelmeskedj semmiben a nővérednek, ne hagyd, hogy élősködjön rajtad és az ő gyerekére kelljen költened, a veszekedések meg rosszak, de legalább kieresztitek a gőzt. A vicces jeleneteket meg felvenném kamerára és mindig vissza nézetném vele:D
2013. ápr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
esetleg nem tudnál te az anyáddal egy kisebb albérletbe költözni?
2013. ápr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát el tudnánk költözni anyával, jó is lenne, csak anya nem szeretné itthagyni a kislányt (4 éves csak), és konkrétan ő jár érte oviba minden áldott nap, meg főz, mos rá, pedig többet dolgozik, mint tesóm, meg én. anyum tegnap éjfélkor még takarította a lakást, pedig 5kor kelt, és ment dolgozni, még szombaton is. szóval a mi anyukánk egy hős, aki ragaszkodik minden gyerekéhez, unokához legfőképpen. és teljesen egyetért velem, mindig igazat ad nekem, ha balhé van, de ő a csendes hallgató, és később mikor puffogok neki, csak akkor mondja hogy hát igen, de hagyjam már rá. meg tudja hogy szar, de próbáljam meg lehunyni a szemem, mert nem költözik el.. :(
2013. ápr. 6. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez szomorú... Nem lehet rendesen beszélni nővéreddel egyáltalán? hogy ő mit gondol, milyen arányban kellene fizetnetek mégis? Meg még at tudom elképzelni, hogy egyszerűen rajtad vezeti le a feszkót, mert a gyerek apján nem tudja...
2013. ápr. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát akárhányszor elkezdünk beszélni, mindig az a vége, hogy ő az isten, ő fizeti a lakás felét, neki köszönhetünk mindent, anya is meg én is.. ja és ő vett fel kölcsönt apa temetésére (teljesen önszántából, ő ajánlotta fel), és azóta hallgatom, hogy én mégis milyen pluszt tettem hozzá az egészhez (akkor nem dolgoztam).. nekem főleg diákmunkám van, de állandó, 80-85ezret keresek, de még így is ki tudom fizetni az 1 főre eső költségemet, ezért nem értem meg, miért halnék éhen nélküle..
2013. ápr. 6. 15:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha megmondanád, hogy örüljön, hogy ha nem hagja abba ezt a bunkó stílust, akkor elköltözöl. Akkor még többet kéne fizetnie, fél helyett kétharmadot...
2013. ápr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
az ötlet nem rossz, meg is mondtam, erre közölte mosolyogva, hogy hétfőig döntsem el, hogy mikor költözöm, mert akkor úgy vesz fel másik kölcsönt... :D vicc. ez a nő egy röhej.
2013. ápr. 6. 18:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Ő mit kezdene magával gyerekkel albérletben egyedül,

meddig lenne munkahelye ha 2 hetente szabin lenne mert beteg a gyerek, délután 4 kor felálna a melóból hogy a gyerekért kell menni az oviba...

Nyugotan mond el neki hogy kölcsönös visszonyba álltok és szerencsés hogy ennyi segitsége van.

2013. ápr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!