Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a férjemet,...

Hogyan vehetném rá a férjemet, hogy másképp álljon a munkanélküliségéhez?

Figyelt kérdés

Eleinte bíztattam ,hogy idővel talál valamit,türelmes voltam vele sokáig,mára másfél év munkanélküliség után már nagyon nagy szükség lenne a férjem részéről is rendszeres bevételre ,mert az összes tartalékunk elfogyott ,sőt a szüleimnek már tartozunk is.

Néha akadt egy-két hónapra alkalmi munkája ezidő alatt ,de a legjellemzőbb az amit most is csinál,hogy hónapokig vár egy beígért álláslehetőségre ,amiből aztán semmi nem sikerül a végére.

Tudom nagyon csúnya dolog amit kitaláltam ,de valamilyen fondorlattal szeretném észhez téríteni,hogy igenis akármit el kell vállalnia,mert hatalmas a baj már nálunk anyagilag a munkanélkülisége miatt ,elkezdtem neki mondani,hogy ha velem valami történik és hosszasan táppénzre kell mennem akkor máris teljesen megoldhatatlanná válik az életünk a két gyerekkel hiszen a fizetésemből alig élünk meg .

Ma olyan kijelentést tett,hogy ő már elképzelhetőnek tartja,hogy soha nem fog rendes munkát találni .


Van ötletek hogyan vegyem rá,hogy észhez térjen és rájöjjön,hogy nem megengedhető ,hogy hónapokig otthon ülve várjuk,hogy majd legyen valami a más által beígért munkából ?

Már dúrva dolgoktól sem riadnék vissza.


2013. márc. 30. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

A te férjed a Németországba készülő? Ezek szerint ez a harmadik kérdés (minimum) amit emiatt nyitottál...

Figyelj, add be a válást, hátha észhez tér.

2013. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Sajnos ugyanígy vagyok 22 évesen, 2-3 diplomával.

Ígéretek, aztásn a semmi. 6 hónapja tart. Most vettem kezembe igazán az irányítást, többet senki nem érdekel, megyek és rendezem magam, versenyvizsgázok, az a biztos. Se barát, se rokon, se ismerős nekem többet ne ígérjen...


Csakis akkor változik meg a férjednek a munkanélküliséghez való viszonya, ha ő akarja, ha igazán akarja a változást és a kezébe veszi az irányítást...

2013. márc. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha te vagy a jó idő beálltával németbe készülő úriember felesége, aki a múltkor is kérdezett, várd ki azt a pár hónapot, ha tudod és ha nem jön a beígért munka, szembesítsd a helyzettel.

Aztán (tudom, hogy nem a te dolgod lenne, de biztos van valami ötleted) mondd meg neki, szerinted melyik cégekhez lenne jó, ha jelentkezne. Nem baj, ha nem álommunka, csak munka legyen.

2013. márc. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én megértelek téged is, és a párodat is! Az enyém az megy mint a mérgezett egér, naponta - csak amit én látok - 10-15 helyre ír, jelentkezik, "motiválódik", és megy a münkaügyibe - na ha valami, akkor az aztán tényleg sz@rt sem ér! - és mindezek ellenére semmi, vissza sem írnak! Illetve összesen 4, azaz négy válaszlevelet kapott nemleges válasszal... röhej, de még "jól is esett" neki:(

Szörnyű a helyzet, gyűlik a tartozás, és lassan felörlődik az eddig hibátlan kapcsolatunk is! A műltkor valamelyik ügyeletes nyilatkozó (másfélmilliós fizetéssel) nyilatkozott a TV-ben, hogy ők majd visszavezetnek a munkába. A párom olyan dührohamot kapott, hogy azt hittem agyvérzés lesz a vége! Másnap a szomszédok kérdezték, hogy mi volt? Á, semmi, csak a férjem összevetette a TV-ben hallottakat a valósággal, és mjdnem belehülyült... Külföld a megoldás, innen menekülni kell!!!

2013. márc. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szép dolog ez a bármit el kell vállalni, csak aztán nehogy a negyedik kérdés az legyen, hogy "Elváljak az alkoholista férjemtől?"...
2013. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!