Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire kell...

Szerintetek mennyire kell részt vennie a házimunkában egy 22 éves lánynak, aki egyetemre jár és otthon lakik?

Figyelt kérdés
Gondolok itt főzésre, mosásra, takarításra, kerti munkára, teregetésre. A családban van még egy lány.

2013. márc. 29. 11:45
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
51%
Az én 12 éves általános iskolás gyerekem magától segít mindenben,amiben hagyom,hogy segítsem,már évek óta,úgyhogy,ha egy 22 évesnek ez egy olyan "elgondolkodtató" probléma,hogy még meg is kérdezi,ez csak azt jelenti,egyetemista vagy ,de az IQ nem jár együtt az EQ (érzelmi intelligenciával.
2013. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
44%
22 évesen már böven mindenben részt kéne venni kérés nélkül. Már családos ember is lehetnél.
2013. márc. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

22-es

Kösz, ezt ne!!! Nekem még nagyon nem kell férj, gyerek, ilyenek.

2013. márc. 29. 20:53
 24/28 anonim ***** válasza:

szerintem ennyi idősen észre kell venni, h miben, hol segíthetsz. nekem ez már 16 éves koromtól természetes, amúgyis szeretek takarítani :)


17 éves koromtól magam gondozom a ruhatáram, mosás, vasalás, teregetés, esetleg varrás-javítás.


főzni csak akkor tanultam meg igazán többféle ételt, mikor 20 évesen elköltöztem. azóta tök jól megy, a neten sok finom recept van, bármit meg lehet csinálni, ha tudsz olvasni, és megvannak a hozzávalók :P


társasházban nőttem fel, kerti munka nem volt, de a nagyszüleimnél megtanultam gyomlálni, ásni, füvet nyírni :)

sőt, egy kis festéstől, lakásfelújítástól sem ijedek meg, úgy vélem, hogy ha van aki megmutatja hogy kell, akkor képes vagyok arra, h megcsináljam. :) van 2 kezem, 2 lábam, örülök, h egészséges vagyok, egy kis mozgásba nem halok bele :)


segítőkészségre nevelt a családom, nem bírom tétlenül nézni ha más dolgozik, miközben én is részt vehetnék benne. ha egy jó barátnőm áthív, h ki kéne glancolni a kéglit, akkor megyek, majd ő is jön ha hívom :)


ja, és mosogatni gumikesztyűben szoktam, a kezem ép marad, az edény tiszta lesz :)


25L

2013. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
31%
Nem is igen vagy alkalmas a gyerekvállalásra szerintem soha nem is leszel.
2013. márc. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

25-ös.

Gratulálok, hogy ennyiből meg tudod állapítani, ki nem alkalmas a gyerekvállalásra.:D Téged tanácsadóként alkalmazni kellene a családot tervezőknél, hogy amíg te nem adod meg a jóváhagyást, nem vállalhatnak gyereket.:D Ez annyira vicces lenne.

2013. márc. 30. 15:40
 27/28 anonim ***** válasza:
32%
fura hogy itt csupa lelkes konyhai robot válaszolt. én úgy gondolom, hogy mindenki a saját háztartását vezesse. nekem sem jön ide senki elmosogatni és takarítani, nem is engedném, és ha hazamegyek szülőkhöz, én sem állok neki pakolászni, takarítani. kellene egy családban egy rendszert kialakítani, hogy kinek mi a dolga. szerintem abban nincs semmi rossz, ha a főzést és a mosogatást kihagyod, de helyette vállalod a porszívózást, portörlést. nálunk nem volt így, emiatt csak akkor csináltam meg valamit, ha megkértek, de ha tudom, hogy azt mindig nekem kell, akkor észben tartottam volna. én azt gondolom, arányosan kell elosztani a feladatokat. nálunk tesóm nem csinált semmit, mert neki épp mindig dolga volt. ő még otthon lakik, de most sem csinál semmit, mert így szokta meg. ám ha pl. elutaznak a szülők, és ő egyedül van, mintaszerűen vezeti a háztartást.
2013. ápr. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
60%
Ez kérdés attól aki egyetemre jár? Szégyeld magad.
2013. aug. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!