Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet udvariasan...

Hogyan lehet udvariasan kerülni témákat anyósékkal?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy anyósomék elég érdekesek, mondjuk így. Én nem akarok bunkó lenni velük, nem is nagyon izgatnak a dolgaik, de ők folyton felhoznak mindenfélét, meg kérdezősködnek, hogy aztán megjegyzéseket tehessenek stb.

Teljesen normálisan élünk és ezen le vannak döbbenve. (értsd eljárunk ide-oda, jönnek hozzánk barátok, nem sírunk, hogy szar az élet, nem mindig vesszük fel az otthoni telefont, mert nem vagyunk folyton otthon stb)


Állandóan a vallásra terelik a témát (hogy az mekkora baromság) a politikára, amiről tök más véleményünk van, a fizetésre, amire irigyek, ha kerülöm a témát, mert nem áll szándékomban foglalkozni vele, mert tudom, hogy nincs értelme, akkor csak azért is erőltetik.


Hogy lehet őket udvariasan elküldeni a p1csába? A férjem egyszerűen bunkó módon küldi el őket, de nem vagyok benne biztos, hogy ez olyan jó azért, néha megsajnálom őket, meg nem is ér semmit, engem akkor is felhív és macerál, meg kerülő utakon faggatni próbál mindenféléről, hogy aztán ledöbbenhessen, meg okoskodhasson. Én viszont túl tapló nem akarok lenni. Mit mondjak, hogy mondjam, hogy érezze, hogy "inkább hagyja a témát, mert úgy is szarok a véleményére, szerintem meg úgy jó, ahogy mi csináljuk/gondoljuk és kész"?


2013. márc. 30. 02:26
 1/5 anonim ***** válasza:
38%

A férjed ilyen jó fiú, hogy elküldi a mamáját a búsba?

Akkor minek foglalkozol az egész témával?

Nekem 2 db anyósom van mindkettő ütődött. Azt akarják tudni honnan van sok pénzem nő létemre, mikor szülők 2.3. gyerket, jöhetnek-e váratlanul, adok-e kulcsot a saját lakásomhoz.

Az első házasságomnál az volt a gond hogy a férjem mindig az anyja pártját fogta, pedig az anyja nem tudott lehiggadni.

2013. márc. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Szorítsd le a minimumra a velük való kontaktust, és minél kevesebbet reagálj a dolgaikra. Ha csak hümmögsz, és kerülöd a konfrontációt, akkor talán kevesebb dologgal állnak majd elő. Nagyon nehéz nem elmondani az embernek a véleményét, de az a tapasztalatom, hogy csak olaj a tűzre, a nézetek úgysem közelítenek egymáshoz, és csak később hagyják abba a pampogást. Ha a férjed is helyre rakja őket, akkor bízd rá, hogy úgy csinálja, ahogy jónak látja, végülis az ő szülei.
2013. márc. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

"Hát igen,mindenki másként látja!"-és elfordudlsz a férjed felé és kérdezel tőle valamit.

"Jaj, nekem nincs időm ezzel foglalkozni!"

"Mi így szoktuk meg!" és kész!

"Hallottad Feri, hogy mit mond anyukád?"- és ezzel rátereled a férjedre a hallgatás áldsását :)

Minél kevesebbet kell találkozni:)

2013. márc. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
57%

Ez nagyon jó, lehet gyakorolni dramatikusan. Kérj meg egy barátnőt, hogy mondja azokat a dolgokat,amit anyósod szokott. Te pedig gyakorold, hogy hogyan nem reagálsz, hogyan kérdezel tőle valamit, amire ő nem akar válaszolni, hogyan tereled el a szót.Egyszerűen ne hagyd, hogy kérdésekkel belemásszon az életedbe. Meg kell erősítened az énhatáraidat, sőt a kis családod határait...

Elkezdi feltenni a kérdést, félbeszakítod,és felteszel neki egyet,mondjuk meséljen a gyerekkoráról :)

Hajrá!

2013. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%
Ja és még egy. SOHA ne menj bele semmiféle mentegetőzésbe, hogy Ti így tartjátok jónak stb. Neked NEM KELL magyarázkodnod!!!! Egyzserűen ne is hagyd, hogy eljusson a kérdés végéig, de ha eljut is, el se kezdj válaszolni, azonnal másról beszélj vagy kérdezz vissza!
2013. máj. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!