Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Egy eldugott kis faluban élünk ahol semmi élet és semmi lehetőség nincs, többször mondtam már, hogy mi lenne ha elköltöznénk innen anyum benne lenne de apám nem, 19 éves leszek és imádom pestet és az ott lévő életet ott még lehetőségek is vannak és oda szeretnék majd költözni 1-2 év múlva, hogyan mondjam el nekik, hogy ne sértődés legyen belőle?
2013. márc. 31. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Anya ,Apa Figyeljetek! Fiatal vagyok és szeretném egy kicsit bővíteni a látókörömet ,szeretnék művelődni megnézni pár színdarabot,múzeumot és megismerni ,hogy máshol pl. Pesten ,milyen az élet 1 szó ,mint 100 szeretnék egy kicsit elmenni a faluból ,mert itt már mindent ismerek és úgy érzem sokkal többet szeretnék megismerni a világból nekem ez túl kicsi"


Vagy ha nem akarsz sokat hazudni :


"Anya,Apa! Megyek Pestre 1-2 év múlva.Szeretlek titekeeeeet!*nagy ölelés* "

2013. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

szia,a költözés azert nem ugy megy ,hogy a gyerk kigondolja.

lehet pest jobb mint egy falu,de ne tévesszen meg.

itt sincs pénz se munkalehetöség,hiába tanul az ember kaparnia kell a jó helyekért.

2013. márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de itt faluba a munkalehetőség egyenlő a 0-val ráadásul körülöttünk is csak faluk vannak, pesten azért jóval több a lehetőség nézegettem munkákat az interneten és a 80% mind pesten van
2013. márc. 31. 15:22
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Pesten is kell ismeretség, hogy munkát kapj. A hirdetések többsége kamu. A megélhetés sokkal rosszabb, mint vidéken. A pestiek többsége bunkó, nem törődik a másik emberrel. Tülekednek a metrón villamoson stb. A koszról, büdös levegőről nem is beszélve.

Igaz, ott minden este elmehetsz valahova bulizni és berúgni.

2013. márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Így van, itt is meg kell dolgozni mindenért, é kezdő tőke is kell, hogy felköltözz, nm is kevés!

Szerintem ne csinálj ebből nagy gondot, igazán megérthetik, hogy ebben a korban már kirepülsz a fészekből, sőt örülniük kellene, hogy önállósodsz...

És nem a világ végére mész, rendszeresen hazajársz majd, gondolom...

2013. márc. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én 4 éve pestre járok iskolába, de szerintem meg pont ,hogy rendesebbek az emberek.

Lehet pesten munkát találni csak tenni kell érte meg mondjuk attól is függ, milyen végzettséged van.

2013. márc. 31. 15:29
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát akkor menj oda továbbtanulni.
2013. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is a tovább tanulás pestre lenne a megoldás, hisz abban nem gátolhatnak meg, hogy ne ott tanulj. (gondolom)
2013. márc. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Először legyen egy munkahely ami BIZTOS munkát biztosít. Azután egy viszonylag olcsó albérlet.

Amúgy Pesten sincs kolbászból a kerítés. Az albérlet árak elég magasak, főleg akkor ha nincs lakótársad és egyedül kell bérelned a lakást.

2013. márc. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!