Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg hogy ne...

Blevi55555 kérdése:

Hogyan oldjam meg hogy ne kelljen kimenni külföldre a szüleimmel?

Figyelt kérdés
17 éves leszek, édesanyám 2013 januárjától dolgozik Regensburgban, és azok a tervek, hogy nyáron a család utána megy (én, édesapám és a húgom). Ezt a dolgot már elleneztem a kezdetektől fogva, mivel nagyon sok minden köt ide, az ország 20. legjobb gimnáziumába járok, nem járnék rosszul ha itt maradnék, de most van egy barátnőm is, akivel lassan 1 hónapja vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, és nagyon aggódunk hogy mi lesz ha kimegyek, erre szeretnék megoldást keresni, mert nem bírnánk ki egymás nélkül ha 700 km-el arrébb kerülnék. Légyszives segítsetek!

2013. ápr. 3. 15:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%

Én amellett lennék, hogy menj velük, mert ott sokkal több és jobb lehetöségeid vannak, meg a család is együtt van.


Az iskolát sem látom problémásnak, még MO-on is van legalább két tanév, mire érettségizel. Ott kinn meg egy évig föként a nyelvet tanulod (a mostani 3. osztályt "ismétled"), közben a tantanyagot is aktualizálod, és simán tudsz ott érettségizni, amit mellesleg sokkal több helyen elfogadnak, mint a magyar érettségit.


De mindentöl függetlenül nem sok választásod van, mivel kiskorú vagy, ezért a szülök döntik el, hogy hol élj.

2013. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
54%

Akkor elmondom még egyszer:


17 évesen azt teszel, ami a szüleid mondnanak, pont. Majd 18 éves kor után lehetsz - fizikailag és jogilag - szabad.

Ha a szüleiddel nem tudsz beszélni erről a problémáról, mert nem elég rugalmasak, és ők már eldöntötték, akkor hiába mégy a gyámhatóságra, az sem ér semmit és hiába vársz tőlünk bármiféle megoldást, mi sem tudunk neked semmit mondani. Tanulj szépen németül, ezerrel.


Ps: Nyugodtan lepontozhatsz, pökhendiskedhetsz, nem számít. De egy biztos: ezzel a mentalitással piszok nehéz lesz a soorsod még a dél-németek között is, nemhogy másutt.

2013. ápr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
nem terveztem semmilyen jogi lépést tenni az ügy érdekében, de szerintem jobban járok hogyha Mo. 20. elitiskoláját befejezem.
2013. ápr. 3. 18:25
 14/16 anonim ***** válasza:
ugyanmár ennyi erővel az én iskolám meg az első...
2013. ápr. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

1. A 20. elitiskola nem igazán számit elitnek, az elsö 5 esetleg.


2. Regensburgban a legtöbb iskola legalább olyan szinten van, mint a mostani iskolád, de sokkal inkább jóval fölötte.


3. Mivel kiskorú vagy, a szüleid döntenek, neked nincs beleszólásod.


4. Az "egy hónapja van barátnöm" meg egy-két hónap múlva már úgyis elmúlik, akár maradsz, akár sem.


5. Ha meg mégsem, akkor létezik internet, Skype, tudjátok a kapcsolatot napi szinten is tartani.

2013. ápr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

10-es vagy, vagy 11-edikes?

nekem volt egy osztálytársam, aki hollandiába ment ki, 15 évesen. neki is volt itt barátnője, a lány szakított vele fél év után, amikor megtudta, hogy elmegy. próbáljátok meg a barátnőddel, hogy hogy viselitek, ha távol vagytok. legrosszabb esetben visszajössz 18 éves korodban és befejezed itt az iskolát. Ami a MIG, talán?

2013. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!