Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg hogy ne...

Blevi55555 kérdése:

Hogyan oldjam meg hogy ne kelljen kimenni külföldre a szüleimmel?

Figyelt kérdés
17 éves leszek, édesanyám 2013 januárjától dolgozik Regensburgban, és azok a tervek, hogy nyáron a család utána megy (én, édesapám és a húgom). Ezt a dolgot már elleneztem a kezdetektől fogva, mivel nagyon sok minden köt ide, az ország 20. legjobb gimnáziumába járok, nem járnék rosszul ha itt maradnék, de most van egy barátnőm is, akivel lassan 1 hónapja vagyunk együtt. Nagyon szeretjük egymást, és nagyon aggódunk hogy mi lesz ha kimegyek, erre szeretnék megoldást keresni, mert nem bírnánk ki egymás nélkül ha 700 km-el arrébb kerülnék. Légyszives segítsetek!

2013. ápr. 3. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyszülő, vagy rokon, aki itthon él?

Költözhetnél hozzájuk.

2013. ápr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%
Kollégium
2013. ápr. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%

Édesanyáddal beszélj, apukáddal is. Nem egészséges, ha a gimit megszakítod, és a negyedik évfolyamot egy vadidegen országban kezdesz, nem beszélve az érettségiről és a felvételiről.


Kérhetsz segítséget az ófőtől és a gyámügytől is de azt akkor még most kell megtenned, hogy nyáron ez már ne lehessen gond. 18 éves ha elmúltál, akkor azt teszel, amit akarsz.

2013. ápr. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
itt nem élnek rokonaink, a kollégium szóba jöhet.
2013. ápr. 3. 16:00
 5/16 A kérdező kommentje:
csak félreértés ne essen, én szeretem a szüleimet, és olyan megoldás lenne jó, ha mindenkinek jó lenne
2013. ápr. 3. 16:02
 6/16 anonim ***** válasza:
60%

Hát szerintem egy tiniszerelemért kár ennyire erőlködni, ugyan Te most úgy érzed Ő a nagy Ő, lehet jövő hónapban már nem is vagytok együtt.

Gondolj arra az ország nyelvét felsőfokon fogod beszélni és ott is van élet, szórakozás, előbb-utóbb barátok.

Ne akarj elszakadni a családtól, többet ér, mint egy barátnő!

2013. ápr. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező, olyan megoldás ebben az esetben (ahogyan olyan sok más esetben sem) nem létezik, hogy mindenkinek jó legyen. Magadra koncentrálj, a sulidra.


Teljesen mindegy, hogy melyik gimibe jársz, az a fontos, hogy tudd, mit akarsz és érettségizz le. Egy lány miatt (pláne egy alig egyhónapos kapcsolat miatt) nem mondanám, de a suli miatt igen, hogy nagyon gáz az, ha pont érettségi előtt váltasz országot, nemcsak sulit.

A német érettségi jóval könnyebb, az egyetem is, de mindentől el leszel szakítva, ami eddig oda kötött.


Beszélj a szüleiddel!

2013. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jó... akkor:

másfél éve ismerjük egymást és nagyon jóban vagyunk, csak 1 hónapja jutottunk oda hogy ez történt. El lehetne tekinteni azoktól a válaszoktól hogy nem ezt kéne csinálnod? Lehetséges alternatívákat kértem hogy hogy maradhatnék itt.

2013. ápr. 3. 16:23
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen és ha ez élete szerelme leállhatnátok tanácsot kért,én se menné k külföldre lakni semmiképpen sztem is marad a koli
2013. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha beszélsz a szüleiddel az érveid a sulival kapcsolatosak legyenek, ne elsősorban a barátnőd miatt. Hidd el, elhisszük mi, hogy nagy a szerelem, csak mi már voltunk ott, ahol most te és tudjuk, hogy miért mondjuk, hogy ne miatta maradj, ha maradni akarsz. Amúgy, ha tényleg olyan nagy a szerelem a 700 km-et simán kibírja, de ezt is csak a tapasztalat mondatja velem, nem a rossz szándék. Viszont a szüleid, akik már szintén több élettapasztalattal rendelkeznek szintén ez miatt nem fogják a barátnős érvet elfogadni... szóval nem véletlenül mondjuk, emeljük ki.

Én külföldön élek és jobbnak látom, külföldre menni, de én is azt mondom, hogy most már fejezd be Mo-n az iskolát és majd utána ráérsz meglátni. Valahogy ezt magyarázd el a szüleidnek, akik amúgy elhiszem, hogy meggyőződésből hiszik, hogy neked is jobb lenne kint.

Ha anyagilag megtehetitek, akkor javasold a kollégiumot és mond nekik, hogy érettségi után megnézed a német egyetemeket is. Addigra meg már a barátnőddel is kialakul hogy együtt lesztek e vagy sem, vagy hogyan tovább.

2013. ápr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!