Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire kell...

Szerintetek mennyire kell részt vennie a házimunkában egy 22 éves lánynak, aki egyetemre jár és otthon lakik?

Figyelt kérdés
Gondolok itt főzésre, mosásra, takarításra, kerti munkára, teregetésre. A családban van még egy lány.

2013. márc. 29. 11:45
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
71%

Én is 22 éves egyetemista vagyok, csak hétvégente járok haza, de akkor meg sem fordul a fejemben, hogy megkérdezzem a szüleimet mit segitehetek! MINDENT MEGCSINÁLOK! Be lehet úgy osztani az időt, hogy tanulásra, házimunkára és szórakozásra is jusson.

Jó, mondjuk én egyke vagyok és a szüleim egész nap dolgoznak, tehát 14-15 éves korom óta én vezettem a háztartást, de nekem akkor is ez a minimum,amit megtehetsz azért, hogy megháláld a szüleidnek, hogy eltartanak,iskoláztatnak és felneveltek.

2013. márc. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
hát szerintem amennyire tud! Ebéd után mosogatás 10 perc, 2-3 napont fel lehet mosni, söpörni, porszívózni, ez már nagy segítség, vagy néha a teregetés. Szerintem a többit megoldja a másik lányzó, meg aki még otthon van. Ha mindenki 15 percet takarít minden nap, már meg van oldva. Azért nem nagy cucc.
2013. márc. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
78%

Én is 22 éves vagyok, egyetemista és itthon élek. A szobámat teljes mértékben én tartok rendet, én húzom az ágyneműmet, én porszívózok, én mosok fel, port törlök, ablakot pucolok stb.

A kerti munkából is kiveszem a részemet, ahogy a tesóm is. Ha mind a 4-en odatesszük magunkat, sokkal előbb végzünk, mintha egy ember nyakába szakadna az egész háztartás. Hétköznap reggelente anyu elszokott mosogatni, este vagy én, vagy tesóm. A többi házimunkán pedig kb egyformán osztozunk, az csinálja, akinek éppen több ideje van.


Egyébként a szüleim dolgoznak reggeltől estig, én iskolában vagyok reggeltől estig, ahogy a testvérem is. Akkor nálunk kinek a nyakába kéne még zúdítani a teljes háztartást is?? Szerintem természetes, hogy mindannyian besegítünk.

2013. márc. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
A szobám mindig rendben van, a takarítás, porszívózás megy, más helyiségeket is meg szoktam csinálni, DE főzni, mosogatni utálok, úgyhogy azt nem csinálom. Ugye ez nem gond?
2013. márc. 29. 13:00
 15/28 anonim ***** válasza:
71%
nekem az lenne. ilyen korban már nem "besegíteni" kell, hanem egyenlő mértékben kell csinálni mindent a háztartás többi tagjával együtt. senki se szeret mosogatni.
2013. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
90%

én is utálok mosogatni,de napi 1x elmosogatok :)

főzésben béna vagyok szóval azt anyuék el se várják,hogy azt csináljam..szobámat én tartom rendbe,meg a kutyás cuccokat (tál kimosás vagy pokróc kimosása vagy ilyesmi) az teljes mértékben az én feladatom mivel a saját kutyám..takarításban is segítek,pl úgy van,hogy hétvégén takarítunk és mondjuk enyém a nappali,tesómé a fürdő ,anyué a konyha,de ez szokott változni elég hamar rendbe tesszük a házat 3-an :)


20/L

2013. márc. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Én 22 évesen már dolgoztam.Munkahelyem volt,de még otthon éltem.

Mégis mostam,főztem,takarítottam,mosogattam,bevásárolni jártam segítettem.

2013. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
64%
Az ég mentsen meg az ilyen nőktől. Mi lesz ha majd külön lakásod lesz? Gyors kaján élsz hogy ne kelljen főzni meg mosogatni? Az ember sok mindent nem szeret még is meg kell csinálnia, mert ilyen az élet. Bár nem vagyok meglepve a legtöbb főiskolás leányzó ilyen, nagyra vannak magukkal de a takarítás nem az erősségük.
2013. márc. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

22 evesen kulon eltem a szuleimtol a parommal, egyetemrejartam, es diakmeloztam is.

Mindent ugye ketten csinaltunk, de ha hetvegere hazautazok, a mai napig fogom magam, es elpakolok, megfozok, mosoggatinvalot elintezem.

Sot megkerdezem mit segitsek, ha eppen nem talalom fol magam.... Ha vendegeket varnak rajtunk vul akkor egdogom a porszivot es a portorlo rongyot, ugy hogy tobb mint 3 eve egyaltalan nem otthon elek, hanem sajat haztartast vezetek.


Ennek fuggvenyeben gondold vegig szerintem mit kellene otthon csinalnod...

2013. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

18-as

Pont, hogy takarítani szeretek.:) De azért jó példa volt.:D

2013. márc. 29. 17:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!