Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen anyukám? Miért...

Miért ilyen anyukám? Miért csodálkozik, hogy nem ismer?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Unom már, hogy anyukám ennyire a nyakamra ül. A családban én vagyok a legkisebb, 2 idősebb nővérem van. Én 17 vagyok. Egészen mintagyerek. Jól tanulok egy erős suliban, nem vagyok sosem részeg, a cigit még csak nem is próbáltam, drogokat sem részesítek előnyben :) Szórakozóhelyre egyszer azért mennék el, hogy kipróbáljam, de amúgy... szóval nem vagyok egy partiállat. Itthon én próbálok anyukámnak megfelelni. Szeretem őt, de nem olyan a viszonyunk, hogy legjobb barátnők vagyunk, mivel folyamatosan kritizálja a barátaimat. Legutóbb azt mondta nekem, ő nem szereti a buta embereket, ezért koptassam le a barátaimat magamról. Eléggé kiakadtam ezen a kijelentésén, mert a barátaimat egyszer sem látta. Normálisok mind, az előző sulimból ismerem őket. Meg akarja nekem szabni, hogy kikkel barátkozhatok. Hogy szerinte kik a szimpatiusok, és azokkal lógjak. Ezek után persze nem merem neki elmondani, hogy " a buta barátaim" közül az egyik sráccal összejöttem. Ő régóta tetszett, meg igaziból szerelmes is vagyok belé, de miután anyukám így áll a dolgokhoz nem említettem soha. Most azt se tudom hogy mondjam el, hiszen folyamatosan szidja őt. Veszekszik velem, hogy szinte semmit nem tud rólam, de én nem is merek neki semmit se mondani, mert így reagál. Annyira felszínesen előítéletes, hogy rosszul vagyok tőle. Néha komolyan azon gondolkodom elmegyek itthonról, és többet haza se jövök, csak hát azért szeretem a családomat... De most meg... Szóval el szeretném neki mondani, hogy van ez a barátom, és elég komolynak tűnik, de előre tartok a reakciótól. Ilyenen lehet javítani?


2013. ápr. 1. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Elkapod a mamát, megkérded üljön le, és hallgasson végig, majdcsak a végén szóljon. És ezeket szépen elmondod neki. Tuti azért mondja amiket mond, mert félt, nem akarja, hogy rossz társaságba keveredj. De ezeket el kell neki mondanod, és mielőbb be kell mutatnod neki a "buta" barátodat, aki ha nagyon udvarias lesz, leveheti a mamát a lábáról. Tudom, ez a mai világban olyan nyálas tud lenni, de célravezetőbb, mintha magadban fortyogsz.
2013. ápr. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt már egyszer kérdezted és akkor válaszoltam :)
2013. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy kérdeztem :) Csak fel akartam tenni a kamaszok kategóriába is, hátha ott más szempontból kapok választ, de áthelyezték :(
2013. ápr. 1. 22:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sz ikertesóm ilyen! De anyukád attól,hogy neki nem szimpi neked még bejöheet....
2013. ápr. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát lányom, nálam is így kezdődött...csak ezt nem mondom el, csak azt nem mondom el.

Ha meg elmondod, lehet úgy csinál egy darabig, mint aki beletörődik, de igazából nekifutásból más a világnézetetek.

Ez úgy elfog hatalmasodni, hogy most kezdj el gondolkodni azon, ha majd 20-21 körül leszel, ne ragadj otthon, mert az pokol lesz.

Mivel egyre többet nem mondasz el, egyre több lesz a félreértés, és egyre több a veszekedés, és stb.

De itt egyáltalán a bizalom a "gond", azt pedig anyád törte meg, hogy anélkül mond valakikre véleményt, hogy ismerné őket. Gondolom olyasmi érzés van benned, ha elmondanád ezeket, hogy elrontaná a kapcsolataidat. Így meg mintha lenne egy ki sziget, ahol anyád "nincs ott".

2013. ápr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan, de mind1, holnap el fogom neki mondani, mert nem tudok neki hazudni :/
2013. ápr. 5. 22:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Attól is félek, hogy vele lesz rosszabb a kapcsolatom :/
2013. ápr. 5. 22:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mond el, csak azért, hogy ne legyenek titkok köztetek, és mond el azt is, hogy értékeld a segítségét, de vannak dolgok, amikbe egyszerüen nincs beleszólása, bármennyire is szeretné. De az rossz, ha elfolytod magadban, mert önagresszióvá fajulhat a dolog, és annak csúnya vége lehet, tapasztalatból mondom! Amugy nekem azt mondták meg, hogy milyen zenét hallgassak, meg hogy mit hogyan kell csinálni, és egy idö után (5 év) elég volt, leültem velük beszélni, és megmondtam nekik, hogy osztályelsö vagyok, nem cigizek, nem drogozok, nincsenek velem sehol problémák, és majd ha véleményre lesz szükségem, akkor majd szólok, addig meg hagyjanak élni. Pár óra tombolás után tudomásul vették, azóta nincs gond. Mond meg, hogy igenis járni fogsz azzal a fiúval, ha teszik nekeik, ha nem!
2013. ápr. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!