Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti így nekiállnátok bárminek is?

Ti így nekiállnátok bárminek is?

Figyelt kérdés

A család tőlem várná, hogy süssek, tegnap meg is vettem minden alapanyagot. De ha apám otthon van (mint ma is), nekem abból áll a konyhai tevékenységem, hogy ahol lehet, belém kötnek. Pl. apámnak a sütésnek f*ngja nincsen, de bezzeg kritizálni azt tud.

Jól sütök, mindig minden sikerül, de persze neki sosem tetszik semmi. "Ezt miért eddig sütöm" "Ez miért ilyen híg" és így tovább, az embernek az életkedve elmegy.

Most már itt van szombat este lassan, és neki sem álltam, annyira elegem van az egészből, persze most én vagyok anyázva emiatt.

Szégyellnem kéne magam emiatt? Valahogy nem tudom... Minek úgy sütni, ha az embernek nemhogy nem hálásak érte, még bele is kötnek?


24N


2013. márc. 30. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez van anyummal...én itthon max mosogatok, minden másba beleköt, miért hagyom elől, miért szórom ki, miéééért, miéééért. Így szépen itthon már nem sütök-főzök, csak otthon. (külön lakom már, csak ünnepekkor jövök haza, meg hétvégente havonta 1x).

Megértelek.

2013. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szépen, szelíden, barátságosan, de határozottan kitessékelném apukámat a konyhából. Szépen megkérném, hogy ne szóljon bele a sütésbe, tudom a módját és csak zavarna, ha ott sertepertélne, inkább várja meg a végeredményt, azt lehet véleményezni nyugodtan.
2013. márc. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerencsés vagyok, nekem otthon se és a férjem sem szól bele semmibe és örülnek ha sütök. Miért nem mondod el ezt neki? Hogy menjen ki a konyhából ha te sütsz?
2013. márc. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Első: laktam külön, sajnos most egy ideig még itthon vagyok kénytelen élni, nem bírom megszokni. :(


"Szépen, szelíden, barátságosan, de határozottan kitessékelném apukámat a konyhából. Szépen megkérném, hogy ne szóljon bele a sütésbe, tudom a módját és csak zavarna, ha ott sertepertélne, inkább várja meg a végeredményt, azt lehet véleményezni nyugodtan."


Ez az, ami sajnos nem működik. Mondhatja neki az ember szépen, csúnyán, nem érdekli, akkor is okoskodik... Nincs is végig ott, hanem ki-be mászkál a szobájukból, aztán okoskodik egy sort, bemegy, két perc múlva megint ott van, már a fogamat csikorgatom, ha nyílik a szobaajtó.

2013. márc. 30. 16:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondd meg nekik, hogy ha nem tetszik ahogy csinálod, itt a lehetőség, süssék meg ők jobban.
2013. márc. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Apám végül elment nemrég süteményt venni valahova és hallgathatom, milyen utolsó mocsok szemétláda vagyok, hogy nem sütöttem.

Hah, ettől szép az ünnep! :/

2013. márc. 30. 18:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Regebben nekem is ez volt.

Aztan kialltam magamert.

Megmondtam, hogy most en sutom vagy o?

Ha en, akkor azt en csinalom, azt, es ugy ahogy en akarom, es ne szoljon bele,ha meg o akkor csak tessek. Dontse el. Ez colt kb 2 eve azota elvagyunk egyutt is a konyhaban


26/n


Ui

Amugy minden unnep elott naunk is osszeveszes van:)

Mar nem elek otthon, ugyh most itthon megsutottem, ejjel utazunk haza, es viszem, de csak azert h ne otthon koszoljak holnap mar az unnep napon...

2013. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!