Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem merek rákérdezni anyánál....

Nem merek rákérdezni anyánál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Megszeretnék tanulni gitározni, ki is néztem egy gitárt. Az a baj,hogy nem merem megkérdezni anyától mert tudom,hogy mit fog reagálni.Az unokatesóm is kért egy hangszert húsvétra,de mondta,hogy mekkora hülyeségnek tartja és,hogy úgy se fog rajta megtanulni.Pénzem van rá és indokokat is gyűjtöttem,hogy miért lenne nekem jó. De mégsem merem feltenni...Már hónapok óta szeretném,de nem merem feltenni...Félek,hogy nemet mondd...Hogyan kérdezzem meg?Miért vagyok ennyire gyáva? Tuti,hogy azt mondja,hogy úgy se sikerül...Ha meg el kezdek hisztizni akkor meg leordítja a fejemet...Segítsetek!

13/L



2013. márc. 31. 21:22
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Apukámmal nem beszélhetek meg ilyen dolgokat...
2013. márc. 31. 22:16
 12/25 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg, semmit nem veszthetsz. Vagy írd meg a levelet, az is jó ötlet.

(Tegnap anyukámmal kicsit másról, de így zajlott a beszélgetésünk (szigorú anyuka, nekem szinte semmit sem enged meg):

Én: *félénken* Öhm... figyu, anyu... nagyon borzasztó lenne, ha lenne egy melírcsík a hajamban?

Anya: Melír? Te jó ég, igen!

*kb fél óra múlva*

Anya: És mégis hogy jutott most hirtelen eszedbe a melír?

Én: Már két éve is szerettem volna... De egyébként meg azért, mert jó tanuló vagyok és kéne egy kis "különlegesség".

Anya: Hát... na egye fene.


Szerintem te is megpróbálhatnád valami ilyesmi szöveggel, hogy "régóta szerettem volna, de még csak most mertem vele előállni". Szerintem ha látja, hogy megbízol benne, kevesebb az esély, hogy visszautasítja. Meg ha azt mondod, hogy "x ideje is szerettem volna", látja, hogy ez nem csak egy pár napos hóbort, hanem jól átgondoltad.)

2013. ápr. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Köszii a választ! Ez nagyon hasznos volt! :D
2013. ápr. 1. 19:18
 14/25 anonim ***** válasza:
tanárhoz is szeretnél menni?
2013. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
Hát nem tudom én is így voltam mikor gitározni kezdtem szerintem szerválj be egyet magadtól. És az is lényeg hogy netről vagy tanártól akarsz tanulni? Igaz én is magamtól tanultam,de nekem volt gitáros nagypapa aki segített sokat.Szerintem neten ne tanulj vagy keress valakit az oldalon aki segítene.13/F
2013. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Otthon akarok! :) De van 1 közeli barátom aki gitározik és ügyes! :D zenekarba is játszik! Köszii a válaszokat! :D
2013. ápr. 1. 21:38
 17/25 A kérdező kommentje:
*játszott
2013. ápr. 1. 21:39
 18/25 anonim válasza:
Ugy más.
2013. ápr. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

hát, így már én is azt mondanám, hogy nem veszed komolyan :D

el lehet bohóckodni tanár nélkül is, meg úgy is találsz benne élvezetet, de aki zenét akar tanulni, az tanárt keres, nem haverokat :D

2013. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Én is kb. így voltam vele mint te..még decemberben emlegettem,hogy akarok egy gitárt.Anyum azt mondta,h minek lenne az nekem meg h egy idő után megunnám(tuti nem így lesz-nagy álmom megtanulni jól gitározni)..pár hete megint emlegettem és már éreztem is h bele fog egyezni.Látta h előre keresek róla mindenféle infot,akkordokat stb.és most meg már van gitárom is..és látja h órákat ülök minden nap és gyakorolok:D..úgyh az én tanácsom hogy óvatosan kérdezd meg és persze ne felejtsd el a jó érveket hogy miért is akarsz gitárt/gitározni.Sok sikert :)) 15/L
2013. ápr. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!